Medicina / Sveikata

„Nutridrink“ – maistas ligoniams, papildas sveikiesiems

Žmogus kiekvieną dieną valgo tam, kad gyventų.  Sveikas žmogus gali rinktis, ką mėgsta ir kas tinka.  O ką daryti tiems, kurie serga sunkiomis ligomis, yra  praradę apetitą ar tiesiog nebeturi dantų ir negali  kramtyti?

Sveikas maistas sergantiems  žmonėms yra taip pat  svarbu, kaip vaistai ir artimųjų  meilė. Sunkius ligonius slaugantys  artimieji dažnai nesugeba  arba tiesiog nepajėgia ruošti  tokio maisto, kuris būtų ir lengvai  vartojamas, ir suteiktų visų  organizmui būtinų „statybinių“  medžiagų – baltymų, riebalų,  angliavandenių, vitaminų bei  mineralinių medžiagų.  Olandijos kompanija „Nutricia“  siūlo išeitį – pieno skonio  gėrimą „Nutridrink“. Tai vartojimui  paruoštas kaloringas (vienas  200 ml indelis – 300 kcal), visų  reikalingų maistinių medžiagų  turintis produktas, kurio galima  įsigyti tik vaistinėse.  Medicinos centro „Northway“  gydytoja dietologė Daina Kaftanikienė  pažymi, kad negalintiems  valgyti įprasto maisto  pacientams, pvz., patyrusiems  sudėtingas operacijas, traumas,  onkologiniams ligoniams ar sergantiems  anoreksija, 3-5 šio gėrimo  indeliai gali pakeisti arba  papildyti dienos racioną. Moksliniai  tyrimai rodo, kad vartojant  šį gėrimą greitėja žaizdų, pragulų  gijimas, didėja organizmo  atsparumas infekcijoms, gerėja  reakcija į taikomą gydymą.

sveikas maistas

Besirūpinantiems  sveikata

Tuo tarpu sveiki žmonės,  gyvenantys įtemptą gyvenimą,  patiriantys stresų, neturintys  galimybės laiku ir tinkamai pavalgyti,  taip pat nevalgūs vaikai  nuo 3 metų, gali papildyti savo  racioną 1-2 „Nutridrink“ gėrimo  indeliais per dieną. Gėrimą rekomenduojama  vartoti atšaldytą,  vieną indelį reikėtų išgerti neskubant,  per valandą.  Braškių, vanilės, tropikų vaisių  ir neutralaus skonio „Nutridrink“  galima skaninti dribsnius,  košes, vartoti kaip padažą blyneliams,  netgi sušaldyti ir valgyti  kaip ledus. „Nutridrink“ gali padėti ir  nutukusiems žmonėms. Jei valgomas  netinkamas maistas, kuriame  daug „tuščių kalorijų“ ir  sočiųjų riebiųjų rūgščių, mažai  vertingų medžiagų, praverstų  gydytojo dietologo konsultacija –  kokius papildus, kokiais kiekiais  ir kiek laiko vartoti.  Iki spalio 10 d. „Eurovaistinių“  tinkle vyksta akcija, kurios  metu „Nutridrink“ gėrimo galima  įsigyti 20% pigiau nei įprastai.

Šaltinis: spredas.lt