Kompiuteriai / internetas

„Penki TV“ – dar daugiau interaktyvių galimybių

  fotke2 300x300 „Penki TV“ – dar daugiau interaktyvių galimybių Televizija jau seniai pakeitė savo veidą ir siūlo ne tik įprastų TV paslaugų, bet ir daugybę interaktyvių galimybių. Vienos seniausių Lietuvos informacinių technologijų bendrovių „Penki kontinentai“ sukurta interaktyvioji IP skaitmeninė televizija „Penki TV“, neatsilikdama nuo pasaulinių tendencijų, siūlo savo klientams įvairių naujovių, padedančių planuoti darbus bei laisvalaikį.

Bendrovės sukurti interaktyvūs sprendimai įvertinti tokiuose tarptautiniuose renginiuose, kaip kompanijos „Motorola“ Monake surengtame „Video Leadership Forum 2011“ ir Londone vykusioje parodoje konferencijoje „IPTV Forum 2011“. Pastarosios metu „Penki kontinentai“ tapo tarptautinės organizacijos „Open IPTV Forum“, kuriančios tarptautinius IPTV standartus ir padedančios perkelti IP televiziją į visiškai naują paslaugų lygį, nare.

Naujausios technologijos

Anot įmonių grupės „Penki kontinentai“ valdybos pirmininko Idrako Dadašovo, projektuodami šviesolaidinius tinklus, būdami interneto ir IP televizijos tiekėjai įmonės darbuotojai kuria įvairius interaktyvius programinius produktus ir paslaugas, kuriuos sėkmingai galima naudoti bankiniame (e. mokėjimai), e. valdžios (balsavimas), medicinos ir sveikatos apsaugos (e. receptai), viešbučių verslo (kino salės, videoteka) ir kituose sektoriuose. „Penki TV“ siūlo savo klientams apie 100 kanalų, išsiskiriančių ne tik originaliu turiniu, bet ir HD vaizdo kokybe. Jau prieš metus šios interaktyviosios IP televizijos žiūrovai galėjo įvertinti visus 3D transliacijų privalumus. „Žengti koja kojon su naujausiomis technologijomis – mūsų įmonės kasdienybė. Tai įrodo gerėjanti „Penki TV“ paslaugų pakete esančių HD ir 3D kanalų kokybė ir žiūrovams teikiama galimybė mėgautis išskirtiniu trimačiu vaizdu bei didelės raiškos transliacijomis“, – komentuoja I. Dadašovas.

Žiūri, kada nori

Be to, „Penki TV“ žiūrovai jau senokai gali naudotis asmeninio vaizdo rašytuvo (PVR) paslauga – įsirašyti televizijos laidas ir filmus vėlesnei peržiūrai. „Penki TV“ kūrėjai pasiūlė tokią galimybę vieni pirmųjų Lietuvoje, daug dėmesio skirdami saugumui bei intelektinės nuosavybės teisių apsaugai. „Penki TV“ naudotojai turi išskirtinę galimybę įsirašyti daugiau kaip 160 val. televizijos transliacijų. Vienu metu galima įrašyti net dvi laidas ir tuo pačiu metu žiūrėti trečiąją. Beje, įrašus galima valdyti – persukti, sustabdyti ir pan., o saugomi jie neribotą laiką, tol, kol pats naudotojas jų neištrina“, – komentuoja I. Dadašovas. „Penki TV“ naudotojai gali suplanuoti įrašymą pagal laiką, sudarę savaitės įrašų grafiką. Todėl žiūrovas tampa visišku TV turinio valdytoju, gebančiu iš kelių kanalų vaizdo medžiagos susikurti asmeninį kanalą, o funkcija „Mano grojaraštis“ padeda susikurti personalinę televiziją.

Daugiau, nei televizija

Dar viena „Penki TV“ žiūrovams siūloma paslauga – radijas TV ekrane. Kad ir ką veiktumėte, klausytis žinių, mėgstamos laidos ar muzikos galima per televiziją „Penki TV“. Radijo transliacija valdoma tuo pačiu nuotolinio valdymo pulteliu ar mobiliuoju įrenginiu, o kad klausymas teiktų dar daugiau malonumo, siūloma rinktis vieną iš kelių ekrano užsklandų. „Penki TV“ žiūrovams siūloma net 15 radijo stočių, tarp kurių „European Hit Radio“, „Znad Wilii“, „Radiocentras“, M1, M1+, „Lietus“, ZIP FM, „Russkoje Radio Baltija“ ir kt. Be šių, paslaugų, interaktyviosios IP televizijos „Penki TV“ kūrėjai siūlo valdyti televizorių išmaniuoju telefonu arba planšetiniu kompiuteriu. Šis sprendimas itin populiarus tarp e. parduotuvės „App Store“ klientų. Artimiausiu metu „iPad 2“ naudotojams bus pasiūlyta nauja interaktyvi vaizdo skambučių televizoriaus ekrane paslauga. Šiandien „Penki TV“ žiūrovai keliauja ir sudaro maršrutus naudodamiesi „Google Maps“ televizoriaus ekrane funkcija, nuomojasi filmus ar vaizdo medžiagą iš gausaus virtualios vaizdo nuomos (VVN) archyvo, lankosi kino teatre neiškėlę kojos iš namų, naršo internetą bei televizoriaus ekrane bendrauja socialiniame tinkle „Facebook“ ir kt.