Įvairenybės

10 įtakingiausių šeimų istorijoje

 

Šis sąrašas sudarytas remiantis mano paties skaitytais faktais ir susidaryta nuomone.

10. Rothschild šeima

Rothschildų šeima yra žinoma, kaip viena garsiausių tarptautinės bankininkystės ir finansų dinastijų Europoje, o gal ir pasaulyje. Šios šeimos bankai kreditus teikė daugumai senojo žemyno šalių ir karališkųjų šeimų. Greitieji kreditai buvo pirmas šios šeimos verslas pradėtas Mayer Amschel Rothschildo (1744–1812). Verslo pradininkas nusprendė, kad kaupiami turtai turi išlikti šeimos rankose, taigi po tėvo mirties jo sūnūs ėmėsi verslo ir šį sėkmingai išvystė iki pirmosios tarptautinės bankininkystės sistemos.

9. Plantagenets šeima

Ši Anglijos šeima savo istorijoje turi 15 monarchų. Stipriausią įtaką Anglijoje reiškė nuo 1154 iki 1485 metų kuomet šalį valdė minėtos dinastijos atstovai. Plantagenetų šeima prisidėjo prie Anglijos politinės sistemos kūrimo, kultūrinio vystymosi, netgi Angliškosios bažnyčios atsiradimo. Taigi ši dinastija paliko žymų pėdsaką ne tik Anglijos, bet ir Europos istorijoje.

8. Nehru-Gandhi šeima

Nehru-Feroz Gandhi šeima nuo pat Indijos nepriklausomybės atgavimo intensyviai dalyvauja šalies politiniame gyvenime. Trys šeimos atstovai (Pandit Jawaharlal Nehru, jo dukra Indira Gandhi ir jos sūnus Rajiv Gandhi) yra buvę Indijos ministrais pirmininkais. Beje Indira ir Rajiy buvo nužudyti. Ketvirtoji šeimos atstovė Sonia Gandhi eina kongreso prezidentės pareigas, o jos sūnus užima parlamentaro poziciją žemuosiuose Indijos parlamento rūmuose. Galima paminėti, kad ši šeima nėra susijusi su Indijos nepriklausomybės simboliu Mohandas Gandhi.

7. Khan šeima

Čingischanas Mongolų imperijos įkūrėjas. Šis žmogus suvienijo klajoklių gentis ir sugebėjo užimti didžiulę Centrinės Azijos teritoriją. Prieš pat mirtį savo imperiją jis padalino į chanatus, kuriuos valdyti paskyrė savo sūnums ir anūkams. Po jo mirties 1227 metais jo giminaičiai išplėtė Mongolijos imperijos žemes iki rytinės europos ir vidurio rytų.

6. Klaudijų ir Julijų šeimos

Šios dvi šeimos buvo vienos stipriausių Romos imperijos karaliavimo laikotarpiu, sujungę savo galią vedybomis dinastija į Romos sostą atvedė 5 žinomus imperatorius: Kaligulą, Augustą, Klaudijų, Tiberijų ir Neroną. Šie imperatoriai šalį valdė daugiau nei 90 metų, nuo 27 metų prieš Kristų.

5. Zhu šeima

Zhu niekam nežinomas Mingų dinastijos šeimos vardas. Pirmasis šios dinastijos valdovas Zhu Yuanzhang pasirinko Mingų vardą praminti dinastijai, šio žodžio vertimas iš kinų kalbos reiškia nuostabus. Mingų valdymo laikotarpiu nuo 1368 iki 1644 metų Kinija galėjo džiaugtis gan stabiliu ekonominiu, politiniu, kultūriniu gyvenimu. Taip pat valdant šiai dinastijai kinų karinė galia stipriai išaugo. Buvo pastatytas didžiulis laivynas, pėstininkų armiją sudarė 1 milijonas rekrutų.

4. Habsburgai

Habsburgų šeimos namai nuo 1452 iki 1740 metų „tiekė“ valdovus Šventosios Romos imperijai. Taip pat šios šeimos atstovai buvo Ispanijos ir Austrijos valdovais. Įdomu, kad šeimos šūkis buvo : „Leisk Europai kariauti, o tu mieloji Austrija vesi“. Šios šeimos galybė slypėjo diplomatiniuose santykiuose. Austrijos valdymo laikotarpiu Habsburgai mažai kariavo ir vedybomis sudarinėjo taikos susitarimus. Kartais istorikų imperatorienė Marija Teresa yra laikoma „Europos prosenele“.

3. Ptolemėjaus šeima

Ptolemėjų dinasitija yra kilusi iš helenistinės Makedonijos. Ptolemėjus buvo Aleksandro Makedoniečio armijos generolas. Po valdovo mirties šis generolas buvo paskirtas Egipto valdovu, netrukus jis pasiskelbė karaliumi Ptolemėjumi I. Ši šeima Egiptą valdė nuo 305 metų iki 30 metų prieš Kristų. Paskutinioji šios šeimos atstovė buvo Kleopatra VII.

2. Medici šeima

Dar viena žinoma šeima savo veiklą pradėjusi nuo greitųjų kreditų verslo. Medici bankas buvo vienas žinomiausių ir turtingiausių savo laikotarpiu Florencijoje ir Europoje. Ši šeima kreditus teikė galybei pirklių ir karališkųjų šeimų. Taip pat dinastijos istorijoje yra trys popiežiai, galybė Florencijos miesto vadovų. Savo politinę galią išvystę Florencijoje vėliau darė įtaką Italijos ir Europos valdyme.

1.Capetian šeima

Capetian dinastija yra pati didžiausia Europos karališkoji šeima. Šiuo metu šios šeimos atstovai valdo Ispanijoje ir Liuksemburge. Taip pat šios šeimos atstovai turri teisę pretenduoti į sostus šalyse, kurios atsisakė monarchijos arba yra valdomos kitų karalių: Brazilija, Prancūzija, Portugalija, Parma, abi Sicilijos.

Mediči šeima