Įvairenybės

10 mados mitų

Mados pasaulis, kaip ir visi kiti pasauliai, pilnas įvairių įvairiausių mitų. Kai kurie iš jų yra teisingi, o kai kurie- iš piršto laužti, tačiau giliai įsikeroję. Pabandysim išsiaiškinti, kurie iš jų yra tiesa, o kurie tiesiog visiška nesąmonė.

  1. Juodos spalvos drabužiai lieknina

Tiesa. Jei norite vizualiai atrodyti lieknesnė, rinkitės tamsios spalvos drabužius (nebūtinai juodus, galima rinktis ir tamsiai mėlyną, tamsiai rudą ar pilką spalvas). Juoda spalva tarsi sugeria šviesą, įrėmina kūną ir suteikia jam formą.

  1. Batai būtinai turi būti tokios pačios spalvos kaip ir rankinė

Galbūt 50-taisiais. Žinoma, jei batų ir rankinės spalvos dera tarpusavyje, jūs neatrodysite negražiai, tačiau toks įvaizdis labiau tinka formaliems pietums ar susitikimams. Jei į tokius nevaikštote, nebijokite eksperimentuoti su spalvomis ir tikrai atrodysite įdomiai ir šiuolaikiškai.

  1. Nemaišykite raudonos ir rožinės spalvų.

 Ir taip, ir ne. Nors kartu dėvimi raudonos ir rožinės spalvų drabužiai gali sukurti ne itin akiai malonius derinius, tačiau šiuo atveju galimos kelios išimtys. Žaiskite su atspalviais ir spalvų  sodrumu. Pavyzdžiui, raudonojo vyno spalva puikiai dera su skaisčiai rožine (jei į šių spalvų ansamblį įkomponuosite pilką, rudą ar samanų spalvas, tikrai sulauksite daugybės komplimentų)

  1. Horizontalūs dryžiai storina

Tiesa. Nors dėl šio fakto kyla bene daugiausia ginčų, tačiau vis dėlto nugali nuomonė, kad horizontalūs dryžiai tikrai storina, todėl toms, kurios bijo tokio efekto patartina jų vengti. Tačiau, horizontalius dryžius galima puikiai išnaudoti norint pakoreguoti tam tikras kūno vietas, pavyzdžiui, siaurus klubus ar pečius, kurie vilkint horizontalius dryžius praplatės ir sukurs gražesnės figūros įspūdį.

  1. Žemoms merginoms nederėtų vilkėti ilgų suknelių

Netiesa. Pastaraisiais vasaros sezonais vienu iš didžiausių mados hitų tapo maxi suknelės, kurias, neabejotinai, gali dėvėti visos. Jei esate neaukšto ūgio, rinkitės suknelę iki žemės arba asimetrišką suknelę.

  1. Nerodyk savo apatinių

Dažniausiai tiesa. Kalbant apie išlindusias apatines kelnaites ar liemenėlės petnešėles, sakome didelį NE, tačiau gražūs apatiniai po nėriniuota ar gipiūrine palaidine gali atrodyti stilingai ir seksualiai, tačiau neiššaukiančiai. Šiuo atveju svarbiausia neperlenkti lazdos.

  1. Per vestuves nesivilkite baltos suknelės.

Tai tikrai ne mitas, niekada nedarykite tokios klaidos. Nors šiais laikais balta suknelė nebėra būtinas nuotakos atributas, tačiau daugelio pasamonėje išlikęs būtent toks vestuvių įvaizdis. Jei nenorite supykdyti nuotakos, jos šeimos narių ir jaunikio, NEVILKĖKITE  baltos spalvos suknelės jei nesate nuotaka.

  1. Jokių kojinių prie atvirų batelių

Tiesa. Žinoma, galite bandyti eksperimentuoti, tačiau daugeliu atvejų atvira avalynė turi būti avima ant nuodų pėdų. Tvarkingas pedikiūras neabejotinai suteiks jums daugiau žavesio nei kojinių siūlė pirštų galiukuose.

  1. Nemiksuokite džinso

Netiesa. Džinsinius drabužius tikrai galite derinti tarpusavyje, tačiau svarbiausia pasirinkite skirtingų atspalvių ar stilių drabužius. Tamsiai mėlyna trumputė liemenė ir nublukusio džinso šortukai, lengvo šifono palaidinė ir didelė rankinė tikrai neatrodys negražiai. Žinoma, nepersistenkite, nes kitu atveju atrodysite kaip iš prerijų rančos pabėgusi kaubojė.

  1. Pati mada yra mitas.

Tiesa. Nors mada mums padeda susiorientuoti tokioje gausybėje stilių, drabužių ir tendencijų, padeda atrodyti lieknesnėms, dailesnėms ir stilingesnėms, tačiau aklai ja sekti tikrai nėra pagirtina. Taip dažnai kartojamas posakis, kad svarbiausia ne mada, o stilius, tikrai nėra laužtas iš piršto. Mada turi būti linksma, suteikti gerų emocijų ir išlaisvinti vaizduotę. To jums ir linkiu.