Medicina / Sveikata

13 stulbinančių viršsvorio tiesų

Bandote atsikratyti keleto įkyrių kilogramų, bet vis nesiseka. Nenusiminkite. Galbūt kaltas visai ne Jūs, o genai, virusai ar net ausies uždegimas.

kaip numesti svorio

1. Nutukimas yra paveldimas

Žmonės turi vis daugiau tam tikrų genų, kurie lemia nutukimą. FTO – vadinamasis „nutukimo genas“ padidina viršsvorio tikimybe net 60 %. Tačiau jeigu turite šį geną, dar nereiškia, kad esate visam gyvenimui pasmerkti dietoms ir kiekvieną dieną kankinsitės užduodamos sau klausimę kaip numesti svorio. Reguliarios treniruotės sumažina geno poveikį.

2. Kai kurie žmonės turi daugiau riebalų ląstelių

Kai kurie žmonės turi dvigubai daugiau riebalų ląstelių negu kiti. Riebalų ląstelės susiformuoja vaikystėje, o įsisavinamos paauglystės periodu. Geriau, jei kūnas turi daug mažų riebalų ląstelių, negu mažai didelių. Jūs negalite daryti įtakos ląstelių skaičiui, bet galite jas „padaryti“ mažesnėmis.

3. Jūs patys galite daryti įtaką virškinimui

Viena mokslininkų grupė įsitikinusi, kad 5 kg viršsvorio gali sulėtinti medžiagų apykaitą. Tai reiškia kad, kuo daugiau svorio mes priaugame, tuo sudėtingiau jo atsikratyti. Štai kodėl kasdieninis rūpinimasis savo svoriu yra toks svarbus.

4. Įrodyta: įtampa sukelia nutukimą

Įrodyta, kad įtampą išgyvenantis žmogus dažnai užkandžiauja ir renkasi tuos produktus, kuriuose gausu angliavandenių. Jie, žinoma, sumažina įtampą, tačiau didina nepageidaujamų riebalų kiekį. Tad įtampą mažinkite kitais būdais.

5. Viskas prasideda jau nėštumo metu

Nesveikas maistas, turintis daug cukraus ir riebalų, kenkia kūdikiui lygiai taip pat, kaip ir tabakas ar alkoholis. Įrodyta, kad vaiko polinkis į nutukimą priklauso nuo to, ką jo mama valgė nėštumo metu.

6. Daugiau miego – mažiau kilogramų

Miego trūkumas sunaikina hormoninį balansą, ypač leptino, kuris reguliuoja alkio jausmą. Pakankamas miego kiekis suteikia sotumo jausmą ir yra pigiausias kelias numesti svorio.

7. Partnerio svoris taip pat reikšmingas

Tie, kurie gyvena su antsvorį turinčiais gyvenimo partneriais, netrukus patys pradeda tukti. Ne veltui sakoma, kad svorio svyravimas yra užkrečiamas virusas.

8. Virusai gali sukelti nutukimą

Mokslininkai nustatė, kad Adeno virusas gali būti nutukimo priežastis. Esant infekcijai kamieninės ląstelės tarsi chameleonai virsta riebalų ląstelėmis. Dėl virusų gali padidėti riebalų ląstelių kiekis.

9. Sausainiai sukelia priklausomybę

Maistas sukelia priklausomybę. Ne tokį, kaip alkoholis ar narkotikai, tačiau buvo įrodyta, kad mėgstami skanėstai veikia mūsų organizmą labai panašiu principu.

10. Ausų uždegimas turi įtakos mūsų skoniui

Viena iš teorijų: ausies būgnelio uždegimas gali pažeisti skonio nervą. Žmonės, kurie dažnai serga uždegimu yra linkę valgyti riebų maistą, negu tie, kurie neserga. Be to, jų skonio receptoriai silpniau reaguoja į saldų maistą.

11. Gelbsti antioksidantai

Laisvieji radikalai, kurių turi saldūs ir sūrūs užkandžiai, visuomet „praturtina“ kūną riebalų. Šios molekulės, kurios pagreitina oksidaciją, pažeidžia ląsteles, kurios „pasako“ kūnui, kad esame sotūs.

12. Bet kokiai dietai – NE

Egzistuoja vis daugiau dietų, kurios atrodo viena už kitą efektyvesnės, tačiau dauguma jų nepadeda nė kiek! Užuot metę valgyti ir pradėję skaičiuoti kiekvieną suvalgytą kaloriją, verčiau laikykitės „Viduržemio jūros“ dietos. Pagrindinis jos principas – nevalgyti pramoniniu būdu apdirbto maisto, daug vaisių ir daržovių.

13. Palaikykite gerą formą

Lieknumas – nėra būtina sąlyga sveikam gyvenimui. Jei norite būti sveiki, privalote mankštintis bent 30 min. per dieną. Jei neturite laiko sporto salei, būkite gudrūs: vaikščiokite laiptais, namo eikite pėsti.

Šaltinis: topshop.lt