saulės moduliai
Būstas

2 pagrindiniai saulės modulių kokybės vertinimo parametrai

Mums dažnai kyla klausimas – kodėl jūsų saulės baterijos tokios brangios, o kai kurie kiti pardavėjai pigesni? Paprastas atsakymas – tarsi gerai žinoma ir savotiška frazė. Anot gerai žinomos reklamos, „ne visi jogurtai yra lygūs“. Taigi ne saulės moduliai yra vienodos kokybės.

Kokybiškus svarienergija.lt saulės modulius žiūrėkite čia

Ne visi saulės moduliai yra pagaminti iš aukštos kokybės saulės elementų.

Įvairūs saulės moduliai

Renkantis saulės kolektorių reikia atkreipti dėmesį į 2 pagrindinius parametrus – saulės modulių kokybę ir gamintoją. Be to, jei moduliai yra importuojami, reikia atkreipti dėmesį į importuotoją. Dėl elementų valymo kokybės – žiūrėkite žemiau Gamintojo ir importuotojo teigimu, moduliai turi ilgą tarnavimo laiką ir ilgą garantiją. Paprastai gamintojai mechaniniams pažeidimams suteikia 2–5 metų garantiją, maitinimo moduliui – iki 20–25 metų garantiją.

Todėl saulės modulius reikia pirkti tokius, kad būtų galima susisiekti arba su gamintoju, arba su importuotoju. Taigi, abi, o geriausia – abi, turėtų būti tvirtai ant kojų stovinčios, rinkoje jau seniai veikiančios ir ilgametę darbo istoriją turinčios įmonės. Priešingu atveju per metus galite gauti neveikiantį arba prastai veikiantį saulės modulį. Rinktis saulės modulius vien pagal kainą yra bent jau neprotinga ir galiausiai brangu.

Gamintojo lygis

Gamintojo lygis atspindi kiek automatizuota gamyba, gamybos apimtis, kiek laiko gamintojas yra rinkoje, kiek investuoja į tyrimus. Galite padidinti našumą 3 lygiu. Gamintojo lygis turi įtakos saulės modulių kokybei.

  • 1 pakopa yra 2 % didžiausių gamintojų, kurių metinė galia paprastai yra didesnė nei 1 GW. Jie yra vertikaliai integruoti, t.y. plokštės ir elementai gaminami mūsų pačių. Jie daug išleidžia moksliniams tyrimams ir turi pažangias robotų technologijas. Paprastai 5 ar daugiau metų rinkoje.
  • 2 pakopa yra mažos ir vidutinės įmonės, gaminančios saulės elementus. Jie mažai investuoja arba visai neinvestuoja į mokslinius tyrimus ir plėtrą. Dalyje jų darbo eigos gali būti naudojama robotinė įranga. Jie labai priklauso nuo rankų darbo. Rinkoje 2 metus ir ilgiau.
  • 3 pakopų gamintojai iš tikrųjų yra modulių rinkinys iš paruoštų elementų. Šie gamintojai apima apie 90% įmonių, gaminančių modulius. Į mokslinius tyrimus jie neinvestuoja, vietoj robotų dažniausiai naudoja rankų darbą. Jis gali būti parduodamas nuo 1 iki 2 metų ar ilgiau.

Saulės modulių kokybė

Atsižvelgiant į tai, kad šiuo metu apie 80% saulės elementų gaminama Kinijoje, labai tikėtina, kad net moduliuose, parduodamuose kaip „vokiškas“, „amerikietiškas“ ir kt. Naudojami kiniški saulės elementai. Neverta to bijoti, nes per pastaruosius kelerius metus didžiųjų Kinijos gamintojų gaminamų saulės elementų kokybė gerokai pagerėjo ir atitinka pasaulinius standartus.

Kitas dalykas, kad dabar rinkoje yra daug pigių kiniškų modulių, pagamintų iš nekokybiškų saulės elementų. Kaip atskirti gerus modulius ir elementus nuo pigių, pagamintų iš sugedusių elementų?

Saulės elementų klasifikacija

Yra 4 saulės elementų kokybės lygiai, vadinami „klase“ – A, B, C ir D. Skirtingų klasių elementai skiriasi savo mikrostruktūra, o tai, savo ruožtu, turi įtakos jų parametrams ir ilgaamžiškumui. Kuo skiriasi skirtingų kokybės lygių saulės elementai?

A klasės saulės elementai

A klasės saulės elementai yra aukščiausios kokybės. Jie neturi lustų, įtrūkimų ir įbrėžimų, dėl kurių sumažėja saulės šviesos energijos pavertimo elektra efektyvumas. Jie turi idealią išvaizdą, vienodumą kristalams, spalvoms ir tt Jei dedate 2 skirtingų elementų puses vienas šalia kito, jų neįmanoma atskirti. Tokių elementų CVC užpildymo koeficientas yra didesnis nei 0,7.

Saulės elementai yra veikiami saulės spinduliuotės. Saulės šviesoje yra ultravioletinės spinduliuotės, kuri sunaikina medžiagas, sudarančias saulės modulį, įskaitant saulės elementus. Smulkūs medžiagų trūkumai laikui bėgant tampa labiau matomi, todėl saulės modulių galia mažėja. Kadangi A klasės elementai pradžioje turi mažiausiai defektų, jų degradacija bus lėčiausia.

1 pakopos gamintojai savo prekės ženklu saulės modulius gamina tik iš A klasės elementų. Tokie moduliai dažniausiai turi tik teigiamą toleranciją (ty modulių galia visada yra didesnė nei iš pradžių nurodyta vardinėje plokštelėje) ir žemesnius temperatūros koeficientus.

B klasės saulės baterijos

B klasės saulės baterijos turi regėjimo defektų, jų veikimo ciklas mažesnis – 0,4–0,7. Jų kaina dažniausiai yra šiek tiek mažesnė nei A klasės elementų. Kaip sakoma „antra klasė nėra defektinė“, tačiau elementų gamintojai tokius elementus laiko brokuotais ir niekada negamina iš jų modulių su savo prekės ženklu (oi, atsimenu Krasnodaro „saulės vėjas“, buvo tvirta B klasė, kol pradėjo pirkti saulės elementus šone.

Bet prieš keletą metų neturėjome didelio pasirinkimo, rusų kalba buvo laikoma geriausiu, nuo tada kinai ėmėsi didelis žingsnis į priekį ir saulės elementų bei modulių kokybės standartai gerokai pakilo). Pagrindinis skirtumas nuo A klasės yra vizualiniai defektai, ir tai ne visada įmanoma, tačiau iš šių elementų galima gauti gerą našumą, prilygstamą A klasei.

Daugelis prekės ženklų gamintojų pastaraisiais metais pardavė tūkstančius B klasės modulių. Tarp jų yra Sanyo, Sharp, Suntech, Solar World, Solarex, BP Solar, GE Solar, Apollo Solar, Schott ir daugelis kitų. Grade In moduliai gali būti patikimi ir veiksmingi.

Taigi, A klasei jis yra nuo 0,7 ir didesnis, B – 0,4-0,7. Daugelis modulių iš tokių elementų pardavėjų tikina, kad modulių nuo B klasės elementų veikimo ir parametrų skirtumo nėra, o defektai yra tik vizualūs, kurių niekas nepastebės ant stogo, išskyrus montuotojus ir paukščius, tačiau tai netiesa. . Šie elementai greičiau „sensta“ ir net iš pradžių jų našumas prastesnis – tai matyti atlikus paprastus skaičiavimus ir palyginus modulių, pagamintų iš B ir A klasės elementų, ploto vienetui gaunamą galią.

C klasės saulės elementai

C klasės saulės elementai turi defektų, kurie turi įtakos jų veikimui ir veikimui. Šių elementų galia yra mažesnė nei A ar B klasės elementų. Kaina yra daug mažesnė. Čia prie vizualinių defektų jau pridedami mikroįtrūkimai, nuskilę, nulūžę elementų gabalai ir t.t.. Joks save gerbiantis gamintojas modulių iš tokių elementų negamina, dažniausiai jie patenka į trečiarūšius gamintojus ir parduoda „naminius” (kurie yra labai patenkintas tokių elementų kaina – ne Mes juos nuliūdinsime.)

Tokių elementų efektyvumas visada yra mažesnis nei 15%. C klasės moduliai gali būti naudojami tik žemos įtampos sistemose, skirtose įkrauti 12-24-48V baterijas.

D klasės saulės elementai

D klasės saulės elementai yra sugedę elementai, kartais iš laužo daromi mažos galios moduliai, bet iš esmės šios šiukšlės išlydomos naujam siliciui. Jie tiesiog laikomi netinkamais naudoti moduliuose, kuriuos saugiai naudoja nesąžiningi modulių surinkėjai.

Elementai turi lustų, mikroįtrūkimų + gali turėti tuos pačius defektus kaip ir B klasės elementai. Tokie elementai perkami, supjaustomi, paliekamos ištisos detalės ir iš jų lituojami moduliai.

Šaltinis: https://www.svarienergija.lt