1958 metais JAV prezidentas Eisenhoueris pasirašė kosmoso aktą, kuriuo oficialiai buvo įkurta NASA agentūra. Nuo pat šios organizacijos įkūrimo, jos tikslai siekė daug toliau nei kosmoso ar mėnulio užkariavimas. Organizacijos įstatuose buvo nurodyta, kad ši taip pat privalo gerinti paprastų žmonių gyvenimo sąlygas ir kokybę. Taigi nors iki šiol mėnulyje ar kosmose pabuvojo tikrai nedaug žmonių, tačiau ir paprasti planetos gyventojai nuolatos susiduria su NASA išradimais, apie šiuos ir papasakosiu šiame straipsnyje.
Dauguma paauglių negali susitaikyti su mintimi, kad teks nešioti breketus. Tokius įsitaisius daugumai iškyla vaizdinys apie metalinių vielučių pilną burną. Dėka NASA, 1987 metais, pasaulinėse rinkose atsirado naujo tipo beveik nepastebimi breketai.
Nematomos kabės yra pagamintos iš permatomo polikristalinio aliuminio. NASA kartu su JAV įsikūrusia partnerių įmone šį keramikinį lydinį naudojo apsaugoti raketų sekimo sistemoms. Vėliau medžiaga pritaikyta odontologijoje.
Įbrėžimams atsparūs lęšiai
Numetus akinius ant žemės dažniausiai pastebime, kad šių lęšiai nedūžta. Taip yra todėl, kad nuo 1972 metų JAV pradėti gaminti akinių lęšiai iš plastiko. Plastiko apdirbimas yra gerokai pigesnis, medžiaga akis geriau apsaugo nuo ultravioletinių spindulių, be to yra lengvesnė ir sunkiau sudaužoma. Vis dėlto šios Achilo kulnas yra lengvai susibraižantis paviršius.
Dėl kosmose gausiai randamo purvo ir kitų dalelių NASA privalėjo sukurti medžiagą apsaugančią įrangą kosmose. Taip atsirado naujo tipo, įbrėžimams atsparus plastikas. Akinių gamintojų kompanija Foster-Grant supratę naujosios medžiagos suteikiamas galimybes nusipirko licenciją šią naudoti akinių nuo saulės gamyboje. Akiniai tapo 10 kartų atsparesni įbrėžimams. Vėliau ši technologija išplito visame pasaulyje.
Čiužiniai miegojimui
NASA išradimas gausybei pasaulio žmonių padeda išsimiegoti geriau. Speciali medžiaga naudojama užpildyti dabar labai populiarius tele-parduotuvėse parduodamus čiužinius yra sukurta būtent kosmoso agentūroje. Pirminė šio išradimo paskirtis buvo siekis užtikrinti kokybišką astronautų miegą kelionių į atvirą kosmosą ar mėnulį metu.
Ilgo nuotolio telekomunikacijų prietaisai
Galimybė kalbėtis mobiliuoju telefonu neatsirado per vieną naktį. Iš tiesų ši paslauga nėra susijusi su vienu NASA atradimu. Mobiliųjų telefonų tinklai buvo tobulinami dešimtmečius.
Šiuo metu žemės orbitoje sukasi apie 200 komunikacijas palaikančių satelitų, kurie mums suteikia galimybę paskambinti iš Lietuvos į Kiniją ar Jungtines Amerikos Valstijas. Taigi galimybę naudotis mobiliaisiais telefonais suteikė NASA.
Dūmų detektorius
Kur yra dūmų ten yra ir ugnis. NASA inžinieriai kurdami pirmąją kosminę JAV stotį 1970 metais suprato, kad astronautai privalo žinoti, kada šioje kyla gaisras. Suvienijus pajėgas su Honeywell korporacija buvo išrastas skirtingais jautrumo lygiais nustatomas dūmų detektorius.
Vandens filtras
Žmonėms negalint išgyventi be vandens, galimybė šį gerti iš užkrėstų šaltinių suteikia didžiulį pranašumą.
Astronautai pasiimdami vandenį į kosmosą turi būti įsitikinę, kad šiame nėra ligų ar bakterijų, kurios gali sukelti dideles problemas įgulai. Žinoma, kad NASA nuo 1950 metų naudoja vandens filtrų sistemas, tačiau ilgą laiką jas slėpė nuo visuomenės, norėdama užtikrinti technologijos ilgaamžiškumą ir galimybę išvalyti labai stipriai užterštą vandenį.
Tyrinėdami vandens filtrą galite šiame išvysti mažus angliukus. Šie yra apdirbti specialia technologija ir prisotinti sidabro jonų, kurie neutralizuoja nešvarumus, bakterijas esančias vandenyje ir netgi apsaugo nuo tolesnio šių atsiradimo skystyje. Pasaulinės kompanijos technologiją pasiskolino iš NASA, kad galėtų užtikrinti geresnę vandens kokybę milijonams gyventojų.
Akivaizdu, kad NASA nors ir būdama JAV valstybinė organizacija atnešė daug naujovių ir patogumų viso pasaulio gyventojams.