Medicina / Sveikata

7 maisto manijos ženklai

Esate apsėsti minčių apie maistą?

Apie savo išvaizdą moterys pagalvoja vidutiniškai 8 kartus per dieną ir 80 % moterų būna nepatenkintos savo išvaizda. Būtent šias moteris kamuoja maitinimosi sutrikimai. Tiesą sakant, tarp natūralaus noro numesti keletą kilogramų ir manijos dėl maisto tėra labai siaura riba.

kaip sulieknėti

Perskaitę šį straipsnį sužinosite, kokie požymiai perspėja apie polinkį į maniją dėl maisto.

1. Griebiatės maisto, reaguodami į geras arba blogas naujienas

Jei puolate šlamšti vos išgirdę geras ar blogas naujienas, net nepasidalinę jomis su artimais žmonėmis, tai yra aiškus požymis, kad Jūsų potraukis maistui yra liguistas.

2. Valgote, kai nejaučiate alkio

Įsivaizduokite situaciją: darbo diena, laikas 12:30, pietų metas. Ką darote Jūs? Automatiškai griebiatės sumuštinio? Pagalvojate ar iš viso norite valgyti? Jei valgote automatiškai, tai reiškia, jog iš tikro Jus kamuoja psichologinis, o ne fizinis alkis ir valgote dėl nerimo, nuobodulio ar įpročio.

3. Jus kamuoja maisto šlamštimo priepuoliai

Jei suvalgote kur kas daugiau, nei norėjote iš pradžių ir kemšate tol, kol persivalgote, reiškia, kad už viso to slepiasi rimtos priežastys.

Dažniausiai rizika persivalgyti kyla dėl to, kad per pusryčius ir pietus valgoma per mažai, nevalgoma iš viso, arba dėl nuobodulio. Šlamštimo priepuolių išvengsite, jei valgysite mažesnėmis porcijomis, turinčiomis panašią energetinę vertę, bet dažniau.

4. Jūsų racione trūksta įvairovės

Jau visą dešimtmetį pusryčiams valgote kukurūzų dribsnius su pienu? Pietums visada renkatės salotas su neriebiu užpilu? O darbo dienomis vakarienei valgote keptą vištieną su garuose virtais brokoliais?

Pasirūpinkite, kad Jūsų racione netrūktų visų grupių vitaminų, įvairių mineralų ir antioksidantų. Šių medžiagų netrūksta grūdinėse ir ankštinėse kultūrose, piene, mėsoje, riešutuose, daržovėse bei vaisiuose.

5. Maniakiškai kruopščiai skaičiuojate kalorijas

Jei sumažinote dienos kalorijų normą iki pavojingai žemo lygio (moterims jis yra mažiau nei 1200 kalorijų per dieną) ir nuolat sau primenate „teisingo maitinimosi taisykles“, reiškia, kad metėte kelią dėl takelio. Pernelyg kruopščiai kalorijas skaičiuojantys žmonės jaučiasi kalti, jei nukrypsta nuo nusistatyto plano ir, jei kas ne taip, visą jų diena būna sugadinta.

6. Maistą skirstote tik į gerą arba tik į blogą

Duona yra blogai, taigi, retai kada per pusryčius suvalgote bent riekelę. Morkos yra gerai, todėl jos tinkamos triaukšti per pertraukas darbe. Jei suskirstėte maistą į tokias kategorijas, rizikuojate, kad Jus anksčiau ar vėliau ištiks šlamštimo priepuolis ir daugiausia sušlamšite būtent „blogųjų“ produktų.

Tai nereiškia, kad galite kada užsigeidę valgyti greitą maistą. Tačiau retkarčiais galite sau leisti ir jo suvalgyti. Svarbiausia, kad savo dėmesį nukreiptumėte į kokią nors kitą sritį, o ne į maitinimąsi.

7. Valgote tik maistą be jokių „E“

Rūpinatės sveiku maitinimusi taip, kad kas kartą parduotuvėje kruopščiai studijuojate etiketes, neperkate maisto, kuriame yra bent nors vienas „kenksmingas“ ingredientas ir galvojate, kad bet koks perdirbtas maistas gali sukelti pavojų sveikatai. Derėtų sumažinti maistui keliamus reikalavimus. Vienas ar du maisto produktai su cheminiais priedais nesukels jokių sveikatos problemų. Jūsų organizmas jėgų semiasi iš kitų 90 % sveikų maisto produktų, kuriuos suvalgote.

Papildomas patarimas: derinkite sveiką mitybą su sportu

Vis dar mąstote kaip sulieknėti nepuolant į kraštutinumus? Kol dar oras lauke netinka treniruotėms, savo kūną galite stiprinti namie mūsų e. parduotuvėje www.topshop.lt įsigytais treniruokliais. Sportuoti galėsite Jums patogiu metu, be to, išvengsite perpildytų sporto klubų ir transporto kamščių pakeliui į juos…

Šaltinis: topshop.lt