Darbas,  Verslas / Ekonomika

9 priežastys, kodėl niekada neturėtumėte ieškoti darbo (2 dalis)

3. Per daug “išlaikytinių”

Darbuotojų pajamos yra labai stipriai apmokestinamos. Apie pusę savo darbo algos sumokate įvairiais mokesčiais. Mokesčių sistema taip sukurta, kad būtų sunku suprasti, kiek ištikrųjų jūs gaunate, nes dalį mokesčių sumoka darbdavys, dalis – išskaičiuojama iš darbuotojo atlyginimo. Bet galiu lažintis, kad jūsų darbdavys visus šiuos mokesčius ir kitas lengvatas, kurias gaunate, laiko JŪSŲ atlyginimu. Netgi ofiso, kuriame dirbate nuoma yra laikoma jūsų kaštais, todėl jūs turite sukurti daug didesnę vertę, kad juos padengtumėte.

Dar viena dalis jūsų uždirbamų pajamų atitenka įmonės savininkams ir investuotojams. Todėl jūs turite “pamaitinti daug burnų”.

Jūs gaunate tik nedidelę dalį pajamų, kurias sugeneruojate. Jūsų reali alga gali būti daugiau nei tris kartus didesnė, nei jūs gaunate, bet tų pinigų jūs niekada negausite.

4. Per daug rizikinga

Dauguma darbuotojų galvoja, kad susirasti darbą yra saugiausias būdas išsilaikyti. Bet tai ne tiesa! Ar būdami tokioje pozicijoje, kur kažkas kitas gali atimti iš jūsų visas pajamas tiesiog pasakydamas du žodžius „jūs atleistas“, galite jaustis saugiai? Ar turėti vieną pajamų šaltinį gali būti saugiau, nei turėti tarkim 10 skirtingų?

Mintis, kad darbas yra saugiausias būdas gauti pajamas, tiesiog juokinga. Jūs negalite jaustis saugūs, jei negalite kontroliuoti situacijos, o darbuotojas yra paskutinis asmuo, galintis daryti įtaką. Jeigu jūs esate samdomas darbuotojas, jūsų pareigos turėtų vadintis „profesionalus lošėjas“.

5. Turite „blogajį galvijų valdovą“

Kai turite savo verslą ir kažkas nepasiseka, galite apsisukti ir bandyti kitą būdą. Kai jums kažkas nepasiseka samdomame darbe, turite apsisukti, ir sakyti „atleisk bose“.

Ar žinojote, kad žodis bosas kilęs iš Olandų kalbos bass, kuris istoriškai reiškia valdovas? Kita šio žodžio reikšmė yra „karvė arba buivolas“. Daugumoje kompiuterinių žaidimų bosas yra blogas „dėdė“, kurį reikia nužudyti norint pereiti į aukštesnį lygį.

Taigi, jeigu jūsų bosas yra „blogasis galvijų vadovas“, kas tuomet esate jūs?

6. Pinigų maldavimas

Kai norite gauti didesnes pajamas, ką turite daryti? Daugeliu atvejų manau turite eiti pas savo bosą ir maldauti padidinti algą. Ar vadovas geranoriškai tą daro? O jeigu ir padidina vienu kitu „trupinėliu“, ar nesijaučiate, kaip išmaldos prašantis elgeta?

O gal jūs visdėlto galite pats nuspręsti, kiek gausite algos, be kitų asmenų įsikišimo? Jeigu taip, tuomet jūs laimingas.

Kai turite savo verslą ir vienas iš klientų jums pasako „ne“, jūs tiesiog sakote „kitas“. Ir nereikia niekieno maldauti.

Autorius: Darbo Skelbimai