Įvairenybės

Akmens Anglis

Akmens Anglis

Akmens anglis – tai tokia kuro rūšis, kuri yra iškasama ir plačiai naudojama visame pasaulyje. Akmens anglis buvo didelė paspirtis išrasti naujų atradimų – tokių, kaip garo mašina, garo varikliai.

Dabartiniai energijos ištekliai, kuriais kasdieną naudojamės, yra plačiai paplitę jau keletą šimtmečių. Anglis susidarė iš augalinės kilmės medžiagų, kuri dėl atmosferos pokyčių nuolat kito. Būtų labai sunku nustatyti, kiek po žeme tiksliai yra anglių. Ne visi dideli telkiniai dar yra atrasti – nuolat atrandama naujų akmens anglių telkinių. Nuo pat 1990 metų akmens anglis buvo iškasama vis dažniau: milijonais tonų skaičiuojamos sumos šiais laikais jau nieko nebestebina, tačiau JAV vis dar liko pagrindine akmens anglies eksportuotoja – nuo pat senų laikų ši šalis iškasdavo apie ketvirtadalį anglies.

Žinoma, mokslininkai jau spėjo apskaičiuoti ir kokiam laikotarpiui gali užtekti šių itin patogių energijos išteklių. Šiais laikais akmens anglies rinka vis populiarėja, kadangi imama ieškoti pigesnės ir didesnės išliekamosios vertės energijos šaltinio. Ne paslaptis, kad akmens anglis yra pakankamai didelis energijos rezervas. Mokslininkai apskaičiavo, kad žmonijai akmens anglies rezervo užteks maždaug pusei tūkstančio metų. Akmens anglies kaina šiuo metu nėra itin didelė, kadangi resursų dar liko daug. Tiek ir Lietuvoje, tiek ir užsienio valstybėse vystosi įmonių akmens anglies pardavimo ir pirkimo verslas.

Yra keletas skirtingų anglies rūšių: rusvosios, antracito ir akmens. Yra manoma, kad ateityje dauguma šalių pereis prie akmens anglies energijos, kadangi ši yra pigiausia iš šių trijų variantų. Nepaslaptis, kad gamtinės dujos vis brangsta, todėl kiekvienas žmogus, norėdamas pigiau mokėti už šildymą, ieško alternatyvų. Akmens anglis – tai taupi ir kokybiška šiluma bei energija. Svarbu ir tai, kad akmens anglies kainos šiuo metu nėra didelės, todėl ir ateityje ši energijos rūšis turėtų susilaukti didelio populiarumo.