Užsienyje

Alaus sostinė Kopenhaga

kopenhagaJeigu mėgstate alų, turbūt Danija jums tikrai asocijuojasi su šiuo gėrimu. Šios šalies sostinė Kopenhaga, nors ir kupina įvairių architektūros ir istorijos įdomybių bei kitų lankytinų objektų, dažnai lankoma alaus mėgėjų vien pasimėgauti šiuo gėrimu tiesiog čia, jo sostinėje. Tokis kelionės neretai susiejamos su kokiu nors sporto renginiu, na, kad nebūtų vien vykimas pagerti. Futbolo varžybos, teniso turnyras, krepšinio rungtynės – viskas tinka šiam pateisinimui. Vis tik, jei atvykstate išgerti alaus į Kopenhagą, būtų gerai ir blaiviam pasisukioti šį miestą, nes tikrai yra ką pamatyti.

Danija yra viena turtingesnių Europos valstybių, tad ir jos sostinėje netrūksta prabangos. Tiesa, skandinaviškos prabangos, kuri pasireiškia ne tuščia didybę ar blizgučiais, bet aukšta kokybe. Sutvarkyti parkai, puikūs dviračių takai, įdomūs muziejai bei meno centrai – visa tai tikrai kainuoja. Ir visą tą galima pamatyti vaikščiojant po Danijos sostinę.

Kopenhaga taip pat labai svarbi ir kaip uostas. Laivyba per šį miestą vyksta tikrai intensyvi, tiek pramoninė, tiek ir įvairi pramoginė. Tad pasivaikščioti po uosto teritoriją – viena iš įdomių atrakcijų, ko Lietuvoje nelabai ir pamatysime. O norintiems iš vandens apžiūrėti miestą ir jo apylinkes, uoste galima susirasti ir daug įvairių ekskursijų pasiūlymų. Nuo valandos ar dviejų, iki dienos ar net savaitgalinių kruizų. Tokie variantai – labai gerai, jei Danijos sostinėje nusprendėte praleisti kokią savaitę ar bent kelias dienas. Tačiau jei atvykote vos savaitgaliui, ko gero mieste įdomybių pakaks ir be išplaukimo į jūrą.

Žinoma, kur buvus, kur nebuvus, Kopenhaga neišvengiamai asocijuojasi su undinėlės skulptūra. Tai yra bene lankomiausias objektas tarp turistų šiame mieste. Kiekvieną savaitgalį, ypač geresniu oru, ir dažną darbo dieną būtinai ką nors pamatysite besifotogruojantį prie šios skulptūros. Apie ją turbūt žino visas pasaulis, nors, dera pasakyti, nieko labai ypatingo ten nėra. Tiesiog skulptūra. Tačiau ttokie jau tie žmonės. Jei lankysitės kelias dienas Kopenhagoje ir nepamatysite garsiosios undinėlės, grįžus draugai ir namiškiai jus tikrai pasmerks. Kaip keistuolį, nesusipratėlį. Tiesiog gėrusį alų tas kelias dienas ir nelankiusį net žinomiausių miesto paminklų.