Kompiuteriai / internetas

Anglų lietuvių

Jeigu norite geriau išmokti anglų kalbos, tuomet galite lankyti kalbos kursus – tuomet per maždaug vieną mėnesį jau žinotumėte pagrindinius anglų kalbos niuansus. Tačiau tai yra gana brangu, o ir laiko užima daug. Galbūt norėtumėte mokytis anglų kalbos savarankiškai namie, tiesiog savo laisvu laiku? Tai galima padaryti labai nesunkiai šiais laikais, kadangi yra gausybė kalbos mokymosi priemonių.

Anglų lietuvių žodynai – viena iš jų. Viskas ko jums prireiks – tiesiog nusipirkti gerą anglų lietuvių žodyną ir pradėti mokytis. Geriausiai yra įsimenama, jei mokinys per diena išmoksta nuo penkiasdešimties iki šimto naujų žodžių. Tuomet pakankamai aišku, kad žodynas vienodai didės kiekvieną dieną. Išmokus apie penkis šimtus žodžių, galima pradėti dirbti su anglų lietuvių sakiniais. Pagalvokite apie kažką lietuviškai, užsirašykite tai, ką sugalvojote ir pamėginkite pats sau išversti tai į anglų kalbą. Taip padaryti jums gali padėti ir specialios anglų lietuvių programėles kompiuteryje, kurios verčia tekstus iš anglų į lietuvių arba iš lietuvių į anglų tiesiog automatiškai. Žinoma, tai atrodys nenatūraliai, kadangi kompiuteris nepajėgs taip išversti sakinio, kaip galėtų kalbas išmanantis žmogus, todėl viską stilistiškai suderinti liks jums – tai yra puiki praktika, jei ateityje siejate savo profesiją su kalbomis.

Anglų lietuvių žodynų šiuo metu yra labai daug, tačiau reikia išsirinkti jums tinkamiausią, nepirkti pačio pirmo pasitaikiusio. Atsižvelkite ne tik į kainą, tačiau ir pagalvokite, ar jums reikia, kad anglų lietuvių žodyne būtų tiesiog kuo daugiau žodžių, ar norite, kad būtų pakankamai aiškūs paaiškinimai, pavyzdžiai ir papildomos nuorodos. Anglų lietuvių žodynai su pavyzdžiais ir papildomomis nuorodomis rekomenduojami tik pradėjusiems mokytis kalbos, o daugiau žodžių turintys – jau pažengusiems.