Kelionės / Turizmas,  Lietuvoje,  Nuoma

Apgyvendinimas Palangoje

Pirmą kartą istoriniuose šaltiniuose Palanga paminėta – 1253 m. Tuomet tai buvo žymi prekybinė gyvenvietė ir vienas svarbiausių Lietuvos uostų, kurio gyventojai užsiimdavo žvejyba, rinkdavo gintarą, prekiavo su kitais uostais. Palangą kelis kartus buvo užėmę Kryžiuočių ir Livonijos ordinai, tačiau po Žalgirio mūšio ši gyvenvietė atiteko LDK (Lietuvos Didžiajai Kunigaikštystei).  XIX a. Palangą nusipirko grafas Tiškevičius ir atnaujino uostą, pastatė tiltą, rūmus. To paties amžiaus pabaigoje miestas įgyjo kurorto statusą.

Šiandien labai dideliu gyventojų skaičiumi nepasižymintis miestas vasarą pritraukia tūkstančius poilsiautojų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kaimyninių bei tolimesnių šalių. Palangą ypač mėgsta poilsiautojai iš Rusijos, kuriuos čia vilioja gaivus jūrinis klimatas, sodrus pušų kvapas, balto smėlio paplūdymiai, skambi ir spalvinga J. Basanavičiaus gatvė.

Dauguma Palangos gyventojų dirba turizmo srityje. Turbūt jau nieko nestebina sezono metu kelyje Klaipėda-Palanga vienas po kito išrikiuoti automobiliai su didžiuliais plakatais ir skambiomis frazėmis: poilsis Palangoje, kambariai arti jūros, pigi nuoma, o šalia įvažiavimo į Palangą dar vienas burys garbaus amžiaus moteriškių, kurios pasitinka kiekvieną stabtelėjusią mašiną. Nors policija kiekvienais metais vaiko ant plento stovičius automobilius – daugeliui miesto gyventojų toks klientų paieškos būdas yra vienintelis pinigų prasimanymo šaltinis.

Savo svečiams Palanga siūlo labai plačią apgyvendinimo paslaugų infrastruktūrą: viešbučius, svečių namus, poilsio namus, apartamentus, vilas, kotedžus, kambarių nuoma Palangoje, kuri yra pigiausias ir populiariausias apgyvendinimo būdas.

Tvarkingą kambarį su bendrais patogumais – dušu, wc, virtuve, televizoriumi galima išsinuomoti už 50 Lt/parai. Tiems, kurie ieško daugiau komforto, siūlomi modernūs liukso klasės kambariai, kurie yra įrengti su individualiais patogumais. Tokio tipo kambario nuoma gali kainuoti 2-3 kartus brangiau.

Apartamentai Palangoje – kitas populiarus apgyvendinimo tipas. Paprastai tai yra du liuksiniai numeriai su individualiais patogumais. Kiekvienas kambarys turi tualetą, dušą, televizorių. Taip pat yra virtuvė su visais būtiniausiais buitinais prietaisais, kad poilsiautojai galėtų pasijusti kaip namie.

Kaip ir bet kuriame kitame, taip ir Palangos apgyvendinimo paslaugų sektoriuje galioja rinkos dėsniai. Kai tik paklausa didesnė už pasiūlą, kambarių nuomos kainos išauga kaip ant mielių. Ši tendencija pastebima per didžiąsias vasaros šventes: Jonines, Mindaugo karūnavimo dieną, Žolines ir per kitus garsius renginius, pavyzdžiui „Omnitel 1000 km lenktynes”. Kambarių kainos tokiu metu išauga iki 50% – 70%, todėl norintiems poilsiauti per šventes, kambarius rekomenduojama rezervuoti iš anksto, kitaip gali tekti itin plačiai atverti piniginę arba kelias paras nakvoti automobilyje.

Ieškantiems ne tik poilsio, bet ir pramogų siūloma išbandyti J.Basanavičiaus gatvėje įsikūrusius atrakcijonus arba prie Gelbėjimo stoties esančias vandens pramogas – pasivažinėjimą vandens motociklais, bananu, spurga, skrydį oro parašiutu ir kt.

Poilsis Palangoje yra puikus atostotogų praleidimo būdas paliekantis poilsiautojui daug gerų įspūdžių, tačiau kasmet vis daugiau šalies gyventojų renkasi kitus šalies arba užsienio kurortus. Šiuo metu didžiausią grėsmę Palangos miestui kelia Druskininkai, kurie aktyviai plečia savo turizmo paslaugų sektorių ir tokiu būdu kasmet privilioja vis daugiau turistų ir poilsiautojų tiek iš Lietuvos, tiek ir iš aplinkinių šalių.  Prieš dešimt metų Druskininkuose buvo tuščia, o šiuo metu jie turi nuotykių parką, vandens parką, vienintelę uždarą slidinėjimo trasą Lietuvoje, o planuose yra įrengti uždarą areną su dirbtine jūra ir paplūdymiu. Palanga iki šiol buvusi labai pasyvi taip pat išsikėlė ambicingus tikslus tapti ne tik vasaros, bet ir žiemos kurortu. Miesto planuose yra numatyta įrengti ledo areną, naujus baseinų kompleksus. Netrukus bus atidaryta universali sporto salė, kurioje tilps 2500 žmonių, o šalia poilsio namų „Pušynas“ mažieji miesto gyventojai ir svečiai jau netrukus galės džiaugtis vaikų parku, kuriame bus įrengta daugybe laipynių jūros tema.