Medicina / Sveikata

Apie dantų balinimą

Pagrindiniai veiksniai, įtakojantys dantų spalvos pokyčius, yra senėjimo procesas, dažantis maistas – kava, arbata, raudonas vynas ir tabakas. Danties spalvos pokyčiams įtakos gali tūrėti ir antibiotikų naudojimas, šio augimo etape. Šiame straipsnyje trumpai aprašysiu kelis pagrindinius dantų balinimo metodus.

Lietuvoje šiuo metu odontologų klinikos siūlo 4–is metodus, skirtus dantų balinimui:

  • Balinimas klinikoje;
  • Dantų balinimas kapomis namuose;
  • Balinimas „Zoom“ sistema;
  • Endodontinis pavienių dantų balinimas.

Balinimas klinikoje

Kaip jau tikriausiai supratote šis procesas atliekamas odontologijos klinikoje. Paprastai procedūra atliekama per vieną valandą. Dantys yra padengiami dantų balinimui skirta medžiaga, kuri aktyvuojama naudojantis helio lempos šviesa. Norint pasiekti optimalų variantą siūloma šią procedūrą atlikti 2-3 kartus. Šis metodas tinkamiausias praeityje daryto balinimo atnaujinimui.

Dantų balinimas kapomis namuose

Balinant dantis namuose pacientas privalo naudoti specialiai jam pagamintas dantų kapas. Balinimo kapos yra pripildomos specialiu geliu ir dedamos ant dantų. Jas galima užsidėti naktį, miego metu, ar netgi dieną jei šios neverčia jūsų nepatogiai jaustis. Naudojantis šiuo metodu balinimo procesas dažniausiai trunka nuo vienos iki dviejų savaičių. Reikėtų pridurti, kad naudojant kapas dantys gali tapti jautresni, tačiau ilgainiui tai praeina.

Balinimas „Zoom“ sistema

Balinant dantis „Zoom“ sistema efektas yra matomas po pirmojo apsilankymo odontologijos kabinete. Šis metodas yra idealus pacientams norintiems pasiekti greitų rezultatų. Tai nesudėtinga procedūra, kurios metu „Zoom“ lempos šviesa švitinamas tiesiogiai ant dantų paviršiaus užteptas „Zoom“ gelis. Po šios procedūros dantys tampa bent šešiais tonais šviesesni.

Kai kuriais atvejais išbalinti galima ir tetraciklinius dantis, pakeitusius savo spalvą dėl antibiotikų. Tačiau balinant tokius dantis neužtenka vienos procedūros, balinimas trukti nuo 1 – 3 mėn.
Po procedūros privalomas atlikti ir dantų balinimas kapomis namuose. Ši procedūra padeda užtvirtinti pasiektus rezultatus.

Endodontinis pavienių dantų balinimas

Endodontiškai gydytų ir negyvų dantų balinimas gerokai skiriasi nuo įprastų metodų. Negyvi dantys yra balinami iš vidaus į danties kanalą įvedant specialią medžiagą. Ši procedūra kartojama vieną kartą per du metus, nes tokiu tempu negyvi dantys keičia spalvą.