Laisvalaikis / Pomėgiai

Apie dovanas. Pritrūko idėjų?

Apie dovanas kalbėti visuomet smagu, tačiau jas dovanoti ar gauti pačiam yra dar maloniau. Be abejo didžioji šventinių dovanų banga yra žiemą, kuomet visų namus užplūsta salsvas mandarinų kvapas ir gražioji Kalėdų šventė. Tačiau kartais šventinę nuotaiką šiek tiek pritemdo netinkamai išrinktos dovanos. Juk verta prisiminti, kad daugeliui patinka smagios dovanos, originalios idėjos, o ne neskoningos smulkmenos. Kalbant apie pastarąsias reikėtų pasakyti, kad ir tokios dovanos gali būti mielos. Tačiau tai jokiu būdu nereiškia, kad reikia įbėgti į pirmą pasitaikiusią parduotuvę ir iš eilės griebti, kad ir tinkamai supakuotus pigiausius niekučius. Negi patys norėtumėte sulaukti tokių dovanų kaip tarkim penki raktų pakabukai, nemėgiamų saldainių dėžutė ar nekokybiški rėmeliai nuotraukai. Tačiau ir su šiomis pastabomis sutikti taip pat galima tik iš dalies. Jei dovanojami daiktai yra kokybiški ir bus naudingi tam žmogui, kuriam ketinate juos dovanoti, tuomet išrinkote teisingai. Tarkim, rėmeliai, gali būti iš tiesų puiki dovana. Juk jie tarytum savaime savyje slepia kodą – gražią akimirką praleistą kartu, o gal dar neišsipildžiusią svajonę. Tačiau nereikėtų pagailėti už juos sumokėti šiek tiek didesnės sumos, juk būtent tokia dovana kiekvieną dieną bus labiausiai matoma ir padėta geriausiai pastebimoje kambario vietoje.

Pradėjome apie rėmelius nuotraukoms, o toliau galime pereiti prie šiek tiek didesnių rėmelių, kuriuose dažniausiai talpinami dailės kūriniai. Padovanoti paveikslą, labai sudėtinga užduotis. Geriausiai pasiseks tuomet, jei jau tiksliai žinosite koks žanras, tapytojas, o gal net konkretus paveikslas patinka tam žmogui, kuriam planuojama ši tikrai brangi dovana. Dažniausiai tai lyg investicija, kuri puošia išskirtinius namus, dėl to nuspręsti dovanoti paveikslą yra labai rizikinga, nes viskas gali pasibaigti sename rūsyje ar palėpėje, kur jį apžiūrinės nebent pelės.

Apkalbėję brangias ir sunkiai išrenkamas dovanas pereikime prie labiau praktiškų dovanų. Yra tokių žmonių, kurie mėgsta iš anksto ir kruopščiai suplanuoti kas kokias dovanas gaus ir likus kelioms savaitėms iki šventės jau nesivargina vaikštinėti po didžiuosius prekybos centrus sukdami galvą apie tai, ką čia padovanoti? Jų dovanos jau būna nupirktos ir gražiai supakuotos tyliai laukia iškilmingo momento, kuomet bus įteiktos. Tačiau jei šventė jau ant nosies, o galvoje visiška sumaištis, nepasimeskite! Išrinkite linksmą dovaną, kuri tuo pačiu bus ir praktiška. Gal artėja gero draugo gimtadienis ir tarkim jam sueis 25-eri metai. Kodėl tokia proga šiek tiek nepajuokavus ir nepadovanojus jam 25, dailių supakuotų skirtingų kojinių? Tokios smagios dovanos ne tik pralinksmins visus šventės dalyvius, patį jubiliatą, bet ir bus praktiškos, naudojamos. Dar viena ir labai linksma dovanų idėja susijusi su praktiškumu ir vėl kojinėmis. Tačiau šiuo atveju jau ne jų kiekis svarbus, o kokiu turiniu užpildytas jų vidus. Ši dovana nėra labai brangi, tačiau tikrai nuoširdi. Taigi išrinkite savo draugei ar draugui šiltas, megztas kojines ir į jų vidų pridėkite mėgiamų saldainių. Užriškite gražiu kaspinėliu ir pirmyn. Patys nesitikėsite tokios reakcijos! Taigi fantazijai ribų nėra, o ir pinigų stygius negali sugadinti gražios šventės.