Paskolos

Apie greitas paskolas

Itin nemalonu, kai staiga netikėtai prisireikia pinigų, o piniginėje švilpia vėjai. Dauguma tokiu atveju renkasi greituosius kreditus, kiti tuo tarpu nerimauja – ar tai saugu, teisėta ir finansiškai nepražūtinga? Žinant kelis esminius dalykus apie skubias paskolas įmanoma sumažinti paskolos rizikingumą iki minimumo.

Kuo ypatingos greitos paskolos?

Prieš skolinantis derėtų žinoti kelis esminius dalykus apie tai, kas yra greitas kreditas. Skubi paskola, tai kreditas, suteikiamas įvairių skolinimo kompanijų dažniausiai tą pačią dieną, kai užpildomas prašymas paskolai gauti. Taip pat ši paskola suteikiama pakankamai neilgam laikotarpiui – vienam ar vos keliems mėnesiams. Taigi pasibaigus skolos terminui, reikia kreditoriui atiduoti visą pasiskolintą sumą plius priaugusias palūkanas. Palūkanos – tai savotiška paskolos kaina, kuri priklauso nuo to, kokiam laikotarpiui ir kokio dydžio paskola buvo paimta. Logiška, kad kuo didesnė paskola ir kuo ilgesnis grąžinimo terminas, tuo didesnė ir jos kaina.

Skubi paskola suteikiama beveik kiekvienam, jos prašančiam, kadangi nėra griežtų amžiaus, uždirbamo atlyginimo ir kitokių panašių apribojimų –būtent todėl paskolą galima gauti palyginus lengvai.

Ar tikslinga jūsų besiskolinama suma?

Kai kurios greitus kreditus teikiančios bendrovės gali pasiūlyti pakankamai nemažas paskolas – nuo vieno iki net kelių tūkstančių litų. Tačiau, jei jums reikia tokios didelės pinigų sumos, rekomenduojama kreiptis į bankus dėl vartojamosios paskolos, kadangi pastarieji siūlo daug geresnes sąlygas tokio dydžio kreditams.

Kaip išsirinkti pigiausią paskolą?

Greitas kreditas yra siūlomas labai daugelio bendrovių, taigi logiška, kad visos, norėdamos turėti kuo daugiau klientų, stengiasi pasiūlyti kuo geresnes sąlygas paskolai. Svarbiausias aspektas renkantis, iš ko skolintis, yra paskolos kaina. Beveik visos greitas paskolas teikiančios kompanijos savo internetinėse svetainėse yra pateikusios kreditų kainas ar specialias skaičiuokles, į kurias įvedus kredito dydį ir grąžinimo terminą, apskaičiuojama galutinė grąžintina suma. Jei žinote, kokio dydžio paskolos jums reikia ir kada patogiausia ją grąžinti, rasti pigiausią šios paslaugos teikėją nebus sunku.

Taip pat naudinga pasinaudoti įvairiomis akcijomis. Dauguma bendrovių vykdo specialią akciją, kai pirma paskola suteikiama su šimto procentų nuolaida – tai reiškia, kad pasibaigus paskolos atidavimo terminui tereikia atiduoti sumą, kurią skolinotės, be priaugusių palūkanų. Jei skolinatės ne pirmą kartą, galite pasidomėti įvairiomis lojalumo programomis – dažnai iš tos pačios skolinimo bendrovės paskolas imantiems asmenims taip pat siūlomos įvairios nuolaidos, loterijos ir panašiai.

Kaip ,,nenudegti“ finansiškai?

Kiekvienas, imdamas paskolą, rizikuoja, kad dėl tam tikrų neplanuotų priežasčių nebegalės jos atiduoti. Būtent dėl to dauguma žmonių yra įsitikinę, kad greitieji kreditai – finansiškai itin pražūtingi. Tačiau jei pinigų būtinai reikia, paskola atrodo neišvengiama. Kaip ,,nenudegti“?

Visos skolinimo kompanijos siūlo galimybę paskolą prasitęsti ar atidėti. Žinoma, tai kainuoja. Taigi, prieš renkantis savo kreditorių, labai naudinga pasidomėti, kokios siūlomos paskolos pratęsimo kainos. Kredito grąžinimą galima atidėti įvairiam laikotarpiui – nuo to priklauso ir paskolos atidėjimo kaina.

Galimybė nukelti paskolos atidavimą padeda netapti skolininku ir neužsitraukti įvairių finansinių nesklandumų, kurie gali privesti net iki turto areštavimo.

Ar tai teisėta?

Jei abejojate, kad bendrovės, iš kurios imate paskolą, veikla teisėta, pasidomėkite. Kiekviena skolinimo kompanija savo internetiniame puslapyje yra pateikusi veiklos legalumą įrodančius dokumentus, kurie turėtų išsklaidyti visas abejones.

Greitos paskolos gali būti tinkamas skubios finansinės bėdos sprendimas – tereikia teisingai pasirinkti, iš ko skolintis, ir atsakingai apsvarstyti paskolos grąžinimą – ar bus įmanoma tai padaryti reikiamu metu. Atsakingai paimta paskola bus tik nauda, o ne bėda.