Verslas / Ekonomika

Apie Ispanų kursus šiek tiek kitaip

Ispanu kalbos kursai
Ispanu kalbos kursai

Ispanu kalbos kursai Lietuvoje nėra tokie populiarūs kaip kad anglų, vokiečių ar švedų, norvegų kalbos pamokos. Natūralu – lietuvaičiai į šią šalį, Ispaniją, keliauja žymiai rečiau, o ir gana nedažnai ten imigruoja tam, kad pradėtų naują gyvenimą. Vis dėlto, ispanu pamokas vaikams ir suaugusiems vedanti Rosita sako, kad klientų, nors ir nedaug, atsiranda, kad jos vedami kursai populiaresni tarp jaunesnio amžiaus, nors jau savarankiškai gyvenančių, žmonių. Įdomu, koks jų tikslas? Kam šie žmonės mokosi ispanu kalbą? Ar Rositos vedami ispanu kalbos kursai kaune populiaresni nei šalies sostinėje? Moteris atsako į visus šiuos klausimus ir papasakoja, kas ją pačią paskatino mokytis šios, jos nuomone, bene gražios kalbos pasaulyje. Plačiau

Kaip gimsta meilė kalbai?

Rosita sako, kad ją Ispanijos valstybinė kalba žavėjo nuo pat mažumės: „Anais laikais, kai dar buvau visai nedidelė, mažai kas turėjo giminių, vedusių ar ištekėjusių už kitataučių. Mano teta, artima mamos sesuo, buvo ištekėjusi už ispano. Bent kartą per metus jie sugrįždavo į Lietuvą ir apsistodavo mūsų namuose. Negalėjau atsižavėti kalba, kuria kalbėjo tas man mažai pažįstamas vyriškis. Teta taip pat laisvai kalbėjo ispaniškai ir tapo mano autoritetu. Ji pati Ispanijoje studijavo dar keletą užsienio kalbų ir, galima sakyti, „užkrėtė“ mane noru išmokti laisvai bendrauti kita kalba, ne lietuvių.“. Po mokyklos baigimo Rositai teta pasiūlė atvažiuoti paviešėti į Ispaniją: „Kai likus dviem mėnesiams iki kelionės nusprendžiau, kad man reikalingi ispanu kalbos kursai vilnius – Lietuvos didmiestis, šalies sostinė ir miestas, kuriame gimiau ir augau, mane nuvylė. Čia niekur nemokė kalbėti ispaniškai, tad į kitą šalį iškeliavau mokėdama pasisveikinti ir padėkoti.“. Gana greitai Rositos liūdesį išblaškė tetos vyro pasiūlymas – ispanu kalbos kursai ispanijoje. Jauna mergina drąsiai pasinaudojo galimybe ir visą vasarą uoliai mokėsi naują kalbą. Ji sako, kad ispanu kalbos kursai, kadangi juos vedė ispanų tautybės žmogus, buvo „kietas riešutėlis“. Teko nemažai pavargti, kol įgavo tvirtus pagrindus, kurie tik dar labiau sustiprino norą galutinai perprasti šią gana nesudėtingą kalbą.

Pamokos – kelionė į svečią šalį

„Mano vedami ispanu kalbos kursai vilniuje ir Kaune yra gana populiarūs, tačiau galėčiau mokyti ir daugiau žmonių. Na, turbūt nereikėtų stebėtis, kodėl į mano mokyklėlę registruojasi palyginus nedaug studentų. Internetu prieinami ispanu kalbos kursai nemokamai kai kam skamba žymiai patraukliau. Ką aš apie tai manau? Kad jokia, net ir pati sumaniausia programa, nesugebės perteikti tikrųjų žinių. Galbūt esu pernelyg sentimentali, bet tikiu, kad kalbą reikia pajusti. Kursai internete padeda išmokti pagrindines frazes, galbūt šiek tiek suprasti vietinius ispanus, tačiau tai tik ilgo kelio pradžia. Ispanu kalbos kursai, kuriuos dar būdama visai jauna lankiau pačioje Ispanijoje, man davė tiek daug! Norisi žmonėms tai perteikti. Norisi pasakyti, kad ispanu kalbos kursai internetu niekada neatstos tikro, „gyvo“ mokymosi, kai mokinys tiesiogiai kalbasi su mokytoju, perima jo žinias, įgūdžius. Savo studentams visada stengiuosi perteikti tai, kas man pačiai padėjo pradžioje. Negailiu patarimų, kaip žinias gilinti papildomai, neagituoju lankyti vien mano kursų. Tiesiog sakau, kad svetimą kalbą išmokti lengviausia tada, kai pradedi pasitikėti mokytoju. O kai jis išmano ir šalies, kurios kalbą moko, kultūrą, žmonių charakterį, pamokos tampa savotiška kelione. Tikiu, kad mano organizuojami ispanu kalbos kursai bent iš dalies ir yra kelionė į Ispaniją. Į tą šalį, kurią pati pamilau.“.