Pirkiniai / Paslaugos

Apie kvepalus, palikusius didžiausią įspūdį, ir tuos, kurie patinka vyrams

Moteriski kvepalaiNeretai sakoma, kad moteriski kvepalai yra tokie pat svarbūs dailiosios lyties atstovių aksesuarai kaip ir rankinės, skarelės, auskarai ir kiti papuošalai. Ar tai tiesa? Išskirtinių aukštos klasės kvepalų salono savininkė Sabina sutinka, kad kvėpintis moteriai yra ne mažiau natūralu nei norėti puoštis, dažytis ir šukuotis. Moteris drąsiai sako, kad nauji kvepalai jai svarbiau už naują porą batų, tačiau priduria, kad tai individualus pasirinkimas. Vis dėlto, Sabinos nuomone, tinkamai parinkti moteriski kvapai yra geriausi papuošalai.

Intuicija – ir renkantis, ir gamyboje

Paprastai sakoma, kad kažkada jaustas stiprus ir malonus kvapas atmintyje gali išlikti ilgiau už bet kokį vizualinį prisiminimą. Sabina sako, kad tai patvirtintas faktas. Moteris pati pažymi, kad niekad neužmirš vaikystėje užuosto močiutės kvepalų aromato: „Moteriski kvepalai tais laikais, kai buvau dar visai mažytė, buvo deficitinė prekė. Mano močiutė, turėjusi giminaičių užsienyje, retkarčiais gaudavo mažytį buteliuką nuostabiai kvepiančio vandens. Dabar vardiniai moteriski kvepalai armani, pavyzdžiui, jau nieko nestebina, o anuomet užuosti „importinius“ kvepalus buvo neįprasta ir tai reiškė aukštą socialinį statusą. Nepaisant to, kad visad būdavo viena puošniausių damų savo draugių rate, močiutė išmokė to, kas dar ir šiandien man padeda vystyti savo verslą – atsidavimo ir darbštumo.“. Sabina sako, kad visi moteriski kvepalai populiariausi ir mažiau pripažįstami Lietuvoje, jai yra daugiau nei pelno šaltinis: „Parfumerija – subtilus pasaulis. Moteriski ir vyriški kvepalai neretai yra kuriami intuityviai, vadovaujantis tuo, ką sunkiai pavadinsi „technika“, „metodais“ ir panašiai. Tai ir lemia, kodėl vienoms moteriski kvepalai versace patinka ir tariamai patiks „iki grabo lentos“, o kitoms, pavyzdžiui, moteriski kvepalai hugo boss liks nepakeičiamai tol, kol bus gaminami. Taigi, didelė paslaptis slypi parfumerijos gamyboje, tačiau, mano akimis, dar didesnė – jų pasirinkime.“.

Ko reikia vyrams?

Ar Sabina, prekiaujanti daugybe skirtingų rūšių kvepalų, galėtų įvardinti savo mėgstamiausius?  „Visų laikų mėgstamiausių – ne. Šiuo metu mano lentynoje arčiausiai stovi moteriski kvepalai lacoste, kuriuos naudoju kasdieną. Vakarui renkuosi kitus kvepalus, tačiau vistiek negalėčiau įvardinti, kuo pastaruoju metu kvėpinausi dažniausiai. Galbūt per daug dievinu kvepalus, kad galėčiau tai padaryti. Apskritai, kai omenyje turimi mano gausiausiai naudoti moteriski kvepalai top penketuko ar net dešimtuko neišskirčiau – kolekciją turiu didelę, o ir neskaičiuoju, kuriais „puošiausi“ dažniau.“. Vis dėlto, geriau pagalvojusi Sabina prisipažino, kad turbūt didžiąją dalį laiko kvėpinosi tais kvepalais, kurie labiausiai patiko jos vyrui: „Nenustebinsiu pasakiusi, kad nemažai daliai mano klienčių aktualiausi yra moteriski kvepalai patinkantys vyrams. Galbūt tai susiję su noru vilioti, patikti. Iš tiesų, mano atveju, tai ir dėl kritikos, kurios sulaukiu pasikvėpinusi kažkuo, kas mano vyrui ne itin patinka. Jis labai išrankus. Žinoma, juokauju, tačiau tiesa tokia – vyrai žino, kas jiems patinka. Ar tai moteriski kvepalai su feromonais? Nebūtinai. Tiesiog dauguma atkreipia dėmesį į tai, kaip kvepia jų išrinktoji. Net jei ir sako, kad svarbiausia, jog ji kvepėtų skaniai, galėtų įvardinti, kurie moteriski kvepalai jiems patiko labiau, o kurie nepaliko gero įspūdžio.“. Kad ir kaip būtų, kvepalus tiek vyrai, tiek moterys dažniausiai renkasi intuityviai. Renkantis aromatą sau, reikėtų labiausiai pasitikėti asmeniniais pojūčiais. Sabina tikina, kad moteriski kvepalai dabar pasižymi dar neregėta įvairove: „Rinktis tikrai yra iš ko – galiu tuo patikinti. Lietuvos auditorijai kasmet pasiūloma daugybė naujovių, tad viskas ko reikia – atkeliauti į saloną ir bent valandai pasijusti to subtilaus parfumerijos pasaulio dalimi.“.