Medicina / Sveikata

Apie ortopediją

Niekada neturėjote jokių judamojo aparato traumų, bet netikėtai lūžo koja, nudiegė stiprus nugaros skausmas, pasitempėte raumenį? Jums padės ortopedas. Nieko nežinote apie ortopediją, jos specialistus ir profilaktikai bei gydymui skirtas prekes? Pakalbėkime apie tai.

Apie ortopedų darbą

Turite žinoti, kad ortopedas ne tik gydo, bet ir konsultuoja, teikia pasiūlymų, kaip išvengti judamojo aparato ligų. Paieškos sistemoje įveskite ortopedas vikipedija ir rasite aprašą, kuo užsiima ortopedijos specialistai. Trumpai galima pasakyti, kad ortopedas tiria ir gydo judamojo aparato sutrikimus. Atliekamas gydymas operaciniu ir neoperaciniu būdu. Antai ortopedas traumatologas teikia medicininę pagalbą ūminių raumenų ir skeleto susirgimų ar traumų atvejais.

Paieška internete

Internete rasite ne tik valstybinių ir privačių klinikų adresus, telefono numerius, bet ir įstaigų tinklalapius, kuriuose teikiama informacija apie gydytojų darbo laiką. Be to, kai kuriose internetinėse svetainėse yra galimybė užsiregistruoti internetu, todėl net nereikės skambinti. Pirmą kartą ištiko bėda, susijusi su judamuoju aparatu ir nežinote, kur kreiptis? Paieškos sistemoje įveskite ortopedas kaune, ortopedas vilniuje ar kitame mieste. Galite tikslinti užklausą ir rašyti ortopedas traumatologas kaune. Informacijos apie tai, į kokį gydytoją geriau kreiptis, galite rasti įvairiuose forumuose, diskusijose. Taip pat patarimo prašykite artimųjų, draugų, daugeliui yra tekę susidurti su kaulų ar raumenų traumomis. Valstybinėse medicinos įstaigose šeimos gydytojas dažniausiai pats paskiria, koks ortopedijos specialistas Jus apžiūrės, bet mažesnių miestų valstybinėse ligoninėse ortopedų nebūna. Tenka pačiam ieškotis gero specialisto, kuris konsultuotų privačiai.

Ortopedinės prekės

Internete yra tinklalapių, kuriuose parduodamos ortopedinės prekės. Siūlomi įvairūs įtvarai (kaklo, peties, klubo, kelio, juosmens ir kt.), prekės slaugai, mankštos ir masažo priemonės ir kita. Reikėtų atkreipti dėmesį į įdėklus avalynei. Jie gaminami viso pėdos ilgio, ¾ pėdos ilgio ir tokie, kurie dedami po pakulne ar pėdos priekiu. Nereikės pirkti brangių batų, nes tokie įdėklai leis lengviau vaikščioti net su sena avalyne. Tolygiai paskirstytas pėdai tenkantis krūvis leis išvengti kojų skausmo. Tikriausiai esate matę išsišovusius pėdų „kauliukus”, jie atsiranda iš dalies dėl paveldimumo, bet ir dėl netinkamos avalynės. Jei matote, kad koja deformuojasi, tai nereikėtų laukti, kol ją pradės skaudėti ar negalėsite įkišti kojos į jokius batus. Pakeiskite avalynę į ortopedinę ar bent įsigykite nykščio įtvarų, batų įdėklų ir jausite akivaizdų pagerėjimą. Jei prireiks operacijos, tai ji bus žymiai paprastesnė, kai yra nedidelė deformacija.

Svarbu miego kokybė

Jei gyvensite aktyvų gyvenimą, gerai išsimiegosite, taisyklingai sėdėsite ir dirbsite, tai ortopedas ir jo paslaugos Jums nebus reikalingi. Jei norite, kad nekankintų nugaros skausmai, tai turite ne tik reguliariai mankštintis, nekilnoti sunkių daiktų, bet ir pasirūpinti geru čiužiniu. Jis garantuos tinkamą stuburo padėtį miegant, todėl ryte nubusite žvalūs ir pailsėję, nekankins jokie nugaros skausmai. Ergonomiškas čiužinys prisitaiko prie kūno linijų, tolygiai paskirsto svorį, o tai svarbu stuburui. Ortopedinė pagalvė leis išvengti kaklo skausmo, juk daugeliui yra tekę patirti, kai ryte kaklas atrodo tarsi sustingęs. Geras čiužinys ir tinkama pagalvė padės geriau išsimiegoti, būti žvalesniems, darbingesniems, be to, rečiau  kamuos skausmai.

Apibendrinant galima pasakyti, kad turite saugoti save, rūpintis sveikata, tokiu atveju rečiau reikės užsukti pas gydytojus dėl kaulų ar raumenų ligų bei traumų. Jei jau iškilo bėda, tai Jums padės ortopedas. Linkiu nesirgti ir kuo rečiau lankytis pas gydytojus.