Paskolos

Apie paskolų gavimo ypatumus

Daugumai žmonių, pritrūkusių pinigų, kyla vienas ir tas pats klausimas – kaip gauti paskola? Priežastys, kodėl prireikia pasiskolinti, gali skirtis kaip diena ir naktis: vieniems aktualu tai, kaip gauti paskola

Kaip gauti paskola
Kaip gauti paskola

studijoms anglijoje, kitiems kredito reikia automobiliui. Skiriasi ne tik priežastys, bet ir skolinimosi aplinkybės: vieni domisi, kaip gauti paskola dirbant uzsienyje, kitiems pakanka žinoti vietines kreditų teikimo sąlygas. Kaip ir kaip būtų, paskolų teikimo būdai, ypatumai ir reikalavimai potencialiems kreditų gavėjams daugelyje vietų skiriasi nežymiai. Tai reiškia, kad tikėtina, jog susipažinę su pagrindinėmis sąlygomis galėsite susidaryti teisingą vaizdą apie Lietuvos greitųjų paskolų sistemą.

Paskolų gavimo skirtumai

Turbūt klausimų dėl to, kad būdai, kaip gauti paskola uk ir Lietuvoje, skiriasi, nė nekyla. Dėl to žmonės, kažkada kreipęsi dėl kredito Didžiojoje Britanijoje, turėtų atminti, kad skolinimosi sąlygos mūsų šalyje gali būti kiek kitokios, t.y. gali atsirasti papildomų punktų, reikalavimų, arba atvirkščiai – kažkas, kas kreditų teikėjams Anglijoje aktualu, Lietuvos paskolų bendrovėms gali neturėti jokios reikšmės. Be to, skiriasi ir metodai, kaip gauti paskola is banko, ir kaip gauti paskola iš greitųjų paskolų įmonės. Aišku tai, kad abiem atvejais žmogus, siekiantis tapti klientu, turi turėti „skaidrią finansų reputaciją“. Ką tai reiškia?

Finansinė reputacija

Kaip gauti paskola tiems, kurie kažkada jau gavo kreditą, tačiau jo negrąžino? Nors priežasčių tam gali būti įvairių (jos ne visada susijusios su vengimu mokėti: gal asmuo prarado pajamų šaltinį arba įsiskolino dėl staiga pablogėjusios finansinės padėties), tiesa tokia, kad naujos paskolos gauti gali ir nepavykti. Paprastai tariant, klausimas, kaip gauti paskola verslui, pirkiniui ar kelionei, turėtų būti sprendžiamas kitaip – mažųjų paskolų įmonių durys, jei asmuo yra įtrauktas į skolininkų duomenų bazę, tokiam klientui užsidaro.

Skirtingi siekiai

Jei daugumai jaunų žmonių aktualu tai, kaip gauti paskola studijoms, tai kiek vyresniems – įkopusiems į ketvirtą dešimtį – kaip gauti paskola bustui.  Tai bene dažniausi paskolų įmonių klientų poreikiai. Priklausomai nuo norinčiųjų amžiaus ir finansinių galimybių, skolinimosi sąlygos gali skirtis. Tikėtina, kad tie, kuriems svarbu, kaip gauti paskola studijoms, nebus finansiškai pajėgūs kredito atiduoti iš karto. Na, o iš tų, kuriems rūpi, kaip gauti paskola bustui, greičiausiai bus tikimasi ko kito – sutikimo pradėti kreditą grąžinti iš karto. Konkretesnės sąlygos gali priklausyti nuo pajamų dydžio, pavyzdžiui, dirbančių šeimos narių atlyginimų, kitų finansinių įplaukų. Iš to tampa aišku, kad atsakymas į klausimą, kaip gauti paskola nedirbant, yra ne visai palankus negaunantiems nuolatinių mėnesinių pajamų. Stebėtis dėl to nereikėtų: paskolas teikiančios įmonės privalo gauti bent minimalias garantijas, kad potencialūs jų klientai išliks pajėgūs atiduoti tai, ką pasiskolino.

Nepamiršti savo atsakomybės

Apibendrinant reikalavimus paskolų gavėjams: jei jums aktualus klausimas, pavyzdžiui, kaip gauti paskola automobiliui, žinokite, kad be to, kad bus patikrinta jūsų finansinė reputacija, būsite paprašyti pateikti informaciją apie gaunamas pajamas, t.y. darbo užmokestį. Savaime suprantama, kredito bendrovės paskolas teikia tik pilnametystės sulaukusiems Lietuvos Respublikos piliečiams – tai jokia naujiena. Taigi, pasiskolinti savo reikmėms mūsų šalyje galima pateikus oficialią ir neginčijamą informaciją apie savo mokumo potencialą. Jei jis pakankamai aukštas, problemų kilti neturėtų. Net jei ir atrodo kitaip, klausimas, kaip gauti paskola Lietuvoje, yra paprastas: skolininkams keliamos minimalios sąlygos. Galiausiai, net ir atitinkant visus esamus reikalavimus, reikėtų nepamiršti atsakomybės, kuri prisiimama gavus kreditą. Ta atsakomybė – tai nuoseklus ir sąžiningas kredito grąžinimas.