Laisvalaikis / Pomėgiai

Aplinkos veiksnių įtaka vaiko vystymuisi

Niekas nedrįs paneigti, kad svarbiausias ir daugiausia įtakos gyvenimui turintis laikas yra vaikystė. Dauguma psichologų teigia, kad iki 5 metų įvykę įvykiai turi labai didelę įtaką tolesniam žmogaus gyvenimui ir per šį laiką susiformuoja pagrindiniai žmogaus charakterio bruožai.

Taip pat gydytojai pripažįsta, kad tiek vaikams, tiek suaugusiems žmonėms didžiausią įtaką sveikatai turi viena vienintelė veikla – nakties miegas. Miegas ypač svarbus besivystančiam organizmui.

Miegodami mes praleidžiame nuo 6 iki 9 valandų. Tuo tarpu vaikai lovoje praleidžia dar daugiau. Kartais maži vaikai miega net iki 12 valandų.Taigi, čiužiniai vaikams turėtų būti vienas pagrindinių “šviežiai iškeptų” tėvelių pirkiniu.

Pati svarbiausia kokybiško čiužinio pirkimo priežastis – noras palaikyti gerą fizinę būklę. Dėl netinkamai parinkto čiužinio vaikas gali turėti problemų su laikysena, stuburu. Be to, ant nepatogaus čiužinio gali būti sunku užmigti. Čiužiniai vaikams turi būti patogūs.

Kokybiško miego trūkumas atsiliepia ir psichinei žmogaus sveikatai. Nors daug didesnę įtaką miego kokybei gali turėti kiti veiksniai, kaip triukšmas ar įtampa šeimoje, bet ir lovos bei čiužiniai padaro savo indėlį. Nepatogi girgždanti lova gali trukdyti užmigti, taigi, formuosis irzlus vaiko charakteris. Jam gali būti sunku susikaupti. Vėliau tokie sutrikimai atsiliepia mokykloje ar net darželyje.

Vaikystėje taip pat formuojasi pirmieji įpročiai. Mokslininkai išskyrė kelias miego fazes. Žmogus dar nuo laikų, kai neegzistavo dirbtinė šviesa, yra pripratęs eiti miegoti iškart sutemus. Senesniais laikais tiesiog nebūdavo ką naktį veikti. Visas veiksmas vykdavo dieną. Taigi, per daugelį tūkstančių metų žmogaus organizmas prisitaikė pasiruošti miegoti ne vėliau, kaip 22 valandą nakties. Tuo tarpu šiandieninės technologijos leidžia tamsiu paros metu užsiimti kuo tik nori.

Vaikai naktį gali žiūrėti televizorių, naudotis kompiuteriu ar mobiliuoju telefonu. Taigi, neigiamą įtaką miego kokybei gali padaryti ne tik nekokybiški čiužiniai vaikams, bet ir vaiko kambaryje esanti technika. Technikos naudojimą reikėtų riboti. Žinoma, neperlenkiant lazdos. Galbūt jūsų namuose auga naujasis Bilas Geitsas, kuris sukels dar vieną naują technologijų revoliuciją?

čiužiniai vaikams