Būstas

Apsaugos kameros: privalumai ir pranašumai

Analoginės kamerosŠiais laikais vargiai beatrastume komercinės paskirties pastatą, kurio fasado „nepuoštų“ vienoks ar kitoks vaizdo stebėjimo įrenginys. Jis turi savo pavadinimą. Tai – analogine kamera, leidžianti stebėti, kas vyksta šalia įėjimo į pastatus, daugiau ar mažiau apšviestuose jų kiemuose ar kitose prieigose. Tiesa, lauko analogine kamera gali būti nė kiek ne mažiau aktuali ir rūpinantis gyvenamojo namo saugumu. Šio tipo kamerų eksploatacija nereikalauja daugybės išlaidų, tad tai gana pigus ir ypač efektyvus būdas apsaugoti savo valdas nuo nepageidaujamų įsibrovėlių.

„Box“ tipo kameros

Analogines vaizdo kameros, atsižvelgiant į jų technines ypatybes, gali būti kelių rūšių. Viena paprasčiausių ir populiariausių – „box“ (liet. „dėžės“) tipo kamera. Kaip ir nurodo pavadinimas, šis įrenginys primena dėžutę su prie jos pritvirtintu kameros objektyvu. Būtent nuo objektyvo ir priklauso vaizdo, perkelto į kompiuterį ar kitokį monitorių, kokybė. Dažniausiai „box“ tipo kameros, ypač pigesnės, neturi infraraudonųjų spindulių apšvietimo funkcijos. Ši specifikacija labiau būdinga cilindrinėms ir kupolinėms kameroms, tačiau apie jas kiek vėliau. Grįžtant prie „box“ kameros galimybių, vieta, į kurią nukreipta kamera, turėtų būti pakankamai apšviesta. Pasitelkus šio tipo aplinkos stebėjimo įrenginį, nekyla problemų apšviestose vidaus patalpose ir dienos metu, tačiau naktį, kuomet bene labiausiai reikalinga maksimali apsauga, gali prireikti papildomo šviesos šaltinio. Tiesa, „box“ tipo analogine vaizdo kamera turi vieną nemažą privalumą. Ją gana paprasta įtvirtinti į vadinamąjį „namelį“, kuriame kameros objektyvas apsaugomas nuo lietaus, sniego ir šalčio. Tai ne visada paprasta padaryti su, pavyzdžiui, kupolinėmis kameromis, kurios, nors ir turi daugybę kitų pranašumų, labiau tinka vidaus patalpų stebėjimui.

Kupolinės kameros

Kupolinė analogine vaizdo stebejimo kamera ypatingai paranki dėl savo infraraudonųjų spindulių apšvietimo. Jo galingumas priklauso nuo lempučių kiekio ir intensyvumo. Šia kamera perteikiamo vaizdo kokybė, kaip ir pirmuoju atveju, priklauso nuo objektyvo specifikacijų. Dėl to kupolinės kameros negalima laikyti daug pranašesne už „box“ tipo kamerą. Smarkiai skiriasi ir jų montavimo galimybės. Kupolinė vidaus ar lauko analogine kamera kiek paprasčiau ir patogiau tvirtinama prie lubų, nors tai vieno tipo patalpose gali tapti dideliu privalumu, kito – neturėti didelės reikšmės. Be to, svarbų vaidmenį turi ir konkrečios kameros papildomos funkcijos. Pavyzdžiui, egzistuoja valdomų kupolo tipo analoginių kamerų. Nereikia nė sakyti, kad tai maksimaliai išplečia stebėjimo lauką, leidžia paprastai pritraukti įtarimų sukėlusį objektą. Turbūt dėl to šios kameros dažnai montuojamos dideliuose prekybos centruose. Valdant tokias kameras mechaniniu būdu, neišvengiamas žmogaus įsikišimas, tačiau kupolinės kameros gali būti ir programuojamos. Čia didesnis dėmesys tenka nebe pačios kameros techninėms subtilybėms, bet programinės įrangos naujumui ir adaptavimui prie esamų aplinkybių.

Cilindrinės kameros

Kai kyla klausimas – kokia analogine kamera pirkti? – vieningo atsakymo nėra. Štai, cilindrinės analoginės kameros nuo kupolinių dažniausiai skiriasi tik forma ir montavimu. Objektyvas, infraraudonųjų spindulių lempučių skaičius – tai kintantis dalykas, kuris su pačios kameros forma turi mažai ką bendro. Tad atsakant į klausimą, ką rinktis, paprasčiausia orientuotis į objektyvo galingumą ir vaizdo, perkelto programinės įrangos pagalba, raišką. Visa kita – pagalbiniai veiksniai. Analogine kamera savo forma ir valdymo būdu tegali išvaduoti iš tam tikrų nepatogumų, išplėsti vaizdo lauką, tačiau esminis momentas – tai, kas galiausiai matoma apsaugos monitoriuje. Maksimaliam saugumui reikalingas maksimaliai raiškus, aiškus ir šviesus vaizdas. Į tai dažniausiai ir būna orientuota piniginė investicija į kokybišką kamerą.