Būstas

Ar gali šiuolaikinis žmogus išgyventi be elektros?

zmogus elektraDaugelis iš mūsų supranta elektrą kaip dalyką, esantį savaime. Atrodo, kad elektra yra, bet tuo pačiu metu jos nėra – mes nelabai galvojame apie jos atsiradimo aplinkybes, taip pat nelabai įsivaizduojame, jog kažkada elektros nebuvo iš viso. Taigi, apsvarstykime kas apskritai yra elektra. Pagal kai kuriuos populiarius žodynus, terminas „elektra“ yra reiškinių visuma, veikiama elektros krūvio bei judėjimo. Elektros dalelių judėjimas yra vadinamas mums visiems puikiai žinoma fraze – elektros srove. Ji gaunama dvejopai – gali būti gaunama iš natūralios šviesios energijos, tačiau taip pat ir sujungus tam tikrus cheminius elementus. Visgi, iš chemijos junginių sukurta elektra yra naudojama tik kai kuriose specifinėse sferose. Pavyzdžiui, iš jos yra gaminami maitinimo elementai bei baterijos arba akumuliatoriai.

Nors elektros terminas gali būti laikomas moksliniu, dabar žodis „elektra“ bei frazė „elektros srovė“ ar „elektros darbai“ mums skamba paprastai kaip du kart du, nes savo gyvenimo nebeįsivaizduojame be elektros. Nepaisant visos teikiamos elektros naudos, ji gali ir pakenkti žmogui, jeigu žmogus netinkamai su ja elgiasi. Taigi, vienintelis klausimas, kuris iškyla skamba taip – jeigu elektra yra vienas svarbiausių modernaus gyvenimo atributų, kaip ja reiktų rūpintis? Pateiksime jums keletą faktų bei patarimų:

  1. Pasirodo, jeigu elektros darbai namuose nėra atnaujinami daugiau nei pusšimtį metų, labai padidėja tikimybė, jog dėl netinkamos elektros instaliacijos gali išsiplieksti netikėtas gaisras. Be abejo, niekas nenori pavojaus savo gyvybei bei nenori prarasti savo materialinių gėrybių. Todėl, tikrai verta žinoti, kada paskutinį kartą elektra jūsų namuose buvo tikrinta. Jeigu tiksliai to nežinote, galite patys atlikti šiokį tokį stebėjimą: pasižiūrėkite, ar jūsų namuose šviestuvai be reikalo nemirksi, ar nebūna taip, kad elektros saugikliai be reikalo išsijungia. O galbūt pastebėjote, kad elektros lizdai labai kaista? Jeigu nors vienas iš šių atvejų yra panašus į tai, kas vyksta jūsų namuose, tuomet rekomenduojame pasikonsultuoti su profesionaliu elektriku, kuris padės šias problemas išspręsti.
  2. Ką daryti, jeigu įjungus arbatinuką ir keletą kitų prietaisų elektros saugikliai nuolat išsijunginėja? Paprasčiausias dalykas – pasikviesti į svečius meistrą, kuris galėtų padidinti vartojamąją elektros galią. Įprastai namuose ši galia siekia 3 kW, tačiau jeigu reikia, ji gali padidinta net iki 7 kW.

  3. Niekada nežinome, kada pradeda siautėti gamtos stichijos. Viena iš pavojingiausių gamtos išdaigų jūsų namams yra žaibas. Prisiminkite, ar turite savo namie įrengę apsaugą nuo žaibo? Keista, tačiau dar tikrai ne visi yra pasirūpinę šiuo būtinu saugumo prietaisu. Jeigu ir jūs esate vienas iš tų žmonių, tuomet jums reikėtų kreiptis į elektros darbų įmonę, kuri namuose galėtų instaliuoti apsaugą nuo elektros įtampos staigaus padidėjimo. Tuo pačiu, tokia apsaugos sistema apsaugo nuo žaibo. Tokia paslauga šiais laikais nėra brangi, o privalumų daug. Keli iš jų – jūsų saugumas ir ramybė.
  4. Patikrinkite savo namų elektros instaliaciją kas keturiasdešimt metų – tai tikrai padės užtikrinti, kad jokio pavojaus nėra ir visais savo elektriniais prietaisais galite naudotis ilgai ir laimingai.

Tikimės, kad šie patarimai padės jums tinkamai elgtis su elektra ir įvertinti jos teikiamus privalumus šiuolaikinėje buityje.