Automobiliai / Motociklai,  Verslas / Ekonomika

Ar galima saugiai naudotis transporto biržomis? Viskas apie tai kaip saugiai naudotis transporto biržomis.

Transporto birža ir saugumas

Paskutiniu metu daugelis kalba apie krovinių vagystes Europoje, apie riziką naudojantis transporto biržų paslaugomis, o taip pat apie problemą įvertinant klientų patikimumą. Ar sukčiauti tikrai tapo lengviau elektroninių transporto biržų dėka? Ar virtualūs partneriai yra verti pasitikėjimo?

 

Sandoriai transporto sektoriuje yra sudaromi nuo pat jo egzistavimo pradžios. Tačiau jų taikymo sritys ir formos keičiasi kartu su civilizacijos vystymusi. Sutartys, kaip kad buvo kadaise, daugeliu atvejų buvo sudaromos asmeniškai, pasikeitė į beribes, kurios yra priimamos „virtualiai”, tiesiog internete.  Daugybė vartotojų, kurių niekada prieš tai nebuvome sutikę, kurie yra iš skirtingų Europos šalių, būtent šie veiksniai prisidėjo prie verslo valdymo poreikių pasikeitimo būtinybės. Tiksliau sakant, šie pasikeitimai yra susiję su potencialių partnerių patikrinimu. Papildomai šioje situacijoje įtakojo sandoriams sudaryti skirtų platformų atsiradimas, kurioms tarpininkaujant yra realizuojamos transporto sutartys įvairiomis kryptimis.

 

Svarbu ne kiekis, bet kokybė

 

Apie tai, ar esama birža bus pripažinta kaip saugi ar ne, daugeliu atveju nusprendžia programos administratorius, kurdamas programos naudojimosi nuostatus. Svarbu yra apibrėžti, kaip vyks kiekvienos naujos įmonės patikrinimo procesas, laikytis taisyklių draudžiančių pasinaudoti programa tretiems asmenims ir vykdyti esamų vartotojų patikrą. Tai nėra taip lengva, juk tokiu būdu dirbant – pavojuje gali atsirasti įmonės pelnas. Birža dažnai turi atsisakyti ir savo paties pajamų, kad saugumo idėją realiai būtų galima įgyvendinti. Tai ilgai trunkantis procesas priklausantis nuo vykdomų vidaus procedūrų, o taip pat ir nuo vartotojų sąmoningumo šio klausimo svarba. Saugumo lygis keliamas dėka platformos vartotojų supratingumo, nustatytų taisyklių laikymosi ir priimtinumo, sandorių sudarymo procese .

 

TimoCom jau 14 metų siūlo pasinaudoti transporto birža TC Truck&Cargo®, kuri yra lyderis Europoje. Šis titulas nėra atsitiktinis. Tai daug metų trukęs darbas, kuriant saugumo sąlygas, tai taip pat gerai apgalvotas ir išplėstas tinklas, kuris saugo vartotojus nuo nesąžiningų užsakovų. Kiekvienas verslininkas nutaręs pasinaudoti biržos paslaugomis, turi išsirinkti iš daugelio rinkoje prieinamų pasiūlymų.  Biržų esama pigesnių ir brangesnių, vietinių bei tarptautinių. Tokios, kuriose dominuoja griežtos taisyklės ir taip pat tos, kuriose leistina šiek tiek daugiau. Jeigu kažkas nori sutaupyti ir pasirenka biržą, kuri nevykdo savo klientų atrankos, turi turėti omenyje ir galimas pasekmes pvz. nuostoliai gali siekti keliasdešimt tūkstančių eurų.

 

Pradžioje yra atranka

 

Įmonės norinti gauti priėjimą prie TC Truck&Cargo® privalo atitikti tam tikras sąlygas. Birža skirta išskirtinai įmonėms, kurių darbo patirtis rinkoje ne mažesnė nei 6 mėnesiai. Pats vartotojų tikrinimo procesas yra toksai išsamus, kad įtartinoms įmonėms nėra galimybės gauti priėjimą prie programos. Būtent todėl, kalbant apie saugumą, TimoCom yra aiškus lyderis. Nuodugniam patikrinimui atlikti yra pristatomi įmonės dokumentai, kurie yra būtini, verstis būtent šia veiklos rūšimi. Taip pat ieškoma informacijos valstybinėse įstaigose, skolininkų sąrašuose ar visiems prieinamose duomenų bazėse. Neįkainojama yra vidinė duomenų bazė, kuri yra vedama nuo pat įmonės įkūrimo. Kokybės Skyrius akimirksniu aptinka kiekvieną trūkumą ir tuomet virš pasirinktos įmonės pakimba klaustukas, ar jai pavyks tapti mūsų biržos vartotoju.

 

Vien tik per šių metų pirmą pusmetį, daugiau nei 100-ui klientų, kurie bandė gauti priėjimą prie programos, buvo atsakyta neigiamai. Priežastys buvo įvairios, dažniausiai pasitaikančios buvo tokios: įmonės buvo aptiktos skolininkų registre, arba buvo susieti su kitomis bendrovėmis, kurios buvo pašalintos iš TimoCom. Daugelį kartų pasisekė atpažinti padirbtus dokumentus, apie tai nedelsiant buvo informuojami atitinkami organai. Dažnai patikros procesas gali užtrukti ir keletą dienų. TimoCom neužtenka vien tik pakeisti pavadinimą, ar įmonės kodą. Kiekviena įmonė yra kruopščiai tikrinama atsižvelgiant į kapitalą ir asmenis. Taip pat tikrinama įmonės praeitis, o visa tai atliekama tam, kad maksimaliai sumažinti riziką, prijungti nepageidaujamą vartotoją. Esamų vartotojų saugumas TimoCom biržai yra svarbesnis net už potencialias pajamas, kurias būtų galima gauti pasirašant sutartis su nesąžiningais partneriais. Pasitelkiant šią politiką, įmonė saugo savo klientus nuo sukčiavimo ir su tuo susijusių pavojų patirti nuostolius.

 

TimoCom saugumo sertifikatas?

 

Taip tik atrodo, kad programos prijungimas ar pasirašyta sutartis, baigia tikrinimo procesą. Sprendimas buvo priimtas, ir vartotojas jau galėjo pasijusti nebaudžiamas. Bet tiktai ne TimoCom. Čia, be pertraukos vyksta kontrolės procesas, ne tik įmonės, bet taip pat ir pavienių jos narių. Sistema aptinka visokio tipo neatitikimus ir nukrypstančią nuo normų vartotojų elgseną. Papildomai, po bet kokio gauto pranešimo iš kito biržos vartotojo yra priimami atitinkami veiksmai, kuriais turime tikslą tučtuojau išaiškinti iškilusius neaiškumus. Nemokūs klientai kiekvienai įmonei sukelia grėsmę. Biržoje TimoCom iškilus problemoms su nemokiais vartotojais, veiksmų imasi įmonės advokatas, kartu su savo komanda ir padeda klientams neteisminiu keliu susigrąžinti skolas.

 

Šiuo metu, kitos biržos suteikia specialius sertifikatus, pažymėjimus; pačios tuo pačiu metu kurdamos jų paskirstymo taisykles. Saugumas TimoCom, visąlaik buvo fundamentaliu reikalu! Įmonės valdyba mano, kad kuo platesnis yra apsaugos paketas, siūlomas biržos, tuo yra sunkiau „juodoms avims” dirbti savo darbus. Detalus naujų narių atrankos procesas, kaip ir nuolatinė vartotojų kontrolė, netgi pasirašius sutartį, savaime tampa tos įmonės patikimumo rodikliu. Vyrauja toks įsitikinimas, jog vien tik narystė TimoCom biržoje yra tam tikras sertifikatas ir patvirtinimas, jog ta įmonė yra patikima. Tuo pačiu, kažkokių tai papildomų pažymų išdavimas tampa nebereikalingu. Kiekviena įmonė, kuri yra aktyvi biržoje yra patikrinama, o iš to seka, kad vartotojai gali jaustis esant gerose rankose.

 

Kaip apsisaugoti nuo apgavikų ir vagių?

 

TimoCom kartu su pirmaujančiu rinkoje tarptautinių draudimų brokeriu SCHUNCK GROUP, atliko bendrą iniciatyvą, į kurios taikinį pateko jautri transporto ir ekspedijavimo įmonių tema susijusi su sandorių saugumu.

Biržos operatoriaus internetiniame puslapyje yra nuorodos, kaip efektyviai saugoti įmonę nuo apgavysčių. Svarbi yra dokumentų kontrolė, kaip, kad registracijos ir pristatymo, o taip pat ir turimo draudimo (draudimo patvirtinimą galima patikrinti pas draudėją). TimoCom taip pat norėtų atkreipti Jūsų dėmesį, kad prieš sudarant sandorį su partneriu naudojančiu tik mobilaus telefono numerį ar naudojančio tik nemokamo e-pašto dėžutę, yra būtina pravesti papildomą kontrolę. Visuomet reikia nustatyti vairuotojo ir transporto priemonės duomenis, kuris buvo pasirinktas pervežimui.

Papildomai galima pasiteirauti informacijos apie mokumą ir įmonės finansinę situaciją rizikos vertinimo institucijose tokiose kaip Creditreform. Esant nors mažiausioms abejonėms patariame papildomai patikrinti transporto biržoje (pvz. TC Profile®) o taip pat visais kitais įmanomais būdais.