Užsienyje

Ar ilgai atostogaujame

kanarų salosNors mūsų darbo kodeksas ir kalba apie tai, jog kasmet turime maždaug mėnesį atostogų, tačiau kelionių agentūros, besirūpinančios mūsų poilsio, to toli gražu negali patvirtinti. Žinoma, toli gražu ne kiekvienas išnaudoja tuos savo turimus laisvadienius. Tačiau kur kas dažniau būna taip, jog ilsimės tiek namuose, pasinerdami į remontus, giminaičių lankymus, aplinkos tvarkymą ar tiesiog pasyvų poilsį prie televizoriaus ar kompiuterio. Tuo tarpu dauguma kelionių į užsienį, anot kelionių agentūrų, trunka vos keturias, penkias ar septynias dienas. Net ir dviejų savaičių kelialapiai jau retas reiškinys. Įdomu kodėl.

Ar žmonės galvoja, kad penkių dienų pakanka geram, pilnavertiškam poilsiui ir regiono pažinimui? Ar nesinorėtų, vietoj to, kad savaitę pabūti Tenerifėje ir grįžti likusių atostogų dienų leisti kur nors Vilniaus daugiabutyje, geriau išvykti į Kanarų salas trims ar net keturioms savaitėms ir spėti aplankyti bent keturias didžiąsias šio tikrai verto dėmesio salyno salas? Juk tai būtų neišvengiamai stipresnis atitrūkimas nuo kasdienybės, nuo rūpesčių. Tie, kurie vis dar mėgsta ilgas atostogas ir ne tik kitokias dažnai sako, jog tik po kokios savaitės smegenys pilnai atsipalaiduoja ir ima pamiršti darbo reikalus ir namuose laukiančius remontus. Tik tuomet prasideda tikrosios atostogos, tiesiog gyvenimas kitaip, o ne vos trumpas aplinkos pakeitimas, su savimi atsivežant ir stresą.

Galima manyti, kad daug žmonių keliauja ir be kelionių agentūrų, ir tuomet apie ilgąsias keliones žinome tikrai nedaug. Greičiausiai taip ir yra – juk jei jus domina Kanarų salos ir norite čia praleisti visą mėnesį, kažin ar kokia agentūra galės pasiūlyti tokį variantą. O jei ir galės, tuomet greičiausiai keliauti patiems kainuos bent dvigubai pigiau. Juk keliauti savarankiškai dabar taip paprasta – informacijos pilnas internetas automobilių ir viešbučių rezervacijų sistemos paprastos, skrydį galima įsigyti per kelias minutes, o nuvykus į Tenerifę ar Lanzarotę galima vietoje spręsti, ką gi veikti toliau ir kur pasukti. Beje, Kanarų salos tokio pobūdžio atostogoms yra tikrai puikus variantas. Jas jungia keltų maršrutai, daugelyje jų yra tarptautiniai oro uostai, kuriais naudojasi ir pigiosios avialinijos. O pamatyti čia tikrai yra ką, nuo urvų, ugnikalnių ir kalnų, iki lygių smėlėtų paplūdimių ir tų pačių palmių.