El. Parduotuvės,  Pirkiniai / Paslaugos

Ar jau bandėte apsipirkti internetu?

Atrodo, kad sparti interneto plėtra palietė daugybę mūsų gyvenimo sričių. Šiandien nebejaučiame didelio poreikio susitikti su senais draugais – susirašome socialiniuose tinkluose, svečiams nerodome nuotraukų albumų – jais pasidaliname internete, dažnai užmezgame tiek asmeninius, tiek darbo santykius internete. Tiesa, prekyba internetu Lietuvoje vis dar nėra visiems priimtinas dalykas. Skiriu šį straipsnį visiems žmonėms, kurie nors kartą nusivylė paprastomis parduotuvėmis ir dar nėra susipažinę su internete veikiančių parduotuvių privalumais ir trūkumais.

Internete galite pasirinkti iš daug daugiau prekių nei didžiausiuose pasaulio prekybos centruose. Tikriausiai jums ne kartą teko apeiti bent vieną iš didžiausių prekybos centrų ir grįžti namo tuščiomis. Lietuvoje esančios parduotuvės ir net dideli prekybos tinklai negali pasigirti dideliu prekių asortimentu. Sezono pradžioje galite rasti daugelį tam sezonui reikalingų namų apyvokos, grožio ir laisvalaikio prekių. Tiesa, sezonui pasibaigus ar po išpardavimų net jei esate pasiryžęs sumokėti didelę kainą jums parduotuvių aptarnaujantis personalas galės pasiūlyti tik tęsti paieškas pas savo konkurentus. Tuo tarpu internetinės parduotuvės gali pasiūlyti visas prekes, bet kuriuo sezono ar paros metu. Be to internete rasite savo trokštamą daiktą net nepalikę namų ir neišsvaistę jėgų beprasmiam vaikščiojimui.

Internetinės parduotuvės paprastai siūlo kiek žemesnę nei rinkos kainą. Parduodant prekes internetu galima išvengti daugybės išlaidų: nereikia nuomotis patalpų prekybos centruose, nereikia rūpintis prekių ekspozicijomis ir daugybe kitų dalykų. Taigi, internetinės parduotuvės gali savo klientus palepinti geresnėmis kainomis nei parduotuvės prekybos centruose. Tiesa, reikia būti budriems ir įsitikinti, kad visos prekės yra originalios. Jei perkate lietuviškoje internetinėje parduotuvėje, užteks paieškoti žmonių atsiliepimų ir pačio pardavėjo patikinimo, kad prekės yra originalios. Tuo tarpu internetinės parduotuvės, kurios savo tinklalapyje neturi atsiliepimų skilties ar yra neseniai įkurtos, gali būti nepatikimos. Taip pat visada geriau rinktis prekes Lietuvos rinkai pritaikytose parduotuvėse. Galite nusivilti, kai išsirinkusios prekes tarptautinėse internetinėse parduotuvėse suprasite, kad negali sumokėti. Gali prireikti virtualios mokėjimo kortelės. Tuo tarpu lietuviškos parduotuvės visada leidžia sumokėti per internetines bankų sistemas.

internetinės parduotuvės