Būstas,  Pirkiniai / Paslaugos,  Verslas / Ekonomika

Ar Jus lengva surasti? Funkcionali informacinių nuorodų sistema

Kas yra informacinių nuorodų sistema? 

Tai informaciniai ženklai šalia jūsų įmonės bei jos patalpose, padedantys greitai ir lengvai nukreipti lankytojų srautą.

Labai svarbu, kad nuorodų sistema būtų: informatyvi, universali, vientisa; jei reikia –lengvai papildoma. Joje esančią informaciją turi būti nesunku pakeisti.

 Iš ko susideda informacinių nuorodų sistema?

Reklaminis bokštas arba stovas lauke su įmonės pavadinimu, logotipu bei  kita svarbia informacija, gerai matomas priartėjus prie pastato. Dar geriau, jei jis yra šviečiantis arba apšviečiamas iš išorės tamsiu paros metu.

Įėjus į pastatą, informacinėje-orientacinėje lentoje pateikiama informacija apie jame esančias patalpas. Ji turi būti lengvai suprantama ir, jei reikia, nesunkiai pakeičiama.

Pakabinabamos nuorodos, nurodančios kryptis į korpusus ar padalinius, vienpusės arba dvipusės, plokščios arba sferinės, pagamintos iš aliuminio ar stiklo.

Tarp aukštų bei koridoriuose krypties nuorodos jums parodys, kurioje pusėje yra kokie kabinetai.

Taigi jūs nesunkiai radote reikiamą kabinetą, tai liudija užrašas ant kabinetinės lentelės. Ant jos yra ir kabinete dirbančių asmenų pavardės, darbo laikas bei kita reikalinga informacija.

Įvairių patalpų ir saugumo ženklai: tualetai, rūkymo ir nerūkymo vietos, išėjimai, evakuacinės kryptys, gesintuvų vietos ir pan. – būtini kiekviename biure – taip pat yra tos pačios nuorodų sistemos  elementai.

Sistemos užbaigimas – kabinete esanti informacija  (trikampiai stoveliai ant stalų, įvairių matmenų šviečiantys ir nešviečiantys rėmeliai, informaciniai stoveliai su atlenkiamomis kraštinėmis, kuriuose esančius plakatus, skelbimus ar kitą informaciją būtų lengva pakeisti).

Kokią  informacinių nuorodų sistemą pasirinkti?

Lietuvos rinkoje yra keletas nuorodų sistemų, siūlančių vienus ar kitus paminėtus gaminius. Tačiau dažnai iškyla sunkumų dėl ribotų sistemos galimybių: ribotų matmenų, sudėtingo informacijos keitimo (kai dėl vieno užrašo tenka išardyti visą gaminį), nedidelio gaminių pasirinkimo (tik kabinetų lentelės arba tik lauko stoveliai ir pan.) – tuomet esate priversti atsisakyti kai kurių reikalingų informacinių detalių arba jas pakeisti kitų sistemų produktais. Dėl to labai nukenčia sistemos vientisumas.

Universaliausia ir pranašiausia sistema ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio rinkose – informacinė anoduoto aliuminio profilių sistema CoSign (Belgija). Ji pasižymi itin gera kokybe ir projektuotojų yra vertinama dėl plačių galimybių bei paprastumo, naudojant ją įvairiems projektams. CoSign sistema plačiai naudojama įstaigose, įmonėse, poliklinikose, ligoninėse, viešbučiuose, oro uostuose, geležinkelio bei autobusų stotyse: durų lentelėms, rodyklinėms-informacinėms lentoms, nuorodoms, eismo tvarkaraščiams, įvairiems informaciniams stovams, stendams gaminti ir kt.