Paskolos

Ar laikas yra pinigai?

Tikriausiai kiekvienas žino populiarią frazę „laikas – pinigai“. Jos žinomumu rūpinosi Holivudo filmų režiesieriai ir daugelio populiarų knygų autoriai. Šiandien ją žino net ir kiekvienas darželinukas. Juk tai viena paprasčiausiai įsimenamų ir geriausiai žinomų darbo santykius apibrėžiančių frazių.

Deja, šiandien ji nėra teisinga. Vis daugiau žmonių uždirba pinigus už suteikiamą rezultatą, o ne laiką, kurį praleidžia dirbdami. Vis daugiau žmonių supranta, kad tik orientuodamiesi į rezultatą gali uždirbti, tiek kiek nori. Tuo tarpu darbdaviai vis dažniau ieško būtent taip mąstančių žmonių. Tik jie gali garantuoti, kad įmonė veiks pelningai. Juk kiekviena įmonė turi pagrindinį tikslą – uždirbti pelną.

Šiame straipsnyje pateiksime kelias naujas idėjas, kaip pažvelgti į savo darbą, darbo valandas ir visa tai, kas gyvenime yra svarbu.

Svarbiausia – rezultatas. Pažangios kompanijos vis dažniau susieja darbuotojų atlyginimus su jų rezultatais. Populiariausia tokia praktika tarp pardavimų vadybininkus samdančių kompanijų. Dažniausiai jiems mokama maža fiksuota atlyginimo dalis. Visa kita priklauso nuo jų rezultatų. Daugiau stambesnių pardavimų reiškia ir didesnį atlyginimą. Vis dažniau taip skačiuojami ir kitų specialistų atlyginimai. Praktika parodė, kad daugelis žmonių pasiekia geresnius rezultatus tiksliai žinodami, už ką gauna pinigus. Niekam nereikia darbuotojų, kurie simuliuoja darbą ir atlieka darbus neefektyviai.

Galutinė data svarbiau už praleistą laiką dirbant. Sparčiai tobulėjant technologijoms informacija apie konkurentus ir klientus tampa mažiau svarbi. Šiandien visi stambesni rinkos dalyviai gali prieiti prie informacijos šaltinių. Taigi, svarbiausia būti greitesniu už konkurentus. Dėl šios priežasties išpopuliarėjo greitos paskolos. Paskola gali padėti verslui greitai įgyti pranašumą. Taigi, šiandien beveik visos kompanijos nevengia imti paskolų. Svarbiausia žinoti, kaip gautus pinigus efektyviai panaudoti.

Už greitą darbą svarbiau tampa greitas mokymasis. Pradendatys verslininkai ir verslu besidomintys žmonės pastebi, kad pelningiausias nišas yra užėmusios didžiosios kompanijos. Norint vykdyti savo verslą, reikia ieškoti neužimtos nišos arba augančio rinkos segmento. Dažniausiai abejais atvejais verslininkai susiduria su situacijomis, apie kurias universitetuose ir kitose mokslo institucijose nebuvo mokoma. Tokiu atveju reikia mokytis iš savo pačių klaidų. Tai ir reiškia greitą mokymąsi šiame amžiuje.

Už patį verslą svarbiau žmonės ir jų patirtis. Žmonės, kurie jus lydi versle ir gyvenime, svarbiau nei pelnas, kompanijos įvaizdis ar pati įmonė. Labai maža dalis verslų galėtų toliau funkcionuoti, jei staiga smogtų stichinės nelaimės, sugriūtų infrastruktūra ar kiltų didelė ekonominė suirutė. Tokiu atveju svarbiausias dalykas – žmonės, kuriais tu pasitiki ir, kurie gali pasitikėti tavimi. Su jais pasikeitus situacijai visada bus galima pradėti naują veiklą. Neveltui sakoma, kad nepradėk verslo su žmogumi, su kuriuo nepasirįžtum kopti į kalnus.

Tiesa, ne visos sritys pasiduoda naujoms taisyklėms. Jei padėsite pinigus į banką, gausite palūkanas, priklausančias nuo indėlio termino. Lygiai taip pat greitos paskolos uždirba pinigus bankams. Nors žmogus, tai ne paskola ir ne indėlis, valandinis ar fiksuotas atylginimas vis dar populiarus daugelyje sričių: nuo automobilių surinkimo iki programavimo darbų.

Mąstymas, kad gaunate pinigus už rezultatą, o ne darbo valandas suteikia antrą kvėpavimą siekiant rezultatų. Juk daug maloniau žinoti, kad esi pats atsakingas už tai, kiek pinigų mėnesio gale galėsi įsidėti į piniginę.

Taigi, verta susimąstyti apie savo darbo metodus. Ar vis dar mąstote, kad laikas yra pinigai? Galbūt, jei susitartumėte gauti pinigus už rezultatą, uždirbtumėte daug daugiau.