Įvairenybės,  Pirkiniai / Paslaugos

Ar plakatai vis dar yra reklamos priemone?

Šiais laikais daugybė žmonių naudojasi internetu. Pavyzdžiui mano diena nebūtų įsivaizduojama be elektroninių laikraščių ar pramoginių tinklalapių lankymo. Šį amžių galima vadinti pikselių, kilobaitų, įvairiausių kodų amžiumi. Žinoma, daugumai įmonių, dėl besinaudojančių žmonių kiekio, internetas tapo labai pigia reklamos vieta. Dauguma šiek tiek didesnių pasaulio įmonių iškeičia plakatų gamybą ar kitas įprastas reklamos formas į reklamą internete. Šios maketavimas yra gerokai pigesnis arba jo iš vis nebelieka ir pan. Taigi šiame straipsnyje pabandysiu atsakyti į klausimą ar internetinė reklama pakeis įprastus reklamos būdus?

Nepaisant didelių sumų investuojamų į reklamą internetu, plakatų gamyba ir kiti spausdintinės reklamos būdai vis dar išlieka populiarūs. Taip yra dėl to, kad vis dar turime įprotį greičiau įsisavinti apčiuopiamus dalykus. Mes vis dar naudojame vizitines korteles, nes telefone išsaugotas numeris su vardu mums nieko nesako. Yra nustatyta, kad gavus kortelę, ne joje esama informacija, bet jos dizainas, spalvos susiejamos su žmogumi, taip lengviau ir greičiau išsaugojami duomenys mūsų smegenyse.

Antra, bene 15 metų naudojami reklaminiai laiškai siunčiami į elektronines pašto dėžutes pradeda nebeatsipirkti. Žmonės tiesiog pradeda nebekreikti dėmesio į reklaminį šlamštą, kuriuo yra užverčiama elektroninė pašto dėžutė. Taigi didelės kompanijos vėl grįžta prie popierinių laiškų, kuriuos gavėjai įprastai visada atplėšia, nes dabar gauti įprastą laišką yra neįprasta, taigi tokiu būdu sužadinamas žmogaus smalsumas.

Beje, įdomu, kad šiuo metu užsienyje galima rasti kompanijų, kurios teikia įprastų reklaminių laiškų siuntinėjimo paslaugas. Žinoma, kad internete gauti lankytojo asmeninį paštą yra gana nesudėtinga ir ne viena kompanija parduoda adresatų sąrašus. Tačiau Jungtinėse Amerikos Valstijose paskutiniu metu išplito įmonės, siūlančios fizinių pašto dėžučių adresus, kurie gali būti išrūšiuoti, filtruoti taip pat kaip ir internetiniai variantai. Visgi, šie būdai nors ir brangesni, bet paskutiniu metu atneša didesnę naudą.

Toliau pateiksiu keletą teiginių, kodėl spausdinta reklama vis ar veiksminga:

  1. Lokalioms įmonėms, įsikūrusioms mažuose miesteliuose. Įmonėms veikiančioms mažuose miesteliuose neapsimoka reklamuotis internete, kur kas pigesnė ir geresnę naudą atneša tikslinė reklama patalpinta vietiniuose laikraščiuose ar žurnaluose.
  2. Spausdinti skydeliai geriau veikia vartotoją. Yra nustatyta, kad reklaminiai skydeliai internete yra pranašesni formuojant prekių ženklus. O štai spausdintuose šaltiniuose patalpinti skydeliai dažniau verčia pirkti, nes žmonės ilgiau laiko praleidžia juos nagrinėdami.
  3. Spausdintą reklamą galima susekti. Išsivysčius naujausioms technologijos į reklamas patalpinami specialūs kodai ar telefonų numeriai, kuriais naudojantis per išmaniuosius telefonus yra susekama reklaminių kampanijų sėkmė. Taigi „popierinės reklamos“ kampanijų sėkmę irgi galima sekti.
  4. Spausdinta reklama vis dar sukuria pirkėjų srautą. Labai paprastas teiginys, kurį lengva paaiškinti. Žmonės nuolatos nesinaudoja internetu. Pasaulyje vis dar yra didžiulė auditorija žmonių, prenumeruojančių žurnalus, laikraščius. Įpročiai greitai nesikeičia ypač jei atneša naudos.
  5. Moterys neatsisakys mados, vyrai sporto žurnalų. Ne vieno tyrimo metu nustatyta, kad nepaisant amžiaus ar demografinės vietovės, tiek vyrai, tiek moterys turi savo pamėgtus žurnalus. Žinoma mano išvardinti yra daugiau stereotipas, skirtingai nuo vietovių ir kultūrų žurnalų sritys skiriasi.

Pabaigai galima pabrėžti, kad internetinės rinkodaros specialistai dažnai nesupranta, kad aplinkui yra žmonių nesinaudojančių kompiuteriais, gal net galvojančių, kad pelė, tai graužikas gyvenantis už spintelės. Beje, tokių žmonių yra milijonai ir jų nereikėtų pamiršti, nes kažkam jie yra tikslinė auditorija norinti pirkti tam tikrus produktus. Taigi nors interneto naudojimo tempai tik augs, spausdinta spauda išlaikys savo privalumus ir netgi tobulės, ko pasėkoje įmonės galinčios sau leisti tokią reklamą jos tikrai neatsisakys.

plakatas