Laisvalaikis / Pomėgiai

Ar sapnai turi prasmę?

sapnuoti vestuvesKiekvieną naktį užmiegame ir sapnuojame įvairiausius dalykus. Štai plaukiame laiveliu per jūrą kai staiga iš jūros išlenda didelis liūtas ir jums esant Akropolyje, įteikia jums naują Apple kompiuterį. Pasiėmę tą įteiktą kavos puodelį einame į lovą ir pamatome, kaip kažkas statybvietėje žiūri televizorių, per kurį rodo animacinius serialus iš jūsų vaikystės. Greitai nueinate namo, įsijungiate kompiuterį, norėdami susirasti tą animacinį filmuką ir štai jau sėdite kino teatre besimėgaudami spragintais kukurūzais ir saldžiu gazuotu gėrimu. Logikos nedaug, tiesa? Ir ką gi, po velnių, toks sapnas gali reikšti?! Tačiau daug kas mus įtikinėja, kad sapnai turi prasmę ir yra išleista nemažai sapnininkų, tiek popierinių variantų, tiek internete. Atrodo, kad vieni sapnai tarsi nutinka šiaip sau, o kiti jau turi prasmę. Štai dažnai sapnuojami dalykai, kurie žmonėms kelią susidomėjimą, yra vestuvės, vanduo, dantys, gyvatės. Įdomu, kodėl būtent šie dalykai turėtų kažką reikšti, o kiti, paprastesni sapnai, neturi reikšmės?

                  Vieni sako, kad sapnuojame praėjusio gyvenimo įspūdžius. Dažniausiai dienos ar kelių. Įspūdžius, kurie paveikia mūsų emocijas. Arba, pavyzdžiui, laukdami artėjančio svarbaus įvykio, kaip vestuvės ar didelis gimtadienis, renginio ar dar kokios šventės, jaudinamės ir tuomet net kelis kartus galime sapnuoti kaip tais atrodys. Juk turbūt kiekvienam taip yra buvę? Štai ateina rugsėjo pirmoji ir vaikas susapnuoja, kad į mokyklą ateina su guminiais batais. Ar tai apskritai gali turėti kokios reikšmės?

                  Žinoma, yra sapnų, kurie padeda laimėti loterijose ar atspėti ateitį. Tiesa, tai nėra paaiškinama, tačiau yra tokių įrodymų. Štai žmogus susapnuoja laimingus loterijos bilieto skaičius ir po savaitės jau rankose laiko milijoną! Kodėl tuomet jis tą susapnuoja, o kiti žmonės ne?

                  Daugybėje sapnininkų sapnų reikšmės kartojasi. Štai, pavyzdžiui, sapnuoti vestuves reiškia išeitį iš nekokios padėties. Kaip tai galima buvo sugalvoti? Ir kodėl sapnininkuose sapnų reikšmės kartojasi? Ar kadaise buvo vienas žmogus, kuris parašė sapnininką, o kiti ėmė ir perrašė viską? Sunku suprasti. Vis dėl to, sapnai ir sapnų reikšmės nemažai daliai visuomenės turi reikšmės ir nuolat žmonės domisi, ką reiškia jų sapnai. Tiesa, dažniausiai tai daro moterys. Įdomu, kodėl? Gal jos labiau viskuo tiki? Ko gero. Na bet tikintiems palikime sapnininkus, o visiems kitiems ramaus miego.