Medicina / Sveikata

Ar senas čiužinys netrukdo Jūsų miegui?

Kiekvienam iš mūsų teko miegoti nepatogioje lovoje. Nebrangiuose viešbučiuose, svečiuose ar daugelyje kitų vietų gali tekti blogai išsimiegoti. Tiesa, negalima leisti, kad būtų nepatogu miegoti ir savo pačių namuose, savo pačių lovoje. Patogų miegą gali garantuoti kokybiškas ir patogus čiužinys. Jei abejojate, ar jums reikia naujo čiužinio, atsakykite į kelis šiame straipsnyje pateikiamus klausimus.

Ar Jums patogu miegoti? Laikui bėgant čiužiniai praranda savo savybes. Ant vietų, kur dažniausiai miegate atsiranda įdubimų, gali pasikeisti jūsų kūno proporcijos ar net atsirasti įplyšimų. Dėl visų šių priežasčių jums gali prireikti naujo čiužinio.

Bloga nuotaika ryte – ženklas, kad su jūsų miegu ne viskas yra gerai. Žinoma, čiužiniai gali būti tik viena iš galimų priežasčių. Taip pat prisiminkite ar naktį jums netrukdo pašaliniai garsai: kaimynų leidžiama muzika ar iš gatvės sklindantys garsai, ar kambaryje miego metu ne per šalta, ar ne per karšta. Galbūt Jūs tiesiog per mažai miegate. Taigi, apsvarstykite tiek čiužinio pirkimo galimybę, tiek apie kitus galimus problemos sprendimus. Pakalbėkite su kaimynais, pasirūpinkite geresne garso izoliacija ar sureguliuokite kambarių šildymo ir vėdinimo sistemas.

Dažnai žmonės negali lovoje patogiai įsitaisyti. Jei prieš užmigdami ilgai vartotės ir negalite surasti sau patogios pozicijos, apžiūrėkite savo čiužinį. Dažniausiai galėsite užmigti tik pačiame lovos centre atsigulę ant pilvo, nes čiužinys yra praradęs savo formą ir sulinksta neleisdamas niekaip kitaip patogiai atsigulti.

Ar svarbu, kokioje pozicijoje jūs užmiegate? Be abejonės! Miegodami ant pilvo prispaudžiate savo vidaus organus. Plaučiai negali būti pilnai pripildyti oro, į kraują nepatenka pakankamai deguonies ir jūsų visas organizmas kenčia. Smegenys, raumenys negauna reikalingo kiekio deguonies. Tuo tarpu skrandyje esantis virškinamas maistas taip pat užsilieka iki ryto.

Prisiminkite, kad neverta taupyti čiužinio ir lovos sąskaita. Žmonės dažnai net nepagalvoja, kad nepatogūs ir seni čiužiniai gali būti jų prasto miego priežastis. Tuomet norint gerai pamiegoti kreipiamasi į gydytojus, net pradedami vartoti vaistai. Tuo tarpu viską galėjo išspręsti naujas, patogus čiužinys.

čiužiniai