Antraštės spaudoje mirga nuo tokių pavadinimų: „kaip numesti svorio“, „veiksmingi patarimai kaip sulieknėti“, „celiulitas“ ir pan. Tačiau daugiausiai informacijos pateikiama ne apie sveiką gyvenimo būdą ar tinkamą mitybą, bet apie įvairias, kartais net visiškai absurdiškas dietas. Darosi baisu skaitant ir komentarus po tokiais straipsniais, kur nepilnametės merginos rašo kaip ištisas paras nevalgo, bando sulieknėti nesuvokiamais būdais, kad tilptų į vasarinę suknelę, kurią aiškiai nusipirko keliais dydžiais per mažą.
Visuomenės dalyje jau gan seniai susiformavo nuomonė, kad gražios tik lieknos merginos, kurių drabužių dydis nedidesnis kaip 36. Visiškai paminama genetika, nes turbūt vis daugiau vaikų nesimoko biologijos taip gerai kaip derėtų. Pamirštamos mokykloje išmoktos pamokos apie angliavandenius, riebalus ar baltymus. Pastaruoju metu interneto forumuose mirga antraštės apie monodietas, kuomet valgoma tik viena produktų grupė. Negi tikite tokiomis nesąmonėmis, kad valgydami vien greipfrutus numesite nereikalingus kilogramus tiesiog nieko neveikdami? Arba siūloma dar viena absurdiška dieta, kurios laikantis reikia valgyti tik baltyminį maistą. Prieš tokius „efektyvius“ metodus nusvyra ne tik dietologų rankos, bet ir nubraukiama visa mokslo istorija ir pasiekimai. Negi maisto piramidė sudaryta tik šiaip sau? Ar reikia išradinėti dviratį su kuriuo niekur nenuvažiuosite? Tačiau turbūt kiekvienas bent kiek apkūnesnis žmogus su tuo galėtų ginčytis iki nukritimo ir bandytų įrodyti savo tiesas, kad sunku gerai jaustis, kad vaizdas veidrodyje netenkina ne tik savęs pačio, bet ir aplinkinių, kad nuo didesnio svorio kenčia sveikata… Taigi kaip galime sau padėti?
Pirmiausia reikia apskaičiuoti savo kūno masės indeksą, kitaip žinomą trumpiniu KMI. Jei jis normalus, o manote, kad turite viršsvorio tai tuomet, sakant šviesiai tiesiai, problemų turite savo galvoje. Kartais storais save laiko net tie žmonės, kurių kūno masės indeksas net per žemas. Tokiu atveju reikalinga psichologo pagalba. Tačiau jei Jūsų kūno svoris tikrai yra per didelis – reikia kreiptis į gydytojus – dietologus. Dažniausiai kūno masė nepakinta labai staigiai, nebent tam įtakos turi įvairios ligos, vartojami medikamentai arba tiesiog patirtas didelis stresas. Bet kuriuo atveju tik gydytojas, nustatęs tikrąją svorio pakitimo priežastį, gali skirti gydymą, rekomenduoti kokius maisto produktus valgyti, kaip sutvarkyti gaunamo maisto racioną ar tiesiog kokius fizinius pratimus reikia atlikti. Galbūt svorio augimo priežastis slypi visai ne mityboje, o Jūsų organizme? Jei artimi giminaičiai turi nereikalingo svorio, tai visai tikėtina, kad genų dėka būtent tokias savo kūno formas būsite paveldėję ir Jūs. Jei nuspręsite paisyti ne gydytojų patarimų, o tikėsite „sėkmės“ istorijomis, kurių esti internete, tai bent stenkitės „atskirti pelus nuo grūdų“. Daugelis tokių pasakojimų rašomi komerciniais tikslais ir blogiausia, kad tuo tiki dar naivūs, jauni žmonės, kurie negrįžtamai gali pakenkti savo sveikatai. Beatodairiškai laikydamiesi kvailiausių patarimų kaip numesti svorio galite pakenkti visam savo organizmui, o ir tie trumpam iš bado dingę kilogramai tikrai sugrįš su kaupu.
Patarimas ir moralas šio straipsnio yra tame, kad tikrai nesugalvotumėme savęs leisti operuoti studentui, nes pasitikėtume tik patyrusiu chirurgu, taigi kodėl pasikliaujame bandos jausmu ir perskaitę vieną istoriją apie tai kaip kažkoks žmogus visą mėnesį valgė tik grikių košę ir parašė, kad tai puikus būdas kaip numesti svorio, iš karto atiduodame save į neišmanėlių rankas… Viršsvoris nedingsta staiga, tačiau reikia mylėti savo kūną ir gerai įsiklausyti ko jam reikia, kad suprastumėme kaip galime sau padėti.