Paskolos

Ar tikrai jums reikalinga paskola?

Paskola neretai gali būti puiki išeitis iš keblios situacijos, kai spaudžia terminai. Neretai pagrindinė priežastis to, kodėl skolinamasi pinigų tampa tas, jog pritrūksta pinigų iki kitos algos gavimo. Tada kad ir keleto šimtų litų paskola, tačiau gali išgelbėti iš keblių situacijų. Tuo ir naudojasi kreditų teikėjai – nelaimėmis, todėl neretai tenka skolintis.

Apžvelkime, kuo naudinga paskola, jos gavimo būdai ir kokiais atvejais reikėtų vengti paskolos gavimo. Pirmą teigiamą priežastį, kodėl apsimoka teirautis paskolos, jau aptarėme – todėl kad ji gali pagelbėti keblioje situacijoje. Aptarkime kiek liūdnesnį šiuolaikinį variantą – verslo pradėjimą. Ne paslaptis, jog Lietuvoje ekonominė padėtis ir įstatymai tarpusavyje liaudiškai tariant pjaunasi arba tiesiog nėra suderinti ir kuo toliau, tuo verslą pradėti darosi sudėtingiau. Tada galima svarstyti tris galimybes. Pirmoji – stengtis pačiam dirbti, kad nereikėtų imti paskolos, šis atvejis tarp kitko saugiausias ir apsaugo nuo rizikos svetimu turtu, tačiau trunka ilgiau. Antroji galimybė – paskola, nesvarbu iš banko ar greitųjų kreditų. Ir žinoma trečiasis variantas, panašus į paskola, tačiau tas, jog skolintis iš pažįstamų žmonių. Ko gero ir taip aišku, kad pirmasis variantas pats geriausias, tačiau ne paslaptis jog daugelis žmonių mieliau renkasi paskola užuot pirmiau pasiieškoję kokio nors darbo šaltinio. Tiesa – yra ir dar vienas tarpinis variantas – ieškotis rėmėjo, tokiu atveju rizikuojama svetimais pinigais. Tačiau reikėtų žinoti ir tai, jog šitoks planuojamas verslo planas turėtų būti perspektyvus o ir žmogus turėtų būti pasišventęs savo planui, kad šis susilauktų sėkmės.

Kokiais atvejais paskola gali apsunkinti gyvenimą ir kada nepatartina išvis jos imti? Būtent tada, kai neturite jokių kitų alternatyvų gauti pinigų. Jeigu dabar nueinate lengviausiu keliu – imate paskola, kas gali garantuoti tai, jog kai baigsis skolinti pinigai, nenueisite vėl tuo pačiu keliu? Kartais geriau iš pat pradžių pasiieškoti alternatyvų, nes ką gali žinoti, gal tada, kai pinigai eis į pabaigą, anksčiau užimtos darbo pareigos netikėtai atsilaisvins ar atsiras kokia nors galimybė grąžinti skolą?

Bet kokiu atveju, paskolos reikėtų vengti kaip tik įmanoma. Kalba eina apie didesnio dydžio paskolas, kurias pavyzdžiui šiuo metu populiariai siūlo BigBank paskolų teikėjas. Nenuostabu, jog sąlygos pačios geriausios (žinoma, kad suteikti paskolą, o ne ją atiduoti), todėl paskola dalinama kaip tie saldainiai, kuriuose kažkas įmaišyta ir kas verčia žmones grįžti ir skolintis daugiau. Viena aišku: gyvenimas labai apsunkėja ir paskui pasidaro sunku ką nors daryti gyvenime, ypač kai skolinti pinigai eina į pabaigą, kadangi būsite suvaržytas, t.y. turėsite visada skirti tam tikrą dalį (neretai didžiąją) nuo savo gautos algos vien tam, kad sumokėti paskola, todėl prarasite daugelį gyvenimo malonumų bei žinoma, sveikatos ir laiko.

Daugiau informacijos apie paskolas ir greituosius kreditus, puslapyje Greitojipaskola.lt