Užsienyje

Ar verta keliauti toli

RygaSvajodami apie keliones vis galvojame apie tolimus kraštus, juk „kuo toliau – tuo gražiau“. Na taip, Ispanijoje ir šilta ir gražu, Norvegija gali pasigirti nuostabiais fiordais ir kalnais. Tačiau atvykusiems iš tų šalių turistams bus gražios mūsų pievos ir miškai. Galbūt nereikia grožio ieškoti toli? Juk net gi ir pačioje Lietuvoje tiek daug yra ką pamatyti ir, neabejoju, didžiosios dalies jūs nė nematėte. Žinoma, yra ir artimų įdomių miestų – Ryga, Talinas, Varšuva. Gal ir ten įdomu? Juk keliauti toli nereikia, galima kad ir vienai dienai nuvažiuoti apsižvalgyti.

                  Lietuvoje lankytojų objektų yra tiesiog begalės. Tad jei nenorite keliauti iki Rygos ar Varšuvos, galite pradėti nuo Lietuvos. Ar matėte Stelmužės ąžuolą? Galbūt dar neteko pabuvoti Kuršių Nerijoje? O kaip regioniniai parkai aplink didžiuosius miestus? Parkų turime tikrai daug ir jie šiais laikais jau yra gana gerai sutvarkyti, tad juose patogu ir malonu vaikščioti, fotografuoti ar tiesiog ramiai leisti laiką su šeima.

                  O galbūt dar neaplankėte visų Lietuvos apžvalgos bokštų? Jų turime tikrai nemažai, ypač kai praeitais metais buvo bokštų statymo bumas. Tas patas Anykščių šilelio medžių lajų takas, Biržų „kanoja“, Labanoro apžvalgos bokštas ir aukščiausias Lietuvoje – Rokiškio pieno pastatytas bokštas prie Sartų ežero. O iš jo tikrai nuostabus vaizdas atsiveria.

                  Visgi, jei Lietuvoje jau daug matėte ir norite iškelti koją iš šalies, apsilankykite Rygoje. Ryga gali pasiūlyti savo senamiestį su begale bažnyčių, siauras gatveles, televizijos bokštą, įdomų miesto turgų ir kitus lankytinus objektus. Ne baisiai toli yra ir Talinas su savo įspūdingu senamiesčiu išsidėsčiusiu ant kalvos. Talino senamiestis gerai išsaugotas nuo viduramžių laikų, tad vaikščioti čia tikrai malonu ir įdomu. Beje, Talinas garsėja ir įdomiais interaktyviais muziejais. Nors jie nėra pigūs, tačiau tikrai verti jūsų dėmesio ir sumokėtos kainos.

                  Varšuva – gerokai už Rygą ar Taliną didesnis miestas, taip pat įdomus tiems, kas domisi senais pastatais, architektūra, monumentais ir kitais dalykais, kuriuos turi didelis senas miestas. Į šiuos tris miestus nesunku patekti autobusu, o šie dažnai ir pigūs būna. Žinoma, patogiau ir įdomiau bus važiuoti savo automobiliu. Galėsite bet nuklysti nuo kelio aplankant įdomesnius objektus.