Būstas

Armavimo tinklai: kam jų reikia ir kaip pasirinkti

armavimo tinklasNamo statybos arba remontas turi būti atliekami labai kruopščiai. Juk tai – vieta, kurioje įsikuriame ilgam laikui. Tam, kad sienos ir grindys būtų tvirtos, reikalingas armavimo tinklas. Tai – viena efektyviausių priemonių, sauganti nuo trūkių. Geriausia ją naudoti dar prieš apdailą, nes atsiradus trūkiams padėtį pataisyti yra gerokai sudėtingiau ir brangiau.

Armavimo tinklų subtilybės

Specialūs vieliniai tinkliukai gali būti naudojami tiek sienų ar grindų tvirtinimui, tiek pastarųjų šildymo sistemoms įrengti. Tinkamai parinktas armavimo tinklelis puikiai izoliuoja po juo esančius vamzdžius ar laidus, apšiltinimo medžiagas. Jis paverčia sienas stabilesnėmis, todėl šios išlieka neįtrūkusios vykstant natūraliems pastato nusėdimo, grunto pokyčių procesų.

Armavimo tinklas sienoms arba grindims gali skirtis pagal daugybę kriterijų. Ši priemonė gaminama iš skirtingų medžiagų (dominuoja cinkas, stiklo pluoštas), yra skirtingo tankio, storio, ilgio. Todėl prekybos vietose paprastai akcentuojama tokių tinklų paskirtis. Pavyzdžiui, grindų šildymo sistemoms įrengti, betonavimui reikalingas tinklas didesnėmis (10–20 cm) akimis. Sienų tvirtinimui gali būti naudojamas tankesnis tinklelis. Tokios savybės – tai tvirtas pagrindas priemonės pasirinkimui.

Kaip rasti geriausią?

Tik visus poreikius atitinkantis armavimo tinklas gali užtikrinti trokštamą rezultatą. Todėl keliaujant į prekybos vietą būtina apgalvoti kelis svarbius atrankos kriterijus. Vienas jų, žinoma, yra paskirtis. Netinkamų matmenų tinkleliai gali lemti daug rūpesčių. Svarbu įvertinti ne tik akių dydį, bet ir paties tinklo kiekį. Verta atkreipti dėmesį į tai, kad grindų betonavimui paprastai prireikia gerokai didesnio kiekio tinklo, nei bendras paviršiaus plotas.

Dar viena svarbi tinklo savybė yra elastingumas. Viena vertus, armavimo tinklas grindims gali būti mažiau lankstus. Jis tinka tokiu atveju, jei neplanuojamas grindų šildymas ir jei paviršius yra platus, stačiakampis. Tačiau tam, kad šildymo ir kitas detales būtų lengviau sumontuoti ir pritvirtinti, reikalingas elastingesnis tinkliukas. Be to, prie elastingo tinklo lengviau pritvirtinti sienoje paslepiamus komunikacijų laidus.

Renkantis tinklą svarbu ir atsparumas. Pagrindinė tinklo paskirtis – išlaikyti stabilumą, paskirstyti įtampą. Todėl būtina rinktis tokį gaminį, kurio kraštai lengvai neiširtų, neišsiardytų. Vieni geriausių tinklų yra suausti keliais sluoksniais, kai keičiamas ataudų ir apmatų pluoštas. Derėtų įsitikinti, kad ir elastingo tinklo dalys neuždengia vienos kitų. Taip pat dėmesio vertas armavimo tinklas murui, kuris sutvirtinamas kontaktinio suvirinimo būdu. Kuo atsparesnis tinklelis – tuo mažesnė papildomų išlaidų rizika ateityje. Todėl šį pirkinį verta rinktis itin atidžiai, ypač, jei ruošiatės gyventi šlaitiniame sklype.

Žinoma, svarbus pasirinkimo veiksnys yra ir kaina. Šiandien rinkoje galima rasti daugybę skirtingų gamintojų tinklelių, todėl yra ir labai pigių, ir itin prabangių variantų. Tačiau armavimo tinklas kaina skiriasi ne vien pagal gamintoją. Svarbu ir reikiami matmenys, kiekis, gamybos būdai ir medžiagos. Gerai paieškojus tikrai galima rasti ekonomišką ir kokybišką tinklą.

Ieškant nebrangaus pirkinio, verta pasidomėti skirtingų pardavėjų pasiūlymais. Naudinga ieškoti ne tik fizinėse, bet ir elektroninėse parduotuvėse. Internete galima sutaupyti laiko – pasinaudojus paieškos sistema, iškart matomi visi pasiūlymai. Be to, dėl mažų patalpų išlaikymo sąnaudų elektroninėse parduotuvėse dažnai kaina yra mažesnė. Jei reikalingas nebrangus armavimo tinklas akcija taip pat geras sprendimas, tačiau jos gali tekti palaukti.

Kokybiškas armavimo tinklelis yra puikus sprendimas tiems, kurie vertina ilgaamžius daiktus. Tokiu būdu sutvirtintos sienos ir grindys išlieka nepakitusios žymiai ilgiau. Be to, armavimo tinklas padeda pritvirtinti laidus ir vamzdžius patogiau, greičiau, paprasčiau. Tad tokia priemonė tikrai verta ne tik profesionalų dėmesio.