Artėjant šaltajam žiemos sezonui automobilių savininkų pečius užgriūna sunkumai. Kai kelio danga yra padengta ledu, sniegu ar purvo sluoksniu automobilį yra sunkiau valdyti, ryte užtrunka automobilio langų valymas ir prireikia daugiau kuro. Tiesa, šie kasdieniai rūpesčiai yra tik smulkmenos palyginus su darbais, kurie laukia norint paruošti ne pirmos jaunystės automobilį naujam atšiauriajam sezonui. Tai padangų keitimas, diagnostika ir kiti darbai.
Pirmasis ir kiekvienam vairuotojui būtinas darbas yra padangų pakeitimas. Žiemos sezono metu visi automobiliai turi būti „apauti“ žieminėmis arba universaliomis padangomis. Žieminės padangos ypatingos tuo, kad turi gilesnį protektorių, kitas išskirtinumas – spygliai, kuris leidžia vairuotojams ir keleiviams automobilio viduje jaustis saugiau ir stabiliau. Tuo tarpu universalios padangos viską pasako vien savo pavadinimu. Jos yra pritaikytos tiek vasaros, tiek žiemos sezonui. Tiesa, žiemą su jomis jausitės ne taip saugiai, kaip vasarą. Universalios padangos yra tinkamesnės šalims, kuriose žiemos nėra tokios atšiaurios. Lietuvoje pakankamai ilgai laikosi žema temperatūra, o kelio danga ilgai grasina nemalonumais.
Taip pat rudens pabaigoje, žiemą ir pavasario pradžioje automobiliui tenka iškentėti didelius temperatūrų pasikeitimus ar labai šaltą orą. Tai gali sukelti automobilio gedimus. Taigi, jei automobilis yra ne pirmos jaunystės ar turite įtarimų, kad gali grėsti gedimai automobiliui turi būti atlikta kompiuterinė diagnostika.
Su pirmaisiais kompiuteriais į automobilių servisus atkeliavęs gedimų nustatymų būdas – diagnostika, leidžia iš anksto nustatyti automobiliui gresiančius gedimus greitai, nekišant nosies į automobilio variklį ar elektroninę dalį išsiaiškinti, kur slypi problema.
Dažnai vairuotojai patiria sunkumų dėl pasenusio automobilio akumuliatoriaus. Be radijo ar žiebtuvėlio išgyventi įmanoma. Blogiausia, kad be elektros srovės automobilio negalima užvesti. Dažnai dėl didelio šalčio, vairuotojo užmaršumo (palikus įjungtas lempas, radiją), amžiaus ar dėl naktį įsijungusios signalizacijos automobilio akumuliatorius nusėda. Tokiu atveju tenka prašyti kitų vairuotojų pagalbos. Vis dėlto ir šiai problemai galima užbėgti už akių. Deja, šį kartą pagelbės ne kompiuterinė diagnostika, o senas geras būdas prieš žiemą akumuliatorių pakeisti nauju. Tikimybė, kad dėl amžiaus jis per naktį ar kelias dienas nusės – iš karto sumažėja.