Įvairios svetainės,  Kompiuteriai / internetas

Asmeninio tinklaraščio nauda

Pastaruoju metu internete galima aptikti vis daugiau tinklaraščių, dar vadinamu blogais. Kas jie tokie ir kodėl jie blogai? Ne, blogai nereiškia blogumo. Žodis blogas yra trumpinys nuo angliško žodžio „weblog“. Lietuviškai tai vadinama tinklaraščiais, o kartais net internetiniais dienoraščiais.

Asmeninį tinklaraštį turi ne vienas tūkstantis Lietuvos gyventojų. Matyt, jie tai daro ne šiaip sau, o gauna kažkokios naudos. Kokia ta nauda?

Visų pirma, asmeninio tinklaraščio rašymas – tai puiki galimybė parodyti kitiems, ką mokame, kuo užsiimame, informuojame žmones apie savo veiksmus ar veiklą, pasigiriame rezultatais ar pasiguodžiame nesėkmėmis. Kaip sako psichologai, asmeninis tinklaraštis tai galimybė išsilieti be baimės būti neišklausytam. Iš tiesų, galima rasti ne vieną tinklaraštį, kurio autorius tiesiog išsako savo emocijas ir jam tai patinka, o skaitytojai turi galimybę susimąstyti, gal net pasimokyti iš klaidų.

Kitas tikslas rašyti rašyti tinklaraštį – gimtosios (arba valstybinės) kalbos tobulinimas. Galima pastebėti, kad internete vis mažiau šveplos kalbos, net ir paaugliai stengiasi rašyti pakankamai taisyklinga lietuvių kalba. Tai reiškia – jie lavina savo rašymo įgūdžius. Rašymo įgūdžiai ties nosinėmis raidėmis nesibaigia, vis daugiau rašant tobulėja ir kalbos rišlumas, gerėja rašymo stilius.

Kai kuriems tinklarašininkams (blogeriams) sekasi pritraukti didelį skaitytojų ratą. Neretai tokiuose tinklaraščiuose galima išvysti ir reklamą. Ji – puikus būdas kompensuoti tinklaraščio išlaikymo kaštus, o gal net ir užsidrbti. Nors Lietuvoje neteko girdėti tokio žmogaus, kuris pragyventų tik iš asmeninio tinklaraščio rašymo, tačiau tokių žmonių yra Rusijoje, JAV, Vokietijoje ir kitose didesnėse Europos valstybėse.

Ne vien tik rašančiajam tinklaraštis yra naudingas. Jei asmeninio tinklaraščio autorius dalijasi savo žiniomis, aiškiai dėsto mintis, skaitytojai gali pasisemti naujų žinių ar įtvirtinti seniau turėtas. Todėl galima teigti, jog tinklaraštis neša naudos abiems pusėms – tiek rašančiajam, tiek skaitančiajam.

Jei žmonės ir toliau stengsis pildyti savo asmeninius tinklaraščius, dalis interneto naudotojų mažiau skaitys naujienų portalus, o daugiau dėmesio skirs tinklaraščių skaitymui.