Užsienyje

Atradimai ir nusivylimai Islandijoje

islandijaTuomet, kai vienos iš Europos pigiųjų avialinijų sujungė Reikjaviką su visa puokšte Europos miestu, o tame tarpe ir Vilniumi, kelionės į Islandiją stipriai išpopuliarėjo. Ir ta banga toli gražu neslūgsta, visai gali būti, jog tai tik jos pradžia. Žinoma, tai pasakiška, nuostabių vaizdų kupina sala, žavinti geizeriais, kriokliais, kalnų upėmis ir skurdžioje aplinkoje sėkmingai augančia žole. Kita vertus, dažnai entuziastingus keliautojus Islandijoje nuvilia šios salos, kaip laukinės ir negyvenamos, įspūdis.

Na taip, sala tikrai mažai apgyvendinta, joje gausu nepaliestų gamtos kampelių, tačiau turizmo populiarumas dažnai neleidžia to pajusti. Taip yra pagrinde dėl to, jog didžioji dalis, tiksliau beveik visi keliautojai važiuojai pažiūrėti tų paties dešimties ar penkiolikos lankytinų objektų toje pačioje Islandijoje. Sezono metu, ypač savaitgaliais (tikrai taip, šioje saloje ir vos per porą dienų automobiliu galima spėti tikrai nemažai pamatyti) prie lankytinų objektų driekiasi tikros turistų eilės. Kartais tenka ir valandą palaukti, kol kokį nors krioklį ar geizerį pamatysite iš arti, tad nieko keisto, jog tokiose žmonių spūstyse sunku ir begalvoti, kokia laukinė ir nepaliesta ši sala.

Dar vienas veiksnys, gana stipriai nuviliantis ypač nepasiruošusius turistus – tai klimatas. Islandija yra atšiaurioje vietoje, sala Atlanto vandenyne, tad nieko keisto, jog čia beveik visuomet pučia vėjas. Vasarą, kuomet šilta ir saulėtą, tai tarsi ir ne problema. Tačiau net ir liepos mėnesį būna daug tikrai vėsių ir apniukusių, lietingų dienų. O tokias sąlygas dar papildžius stipriu, vietomis iš kojų verčiančiu vėju, gali būti mažų mažiausiai nemalonu.

Tad patarimai būtų labai paprasti. Jei jus sudomino Islandija ir nuostabus jos vaizdai, nepatingėkite kelionei pasiruošti ir tinkamai nusiteikti. Ne visada greitai ir paprastai pateksite prie kokio nors lankytino objekto, ir toli gražu ne visada švies saulė ir bus šilta. Geri ir šilti rūbai, ne ką blogesnė jų pamaina sušlapus – būtinybė keliaujant į šią salą. Ir visa tai – vasaros sezono metu, kuomet orai būna kur kas jaukesni ir svetingesni. Štai jei pakeliauti po salą planuosite rudenį ar pavasarį (na gerai, tikrai nemažai būna keliaujančių ir žiemą),  į aprangą reikia skirti dar rimtesnį dėmesį. Nes jausti gerai kuomet šlapia ir šalta tikrai nelengva, o įspūdžių iš kelionės norėtųsi tik pačių geriausių.