Lietuvoje

Atsibodo Žeimena – plauk Vilnele

Beprotiškai populiari baidarių nuoma Žeimena kai kuriems baidarių entuziastams jau kiek pabodusi, mat plaukiant su skirtingomis kompanijomis ši upė siūloma kone kiekvieną kartą. Tuo tarpu norint pabėgti iš Aukštaitijos lyderės vertėtų išmėginti plaukimą Vilnele. Baidarių nuoma Vilniaus apylinkėse, kur teka ir Vilnelė, yra ne ką mažiau populiari, tačiau daug ekstremalesnė už Žeimeną.

Jei įkalbėsite visus tuos, kurie Jums siūlo nuomotis baidares Žeimenos upe, plaukti Jūsų norima Vilnele, įspūdžių Jums tikrai netruks. Vilnelėje apstu ne tik vingių, gražių vietų, bet ir sunkiai įveikiamų atkarpų, o Vilniaus miesto ribose, Pavilnių regioninio parko teritorijoje yra net ir kriokliai, kuriuos siūloma įveikti tik patiems geriausiems irkluotojams – 9 iš 10 plaukiančiųjų čia apvirsta. Apvirsti Belmonto kriokliose ne tik šlapia, bet ir pavojinga, todėl tai nerekomenduojama.

Praplaukus Belmontą plaukimas Vilnele kiek paprastesnis, čia prasideda civilizacija – apstu gyvenamųjų namų, prasideda daugiabučiai, o kiek paplaukus įplaukiama į Užupį – Vilniaus miesto dalį, kuri neoficialiai tapusi atskira respublika.

Išplaukus iš Užupio respublikos pasitinka visiškai atnaujintas Bernardinų sodas, tačiau tai visai nenatūrali gamta, tipiškas didmiesčio parkas, tad tiems, kurie mėgaujasi miškais, kuriuos siūlo baidarių nuoma Žeimena, toks plaukimas gali ne itin patikti, nebent siekiama ekstremalumo, naujų potyrių.

Plaukiant Vilniuje skiriasi ir krantai. Čia daug daugiau neišlipamų vietų, nes krantai gana tankiai apgyvendinti, bet to, plaukimas Žeimena malonesnis ir dėl mažesnio šiukšlių kiekio, kurių, deja, netrūksta aplink visas Lietuvos upes.

Lyginant baidarių nuomą Žeimena ir plaukimą baidarėmis Vilniaus mieste, galima teigti, kad tai du labai skirtingi pasiirstymai baidarėms, tačiau iš tiesų tai daug bendro turintys plaukimai, nes iki Vilniaus miesto ribos Vilnelė labai panaši į Žeimeną, vingiuoja miškais ir pro įvairius kaimus, tad jei baidarių nuoma Žeimena jau n kartų išmėginta, Vilnelė gali būti puikia alternatyva.