augantys-baldai
Būstas

Augantys stalai – kaip išsirinkti?

Rūpestingi tėvai augindami vaikus nuolat susiduria su naujais iššūkiais. Tikras galvosūkis kyla norint įrengti kambarį bei parinkti vaikui tinkamus baldus. Stebėdami, kaip sparčiai mažieji auga, tėvai sunerimsta – nejaugi augant vaikui kaskart reikės ieškoti vis didesnio stalo? Nebūtinai. Yra geresnis sprendimas – kartu su vaiku augantys stalai.

Žinome, kokia svarbi visapusiška vaiko raida, todėl galime drąsiai teigti – ergonomika yra kertinis aspektas perkant rašomąjį stalą. Tinkamas baldo dydis ne tik užtikrina patogumą, bet ir saugo vaiko sveikatą. Per žemas ar per aukštas stalas nugarai tikrai ne į naudą. Ilgainiui gali atsirasti stuburo problemų. Neapskaičiuotas stalo aukštis taip pat gali tapti trumparegystės priežastimi – netaisyklinga sėdėjimo padėtis nesukuria reikiamo atstumo (šis turi siekti bent 35 cm) nuo akių iki knygos.

Jeigu vaikas nenori ruošti pamokų, priežastis galbūt slypi visai ne tingume. Juk nei vienam žmogui nepatinka daryti to, kas nepatogu. Jeigu pradinukas ar gimnazistas vis delsia atsiversti vadovėlį ar sąsiuvinį, gali būti, kad rašomasis stalas per žemas arba per aukštas. Tai susiję tiek su sveikatos sutrikimais, tiek su mokslo rezultatų prastėjimu. Susikaupimą keičia išsiblaškymas. Noras mokytis nustelbiamas. O štai augantis stalas – sveikatai naudingas ir gerų rezultatų siekti leidžiantis sprendimas.

Augantys stalai užtikrina ergonomišką sėdėseną ir leidžia piešti ar užsiimti kita gebėjimus lavinančia veikla itin komfortiškai. Kad sėdėjimo padėtis būtų maksimaliai ergonomiška ir nevargintų nei klubų, nei stuburo, nei akių, galima reguliuoti ne tik stalo aukštį, bet ir stalviršio posvyrio kampą. Dėl tokių transformavimo ypatybių augantieji baldai sulaukia puikių atsiliepimų. Laikui bėgant tėvai pastebi teigiamus rezultatus – vaikas sėdi nesusikūprinęs, mokymosi rezultatai džiugina, o mėgstama veikla suteikia dar daugiau džiaugsmo.

Augantys stalai palengvina ir tėvų rūpestį. Kai stalas nureguliuojamas taip, kad atitiktų vaiko ūgį, tėvams nebereikia jaustis tarsi sargybiniams, vykdantiems nuolatinę kontrolę, ar vaikas sėdi tiesiai, ar jis nesuskubo susikūprinti.

 

Apsilankę parduotuvėje atkreipkite dėmesį į šiuos kriterijus (jie padės nupirkti visapusiškai ergonomišką augantį stalą Jūsų mažyliui ar paaugliui):

1) saugumas (aštrūs stalviršio kampai – aiškus rodiklis ieškoti kitos prekės);

2) stalviršio pasvirimo kampas (jis turėtų reguliuotis, kadangi skaityti patogiausia, kai posvyris yra 20 laipsnių, o štai rašyti – kai pasvirimas siekia 10 laipsnių);

3) stalviršio plotas (net tuomet, kai dalis stalviršio pakelta, turėtų likti horizontalios vietos vaiko daiktams laikyti).

 

Turime keturis augančių stalų modelius. Šie baldai išskirtiniai tuo, jog prisitaiko prie Jūsų vaiko ūgio. Moderniu praktiškumu pasižyminčių stalų asortimentą sudarančios prekės: „Junior“, „Profi“, „Profi White“, „Racing White“. Unikalių ypatybių bei dailaus dizaino sąveika perkelia šiuos baldus į naują lygmenį.

 

            Stalas „Junior“

„Junior“ – tai tiesus reguliuojamo aukščio stalas, puikiai tinkantis mažoje patalpoje. Šviesus stalviršis papildo interjero vaizdą, o spalvinga kojų apdaila suteiks žaismingumo. Galite rinktis vieną iš keturių kojų spalvų variantų.

Stalas „Junior“ – ne tik dailus, bet ir pritaikomas prie Jūsų vaikų poreikių. Siūlome užsisakyti papildomą stalčių, į kurį Jūsų atžala susidės reikiamus daiktus. Tai baldą paverčia į dar universalesnį.

 

            Stalas „Profi“

„Profi“ – dar vienas praktiškumo šedevras, įkūnijantis baldų gamintojų meistrystę. Palyginti su prieš tai minėtu stalu, „Profi“ yra didesnis. Įvairuoja ne tik kojų, bet ir priestalių spalvos pasirinkimai, tad kambarys įgaus žaismingų atspalvių ir taps toks, kokio nori Jūsų vaikas.

Pakėlus stalą, jo priestaliai lieka horizontalioje padėtyje. Tai itin patogu. Pavyzdžiui, piešimo sąsiuvinį galima pasidėti ant pakeltos dalies, o flomasterius – ant horizontalios.

„Profi“ yra su stalčiuku, kuris pravers norint laikyti kanceliarines priemones ar pasidėti klaviatūrą.

 

            Stalas „Profi White“

„Profi White“ – „Profi“ versija su baltu stalviršiu. Tiek šis, tiek prieš tai minėtas stalo variantas pasižymi puikiai išvaizda bei praktiškumu. Kurį variantą rinktis, nuspręsite Jūs arba augantis Jūsų vaikas. Visas stalviršis gali būti baltas arba kombinuotas – rinkitės vieną iš penkių priestalio variantų.

Stalas „Racing White“

„Racing White“ – tai modernaus dizaino didesnis stalas, puikiai tiksiantis veikliems vaikams ir jaunuoliams. Galima pakelti tik pusę stalviršio. Šis sprendimas lemia maksimalų komfortą – pakėlus vieną pusę, ant kitos horizontalioje padėtyje lieka monitorius ar kitoks svarbus daiktas.

Stalą „Profi“ turime sandėlyje, tad prekę gausite itin greitai. Kitų modelių stalų pristatymo trukmė – iki 4 savaičių.

Augantys stalai – naujas ergonomikos standartas. Jie naudingi tiek mažųjų, tiek paauglių sveikatai (ypač stuburui ir akims), nes užfiksuojamas toks aukštis, kuris leidžia mokytis, piešti bei užsiimti kitokia veikla patogiai. Tai puikiausias sprendimas ir tikslinga investicija į vaiko gerovę.

http://www.litaugus.lt