Maisto papildai
Sportas

Auginate svorį? Maistas ar maisto papildai yra naudingiau

Masės auginimas – viena iš pagrindinių priežasčių dėl ko žmonės ryžtasi pradėti treniruotis ir siekti tikslų salėje. Visi žinome, kaip svarbu yra gauti pakankamą kiekį energijos sportuojant, o kas jos gali suteikti daugiau nei tinkamai pasirinkta mityba?

Žinoma, organizmui reikia duoti laiko ir pailsėti bei leisti atsistatyti po intensyvios treniruotės. Čia jau ateina maisto papildai ir jų atliekama funkcija.

Iš esmės galima teigti, jog abu šie dalykai yra svarbūs raumenų masės auginimui. Tačiau, kas svarbiau valgis ar papildai?

Šiame straipsnyje būtent apie tai ir šnekėsime.

Maisto vaidmuo auginant masę

Maisto papildai

Jei paklaustumėte ilgą laiką sportuojančių žmonių apie maitinimąsi sportuojant, greičiausiai išgirsite du pagrindinius atsakymus:

  • Reikia valgyti kiek telpa
  • Reikia valgyti tik tiek kiek reikia

Šios dvi nuomonės jau senokai vyrauja sporto bendruomenėje ir kaip teigia ekspertai, iš esmės abu atsakymai yra teisingi. Jei norite priaugti masės, valgyti reikės ir reikės valgyti daug. 

Antrosios nuomonės propoguotojai nepripažįsta “rijimo kad ryti” ir akcentuoja plano laikymąsi. Ši grupė taip pat yra teisi, kadangi su labai dideliu valgymu augs ne tik raumenų masė, tačiau ir riebalinis sluoksnis.

Norint rasti tą savąjį balansą, reikia žiūrėti kas veikia jums geriausiai. Jokiu būdu nevalgykite bet ko kas pasitaiko ir galvote apie savo mitybą protingai. 

Valgyti tikrai reikės daugiau nei tai darėte iki šiol (privalome suvalgyti daugiau kcal per dieną nei išdeginame), tačiau tai daryti reikia valgant naudingą maistą.

Kokios medžiagos mums reikalingos?

Kuomet daromės savo mitybos planą turime pagalvoti apie pakankamą makro ir mikroelementų kiekį kasdien gaunamą su įvairiais maisto produktais.

Tai yra:

Makroelementai, kurie suteikia energijos kūnui:

  • Baltymai
  • Angliavandeniai
  • Riebalai

Mikroelementai, kurie svarbūs bendram organizmo funkcionavimui:

  • Vitaminai
  • Mineralai

Maisto papildai ir jų funkcija

Atminkite, esmė yra tvirta bazė – gera mityba ir naudingos treniruotės. Papildas ir yra tik papildas, jis savaime neatneš norimų rezultatų, reikia pastangų iš jūsų.

Maisto papildai masei gali būti naudingi tavo kelyje sėkmes link, tačiau tik tada, kai būsi suvokęs ir susidėliojęs tvirtus pagrindus: mitybą bei treniruotes.

Kokie papildai bus naudingiausi?

Baltyminės išrūgos (Pavyzdžiui, Optimum Nutrition papildai) – Žinoma, baltyminę bazę pagrindine turime gauti iš maisto – vištienos, jautienos, kiaušinių ir kt. Tačiau ne visada gaunasi surinkti reikiamą kiekį vien iš maisto. 

Tokiu atveju jums gali padėti baltyminių išrūgų papildai suteikiantys papildomą medžiagos kiekį.

Kreatinas – ko gero pats svarbiausias papildas sportuojančių tarpe. Kaip žinia, šį fermentą mūsų organizmas gamina pats natūraliai, o taip pat jo kažkiek gauname ir su maistu. 

Tačiau intensyvių treniruočių pasekoje šios medžiagos rezervai išsenka, todėl tikrai naudinga įsigyti pasirinkti tam tikrą kreatino papildą, padėsiantį greičiau atstatyti organizmą ir suteiksiantį daugiau jėgų ateinančioms treniruotėms.

Multivitaminai ir mineralai – kaip papildomą priemonę užtikrinančią, jog gausite visas būtinas medžiagas kas dieną, verta pagalvoti ir apie multivitaminų kompleksus. 

Tai paprastas papildas kuris yra visiškai saugus ir nebrangus, o ilgainiui bus tikrai naudingas.

Pabaigai

Aptarėme maisto ir maisto papildų svarbą auginant raumenų masę. Iš tiesų abu šie dalykai yra būtini norint pasiekti maksimalių rezultatų, tačiau maisto svarba vis dėl to yra didesnė. 

Tinkama mityba yra pati bazė nuo kurios viskas prasideda. Valgykite pakankamai ir naudingai, na o papildai jums suteiks tą papildomą medžiagų šaltinį kuris būtinas norint pasiekti maksimumą.