2022 metais aukso luitai tapo patogiu ir pelningu būdu taupyti sukauptas lėšas nuo infliacijos. Tai palengvino aukso pirkimo PVM panaikinimas ir laikinas atleidimas nuo PVM parduodant tauriuosius metalus. Be to, tiek ilgalaikiais laikotarpiais, tiek atskirais krizės laikotarpiais taurieji metalai linkę brangti.
Daugiau apie aukso luitelius skaitykite valiutoskeitykla.eu: https://valiutoskeitykla.eu/aukso-luiteliai/
Kaip pirkti?
Aukso luitus saugiausia pirkti banke arba specialiose organizacijose, kurių sąrašas nurodytas tyrimų rūmų svetainėje.
Prieš einant į banko skyrių, geriau susisiekti su palaikymo tarnyba ir išsiaiškinti, ar tam tikrame filiale yra tauriojo metalo. Nepamirškite ir paso – be jo auksas neparduosi.
Luito svoris gali būti bet koks: nuo 1 gramo iki kelių kilogramų. Pavyzdžiui, „Expobank“ biure yra populiariausių dydžių – iki 250 gramų – batonėlių.
Sąnaudas nustato kiekvienas bankas savarankiškai, remdamasis rinkos kotiruotėmis. Dabartines kainas galite rasti Expobank svetainėje ir paskambinę karštąja linija 8 800 500-07-70.
Pirkdami banke, jūsų vardu išrašys pažymą, kurioje bus nurodytas parduodamų daiktų svoris ir kiekis, pasilikite – jos prireiks vėliau parduodant tauriuosius metalus.
Kaip parduoti?
Reikėtų nepamiršti, kad pardavimo ir gavimo kursas kredito įstaigose skiriasi. Bankas visada perka pigiau nei parduoda. Dėl šios priežasties aukso paėmimas prasmingas tik ilgalaikėms investicijoms – mėnesiams ar net metams.
Parduodant taip pat reikės paso ir sertifikato, patvirtinančio, kad auksą įsigijote teisėtai. Atkreipiame dėmesį, kad bankas gali sumažinti prekės įsigijimo kainą, jei ji turi pažeidimų (įbrėžimų, įbrėžimų ir pan.). Todėl atsargiai laikykite luitus ir nenuimkite jų nuo apsauginio plastikinio dangtelio.
Kartais drag metalas parduodamas privačiai. Bet tai nėra saugu, galite būti apgauti arba apvogti. Ekstremaliais atvejais prekę galite parduoti aukcione arba juvelyrinėje parduotuvėje. Bet ten minimali kaina bus mažesnė – nustatyta kaip už metalo laužą, tad tai pats nuostolingiausias variantas.
Kaip padaryti indėlį?
Auksas yra vertinga nuosavybė, todėl gali būti užstatas. Kai kurios skolinančios institucijos priima ją kaip paskolos užstatą.
Dažnai tai daroma lombarduose. Tačiau, kaip taisyklė, luitus neštis į lombardą yra nenaudinga. Hipotekos vertinimas paprastai yra gerokai mažesnis už tikrąją vertę. Be to, yra didelė rizika sugadinti turtą lombarde, pavyzdžiui, bandant imtuvą patikrinti imtuvą.
Investavimas į auksą yra ilgalaikė apsidraudimo priemonė nuo infliacijos ir gera turto diversifikavimo priemonė.
Kaip investuoti į auksą?
Daugiau nei prieš 5 tūkstančius metų senovės egiptiečiai auksui suteikė pamatinę vertę dėl neprilygstamų cheminių savybių: metalas nėra oksiduojamas ir nerūdijantis. Taigi nei laikas, nei laikymo sąlygos neturi įtakos auksui. Todėl istoriškai investuoti į auksą visada buvo populiaru. Kaip dabar galite investuoti į tauriuosius metalus?
Auksinės investicinės monetos
Investicinių monetų pirkimas neapmokestinamas PVM ir nėra PVM objektas. Kuo didesnė metalo masė ir mažesnė tiražas, tuo moneta brangesnė. Metalo svorį dažnai galima rasti ant pačios monetos, o tiražą dažnai galima rasti ją išleidusių bankų ar kalyklos etaloninėje medžiagoje.
Pagrindinis skirtumas tarp auksinės monetos ir aukso luito yra tas, kad ji turi kolekcinę vertę. Jei moneta yra reta, jos vertė paprastai kyla greičiau nei tauriųjų metalų vertė. Tačiau, kaip ir tauriųjų metalų atveju, bet koks defektas gali sumažinti tauriosios monetos vertę.
Asmeninės metalinės sąskaitos (OMS)
Tiesą sakant, CHI yra banko sąskaitų analogas. Tai yra sąskaitos, kuriose atsižvelgiama į aukso pirkimą pagal kursą gramais, tačiau be informacijos apie pavyzdį, strypų skaičių ir gamintoją, todėl jos vadinamos „beasmenėmis“.
CHI palūkanos neskaičiuojamos, todėl investuotojui nereikia padengti aukso saugojimo išlaidų. O jei pageidaujama, investuotas lėšas galima iškeisti į fizinį auksą. Tuo pačiu bankų nustatytos privalomojo sveikatos draudimo „kotautas“ gali skirtis nuo mainų.
Aukso kasybos įmonių akcijos
Vienas viliojančių būdų dalyvauti laukiamame aukso kainos kilime, nes aukso kasybos įmonių akcijos itin jautrios aukso kotiravimui. Akcijų pirkimas nėra PVM objektas. Tačiau investuotojas turi žinoti, kad jis prisiims riziką dėl akcijų rinkos svyravimų.
Pasaulinė aukso gavybos rinka laikoma stabilia. Didžiausios kasybos įmonės šioje rinkoje yra Newmont (JAV), Barrick Gold (Kanada) ir Pole Gold (Rusija). Galbūt kiek vėliau investuotojai turės galimybę įsigyti ir didžiausios Kinijos aukso gamintojos „China Gold“, kurios akcijomis prekiaujama Honkongo biržoje.
Auksiniai ateities sandoriai
Biržoje investuotojas gali nusipirkti atsiskaitymo ateities sandorius už auksą. Tai reiškia šalių įsipareigojimą tam tikrą dieną ateityje sumokėti skirtumą tarp sutartyje sutartos kainos ir aukso, kuris yra ateities sandorio objektas, rinkos kainos atsiskaitymo dieną.
Čia investuotojas turėtų suprasti, kad ateities sandoriai nėra pristatomi, tai yra, pasibaigus ateities sandorių galiojimo laikui aukso fizinis pristatymas nebus. Taip pat reikia atsižvelgti į perėjimo nuo vienos sutarties prie kitos išlaidas, kai baigiasi ateities sandoriai.
Informacijos šaltinis: https://valiutoskeitykla.eu