Automobiliai / Motociklai

Auto nuoma

auto nuomaPirmą kartą automobilių nuoma už atlygį buvo datuojama 1916m, kai Joe Saunders, mažos automobilių parduotuvės savininkas Nebraskoje (JAV), davė pasivažinėti ir išbandyti vieną iš savo automobilių Ford T. Saunders pajuto didelį susidomėjimą šitai paslaugai ir ir taip pradėjo savo biznį. 1925m jam priklausė 25 įmonės įvairiose valstijose. Saunderso bendrovėje kaina už vieną mylią buvo 10 cnt. Jo planus sujaukė “Didžioji depresija” (1929-1933m). Tada biznis tapo nepopuliarus ir kompanija bankrutavo.

Kita kompanija, lygiagrečiai auganti su Saunderso kompanija, buvo įkurta Walter Jacobs. Jo istorija buvo kiek sėkmingesnė. Netrukus prieš prasidedant “Didžiajai depresijai” ji buvo parduota taksi įmonei Yellow Cab (savininkas John Herz). Automobilių nuoma buvo išskirstyta po atskiras valstijas ir šiai dienai Hertz yra viena iš didžiausių nuomos kompanijų pasaulyje, su daugiau kaip 5100 nuomos punktų. Sėkmės raktas Hertz buvo tai, kad jie auto nuoma užsiėmė oro uostuose skirta verslo žmonėms.

Po antro pasaulinio karo prasidėjo ekonomikos pakilimas, kas teigiamai paveikė ir automobilių nuomos industriją. 1945 – 1950 metais susikuria tokios garsios kompanijos kaip Avis (Warren Avis, pilotas BBC), National Car rental ( iš steigėjų taip pat įrašytas jau minėtas Joe Saunders), Dollar Trhifty ir kt. Šiai dienai visos kompanijos yra gerai žinomos pasaulyje. Jos turi šimtus biurų visame pasaulyje.

Auto nuoma, skiriasi beveik visose kompanijose. Dažniausiai, norint išsinuomoti automobilį reikia būti tam tikro amžiaus (21-25m), kad žmogus turėtų tam tikrą vairavimo stažą, o vairuojant užsienyje turėtų ir tarptautines teises. Prieš išsinuomodami automobilį reikia palikti užstatą. Nuobaudos skiriamos tiems vairuotojams, kurie automobilį palieka netvarkingą, be kuro atsargų ir t.t.

Automobilių nuoma, tai puikus būdas kitose šalyse jaustis nevaržomai ir keliauti ten kur norisi.