Automobiliai / Motociklai

Automobilio gedimas judrioj gatvėj

Kiekvienas daugiau patirties sukaupęs vairuotojas yra patekęs į situaciją, kai vidury kelionės automobilis sugenda. Tai tikrai daug nemalonių jausmų sukelianti padėtis: sugedęs automobilis trukdo eismą, jūs dėl to jaučiate stresą. O dar jei kažkur skubate ir dėl šio gedimo galite pavėluoti. Šiame straipsnyje aprašysime konkrečius žingsnius, kaip reikia elgtis įvykus gedimui vidury judrios gatvės.

Pirmas dalykas, kurį reikia padaryti – įjungti avarines šviesas ir patraukti automobilį nuo važiuojamosios kelio dalies. Taip būsite tikri, kad nesukelsite pavojaus kitiems eismo dalyviams, kurie gali kliudyti jūsų automobilį. Tai galite padaryti paprašę keleivių lengvai pastumti transporto priemonę link kelio pakraščio.

Kelių taisyklės nurodo, kad kiekviename automobilyje turi būti įspėjamasis trikampio formos ženklas. Jį turite pastatyti taip, kad kiti vairuotojai aiškiai jį pamatytų ir spėtų atlikti manevrą jei yra tikimybė kliudyti jus ar jūsų automobilį. Taip pat yra tikimybė, kad kiti vairuotojai sustos ir pasiūlys savo pagalbą.

Apsivilkite šviesą atspindinčią liemenę. Net ir dieną nutinka avarijų, būna sužeidžiami net per perėjas einantys žmonės. Taigi, jei teks vaikščioti greitkelio pakraščiu ir dar naktį būtinai užsivilkite šviesą atspindinčią liemenę.

Galiausiai jau esate pasiruošęs pasižiūrėti, kas nutiko jūsų automobiliui. Nepamirškite, kad automobilių remontas nėra paprastas procesas ir, kad jūsų sprendimai gali būti klaidingi. Nauji automobiliai yra kuriami taip, kad šeimininkas negalėtų atlikti daugelio remonto darbų. Tokį gamintojo sprendimą lėmė, tai kad automobiliuose diegiamos vis sudėtingesnės sistemos, kurias tinkamai patikrinti gali tik profesonalūs mechanikai. Taigi, padėkite atsuktuvą į vietą, po variklio dangčiu tvarkos nepadarysite. Čia užteks patikrinti tepalų lygį. Žinoma, jei atidarius kapotą regite liepsną čiupkite į rankas gesintuvą. Jei po variklio dangčių neįvyko nieko dramatiško pasižiūrėkite į degalų kiekį rodančią rodyklę. Galbūt jums pasibaigė benzinas?

Jei vis dėlto nepavyksta išsaiškiti, kas nutiko jūsų automobiliui nepulkite kviesti greitąją pagalbą kelyje teikiančių įmonių. Jų paslaugos yra gana brangios. Verčiau jei galite tam skirti laiko paprašykite draugų ar pažįstamų, kad nutemtpų jūsų automobilį iki artimiausio serviso.
automobilių remontas