Automobiliai / Motociklai

Automobilio išlaidos

Šiandien kai kuro kainos pasiekė visų laikų neregėtas aukštumas, vis daugiau žmonių svarsto galimybę atsisakyti nuosavo automobilio ir pereiti prie visuomeninio transporto.

Nuosavas automobilis tampa prabangos preke, kadangi kasmet jo išlaikymo kaštai vis didesni. Pabandykime paskaičiuoti kiek gi kainuoja vidutinės klasės automobilio išlaikymas per metus.

Paimkime standartinį 2003 m dyzelinį Ford Focus hečbeką, kurio kuro sąnaudos 100 km – ~7,4 l mieste. Kiekvieną dieną važinėjant iš darbo ir į darbą vidutiniškai po ~10 km pirmyn ir atgal ir kiekvieną savaitgalį dar kur nors nuvažiuojant sakykime po ~15 km kiekvieną dieną. Taigi per mėnesį išlaidos kurui yra ~200 Lt. Per metus – 2400 Lt.

Tačiau automobiliui ne tik degalų reikia. Automobilis genda – jį reikia taisyti, jam reikia pirkti draudimą, kas du metus prateiti techninę apžiūra. O tai taip pat sudaro nemažą išlaidų dalį.

Automobiliui sugedus jį reikia vežti į autoservisą. Autoservisų būna įvairiausių nuo nelegaliai dirbančių “garažinių” iki profesionalių automobilių aptarnavimo centrų. Profesionalus autoservisas vilniuje yra geriausias pasirinkimas jei norite garantijų, kad viskas bus atlikta tinkamai. Nors garažiniai darbus atlieka pigiau, visgi jie dažnai neturi reikiamos įrangos nustatyti vieną ar kitą gedimą, o profesionaliame servise yra investuoti dideli pinigai į profesionalią autoservisų įranga ir įrankiai autoservisams yra itin kokybiški. Autoserviso darbuotojai įvertinę automobilio būklę ir suradę gedimą neskuba jo taisyti, prieš tai paskambina automobilio savininkui ir informuoja apie gedimus bei reikalingus atlikti darbus. Tik gavę sutikimą, jie pradeda remonto darbus.

Automobiliui sugedus vairuojant, šiandien techninė pagalba kelyje yra vienintelis pasirinkimas, nes automobilius tempti trosu yra draudžiama. Kaina už automobilio nutempiną skaičiuojama už kilometražą ir ji gali svyruojti nuo 1 Lt iki 2Lt už kilometrą. Paprastai autoservisai teikia tokią paslaugą ir dar siūlo nuolaidą, jei sugedusio automobilio savininkas pasirinks jų autoservisą.