Automobilių dalys ir aksesuarai
Šiais laikais automobilis jau seniai nereiškia prabangos. Žinoma, kai kurių markių automobiliu dalys vis dar turi „padorią“ kainą. Taigi, automobiliui tapus ne tik susisiekimo priemone, bet kartais ir asmenybės išraiška, gatvėse pastebime vis daugiau „išpuoštų“ ir prižiūrėtų automobilių. Įvairūs papildomi aksesuarai beveik tokie pat populiarūs kaip ir pagrindinės automobiliu dalys. Gražėja ratlankiai, temsta automobilių langai, standartiniai bamperiai keičia savo formas. Tai dažniau dėl būtinybės ar grožio?
Automobilio aksesuarus galima skirstyti į dvi grupes: išoriniai ir vidiniai. Išoriniams aksesuarams priklauso tokios automobiliu dalys kaip spoileriai, netradiciniai bamperiai, netgi valytuvai ar specialios lemputės. Dar vienas labai populiarus aksesuaras – lipdukai. Jų galima užsisakyti pačių įvairiausių. Šios bižuterinės dalys ypač mėgstamos norinčių išsiskirti vairuotojų. Vidiniai aksesuarai – tai dažniausiai elektriniai prietaisai, kurie jungiami į cigarečių pridegimo lizdą. Pvz., navigacijos įrenginiai, siurbliai, virduliai ir kt.
Žvilgsnis pro tamsintus langus
Vienas iš tokių aksesuarų yra tonuoti langai. Tai jau seniai nebe naujiena Lietuvos keliuose. Beveik kas antras vairuotojas važinėja automobiliu su tamsintais langais. Nors tamsinti priekinius langus daugiau nei 25 proc. vis dar draudžia Lietuvos įstatymai, bausmių bijo ne visi vairuotojai. Gal todėl, kad baudos gana nedidelės, o darbas iš ties lengvas. Tereikia įsigyti tinkamą plėvelę, kurią galima rasti bet kurioje buities prekių parduotuvėje. Ar net užsukus į bet kokią el. prduotuvę, kur parduodamos automobiliu dalys internetu. Švariai ir kruopščiai nusivalę langą, taisyklingai ir kantriai klijuodami, užtruksite vos keliasdešimt minučių ir štai – Jūs jau džiaugiatės atnaujintu automobiliu.
Kalėdinių eglučių atgarsiai
Kita populiari išorinė automobilių puošmena – lemputės. Jų yra pačių įvairiausių. Dažniausiai puošybai naudojamos specialios mažos lemputės arba ilgos neoninės lempos. Šios dalys kainuoja tikrai nebrangiai, o įspūdis didelis. Vienas populiariausių pagražinimų šviesomis yra vadinamasis „angel eyes“ efektas. Gali atrodyti, kad tai keisti automobilio žibintai, tačiau tai šalia žibintų įmontuojamos juostelės su mažomis lemputėmis, kurioms užsidegus, sukuriamas žvelgiančių akių efektas. Kitos populiarios dalys, naudojamos netikėtam apšvietimui sukurti – ilgos neoninės lempos. Jos dažniausiai montuojamos ant automobilio dugno ir sukuria šiek tiek mistinį įvaizdį. Kartais galima išgirsti klaidingą nuomonę, populiariausios tokios automobiliu dalys vilniuje. Tačiau tai netiesa, kadangi ir kituose, net mažuosiuose Lietuvos miestuose galima pamatyti nemažai „pasipuošusių“ automobilių. Tam kartais net organizuojami specialūs suvažiavimai.
Automobilių aksesuarai ir kitos tam reikalingos automobiliu dalys klaipedoje, Šiauliuose, Molėtuose ar kituose miestuose aptinkamos tikrai lengvai. Automobilio puošybai netgi naudojamos naudotos automobilių dalys, kadangi tikslas ne patvarumas, o gera išvaizda. Prie auto puošybos ko gero reiktų piskirti ir garso sistemą. Sklando nuomonė – jei turi „kietą“ mašiną, reikia ir „kietos“ aparatūros. Tai ne šiaip sau kokios papildomos automobiliu dalys, o visos didžiulės galingos garso sistemos, atimančios ne tik daug pinigų, bet ir šiek tiek klausos vairuojant.
Išmanymas ar bandymas pasirodyti?
Prie automobilio tobulinimo galime priskirti ir įvairiausius techninius pakeitimus. Siekiant padidinti galias, imamasi įvairiausių priemonių: tai ir vadinami čipai, variklio keitimas, stabdžių sistemos tobulinimas, papildomi duslintuvai, automobilio lengvinimas ir įvairūs triukai, skirti padidinti automobilio techninius duomenis. Tam keičiamos įvairios automobilio vokiškų, amerikietiškų, japonisku automobiliu dalys. Visais šiais triukais užsiima profesionalūs mechanikai arba vairuotojai, dalyvaujantys įvairiose lenktynėse.
Kai automobilio tobulinimas yra pragyvenimo būdas ar profesionalus užsiėmimas, galiausiai hobis – viskas paaiškinama. Bet kyla abejonių, kad jaunimas, dideles pinigų sumas išleidžia pvz., bamperių „tiuningui“, spoilerių įmontavimui, ryškių spalvų efektui ir bumsinčioms kolonėlėms, kiek persistengia. Kasmet vis daugiau jaunimo pamatysi vietose, kur parduodamos automobiliu dalys moletu plentas, Kauno automobilių turgus ir kitos vietos nuolat lankomos daugiau jaunimo nei tikrų profesionalų. Ir automobilių puošyba vis dažniau sutinkama gatvėse, miestų stadionuose, nei tam skirtuose renginiuose. Nejaugi tai dar vienas asmenybės išraiškos būdas?