Automobiliai / Motociklai

Automobilių kompiuterinės sistemos

Kiekvienais metais nauji automobilių modeliai iš gamyklų išrieda su vis daugiau kompiuterinės įrangos. Suskaičiuojama, kad šiandieniniai automobiliai turi daugiau nei 50 mikroprocesorių, kurie valdo įvairias automobilio dalis. Dalis šios kompiuterinės įrangos padaro jūsų automobilio valdymą lengvesniu, dalis tik pasunkiną ir taip sunkią vairuotojo dalį. Šiame straipsnyje aprašysiu, kam šiuolaikiniuose automobiliuose naudojama kompiuterinė įranga ir visi mikroprocesoriai.

Kiekvienais metais vis garsiau šaukiama apie žmonių gamtai padaromą žalą, daugėja už žaliąsias technologijas pasisakančių žmonių. Visai neseniai atsirado pirmieji vien tik elektra varomi automobiliai. Tiesa, ir seni geri benzinu ar dyzelinu varomi automobiliai yra priversti tobulėti. Vis daugiau pirkėjų pirkdami automobilį atsižvelgia į jo kuro sąnaudas ar co2 emisiją. Būtent norėdami sumažinti šiuos skaičius automobilių gamintojai įdiegė sudėtingas sistemas, kurios padeda tausoti mūsų aplinką.

Kita svari priežastis – kompiuterinė diagnostika. Į jautrias automobilio vietas yra įstatomi specialūs jutikliai, kurie fiksuoja gedimus. Tai ne vien tik kiekvienam vairuotojui pažįstamos automobilio salone žibsiančios lemputės. Tai visa sistema, kurią iki galo suprasti gali tik kvalifikuotas automechanikas. Norint nustatyti šiuolaikinių automobilių gedimus užtenka prijungti kompiuterį, kuriame yra įdiegta speciali programinė įranga. Kompiuterinė diagnostika padeda nustatyti didžiąją dalį mašinų gedimų.

Nors mada važinėti su dideliais automobiliais traukiasi į šalį, benzino kainos visame pasaulyje privertė taupesnius žmones persėsti į mažesnius automobilius, žmonėms vis dar svarbus komfortas. Jei pasakysite, kad jums tai nesvarbu pabandykite atsisėsti į dvidešimties metų senumo ekonominės klasės mažą automobilį ir po to palyginti savo potyrius su naujausio to paties pavadinimo ir modelio automobilio vairavimu. Mūsų keturačiai draugai per šį laiką neatpažįstamai pasikeitė. Automobilyje įdiegta kompiuterinė įranga lėmė, kad galime mėgautis paprastesniu vairavimu, geresne garso kokybę ar televizija.
Kompiuterine diagnostika

Galiausiai, kompiuterinė įranga padeda pasirūpinti jūsų saugumu. Oro pagalvės, ABS sistemos, automatiniai užraktai, signalizacijos ir visa kita įranga atsirado palyginti neseniai. Šiandien be šių dalykėlių nepaliktumėte automobilio savo namo kieme net penkiolikai minučių ar nedrąsiai jaustumėtės išvažiavę į kelią prastesnėmis oro sąlygomis.