Automobiliai / Motociklai

Azijietiškų automobilių patikimumas europiečių vis dar nepaperka

Kažkada buvo laikai, kai europietiški automobiliai buvo laikomi pačiais patikimiausiais. Atrodo, viskas keičiasi. Azijoje ne tik auga didžiausi pasaulio miestai, kuriasi ar persikelia didžiausios kompanijos. Šiandien Azijos šalyse pagaminti autmobiliai vertinami kaip patys patikimiausi. Štai, ką parodė Didžiojoje Britanijoje vykdyta didelio masto automobilių vairuotojų apklausa.

Patys patikimiausi automobiliai, pasak britų, yra Mazda, Honda ir Toyota. Šie trys milžinai jau kelerius metus iš eilės tik apsimaino vietomis. Žinoma, kiekvienais metais galima atrasti skirtingų tyrimų, rodančių, kad vienas ar kitas gamintojas sukuria patikimesnes mašinas. Ketvirtoje vietoje yra kitas Japonų gamintojas – Mitsubishi. Šiems automobiliams variklio remontas ar smulkūs gedimai daug rečiau pasitaikantis dalykas.

Į dešimtuką įsiveržė ir Korėjiečių gaminami KIA. Ilgai šie automobiliai buvo laikomi nepatikimais. Tiesa, pastarųjų metų politika pakeitė ne tik realius rezultatus, bet ir ilgai vyravusią žmonių nuomonę.

Europietiški automobiliai Europoje vis dar pirmauja pagal pardavimus. 2010 metais pats populiariausias automobilis buvo VW Golf. Antrojoje – Ford Fiesa, trečioje vietoje VW Polo, ketvirtoje Renault Clio, penktoje Opel Corsa. Visame dešimkute dominuoja europietiški automobiliai. Tik Ford Fiesta ir Ford Focus patenka tarp 10 perkamiausių. Šie duomenys parodo, kad europiečiai renkasi Europoje pagamintus automobilius nepaisant to, kad jie yra mažiau patikemesni. Naujausi duomenys taip pat rodo, kad net Europos prestižinių automobilių gamintojų modeliai pagal patikimumą atsilieka nuo japoniškų daugiau nei 10%.

Žinoma, negalima sakyti, kad europietiškų automobilių kokybė prastėja. Paprasčiausiai konkurentai iš rytų sugebėjo Europos gamintojus pralenkti. Dauguma vairuotojų pripažįsta, kad variklių ir elektroninių mechanizmų patikimumas išaugo. Tuo tarpu paklausus Lietuvos vairuotojų apie kokybę galima suprasti, kad taip pat labiausiai yra vertinamos europietiškos mašinos. Mūsų šalyje daugiausia važinėja senesni automobiliai. Ilgesnį laiką patikimiau tarnauja būtent europietiški automobiliai. Tuo tarpu japoniškų ir korėjietiškų automobilių vairuotojams kyla bėdų dėl kėbulo rudijimo. Pasirodo, ši Lietuvos vairuotojams aktuali problema paliekama nuošalyje.

Profesonalūs vairuotojai pažvelgę į šiuos skaičius paprastai pasako, kad svarbiausia, kaip su automobiliu elgiesi ir prižiūri. Daug lemia ir servisų tinklas bei kelių būklė skirtingose šalyse.

Diagnostika