Kelionės / Turizmas,  Laisvalaikis / Pomėgiai,  Lietuvoje

Baidarių nuoma kiekvieną savaitgalį

Baidariu nuomaBaidarių nuoma žavi dažną žmogų. Tai išties puiki galimybė atsipūsti, pabūti gamtoje, tačiau tuo užsiimti kiekvieną savaitgalį sau leidžia tik labai dideli entuziastai, dažniausiai turintys nuosavas baidares ar ypač glaudžiai bendraujantys su baidarių nuomos verslu. Vis tik, kiekvienas žmogus galėtų sau leisti papramogauti baidarėmis kiek dažniau nei vienas vienintelis kartas per sezoną, nes tai ne tik labai smagu, bet ir ypatingai naudinga.

Išsinuomoti baidarė dieną tereikia ~50 litų dviems žmonėms, reiškia, vos po 20-25 litus kiekvienam, o tai ne ką daugiau nei pietūs kavinėje ar kitos įprastos išlaidos, todėl skirti bent kas dvi savaites tokią sumą kokybiškam savo poilsiui ir buvimui gamtoje tikrai pravartu. Be kita ko, tai kainuoja vos ne tiek pat, kiek vizitas kino teatre, o nauda nepalyginamai didesnė ir pati pramoga trunka daug ilgiau.

Daug dažniau irkluodami baidares į baidarių nuomą žiūrėsite kiek kitaip, o po vieno sezono (tiksliau net dar anksčiau), Jūsų rankų raumenys bus gerokai stipresni, galėsite džiaugtis tiek dailesne jų išvaizda, tiek ir padidėjusia jėga, ištverme. Be to, tai labai puikus būdas numesti svorio, atsikratyti per žiemą susikaupusio riebalinio sluoksnio. Tą galite pasiūlyti ir moterims, kurios nelabai kaip žiūri į baidarių nuomą, tačiau labai aktyviai galvoja apie svorio metimą (žinoma, jei tokių pažįstate). Suderinus buvimą gamtoje, aktyvų judėjimą ir baidares per sezoną tikrai pasieksite gerų rezultatų.

BaidarėsJeigu didesnė jėga, ištvermė ir mažesnis svoris Jūsų nežavi, galbūt Jus suvilios ramybė, kurią suteikia baidarėmis praplaukiamos upės ir kiti gamtos dariniai. Taip pat savito grožio suteikia ir paukščiai, kiti gyvūnėliai, kuriuos galite sutikti savo kelionės upėmis metu. Tereikia išsirinkti Jums patinkančią upę.

Viena populiariausių – baidarių nuoma Žeimena. Tai gana daug keliautojų per sezoną praplukdanti upė, tačiau tuo pat metu ji gana rami, patraukli įvairiems keliautojams baidarėmis, nuo mažų vaikų iki vyresniųjų. Į Žeimeną įplaukianti Lakaja, dar vadinama Lietuvos džiunglėmis, yra įdomi tuo, kad priverčia plaukti ne tik upe, bet ir ežerais, todėl suteikia kelionei įdomumo, daugiau galimybių. Jaunimas ežeruose mėgsta palenktyniauti, tuo tarpu upėse pailsi, ramiai paplaukioja. Besidomintys baidarių nuoma Žeimena turėtų būtinai pasidomėti ir Lakaja bei kitomis gretimose vietose esančiomis upėmis ir tyvuliuojančiais ežerais.

Dzūkijoje taip pat populiari baidarių nuoma. Čia plaukiojama Ūla, Merkiu. Neaplenkiamos ir Šalčia ar Baltoji Ančia, kitos įvairios upės. Tikėtina, kad kiekvieną ar beveik kiekvieną savaitgalį plaukiojant baidarėmis tos pačios upės pabos, pasidarys nuobodžios, todėl vertėtų išmėginti plaukimus skirtingomis, gal net tarpusavyje nepanašiomis upėmis. Pavyzdžiui, vieną savaitgalį plaukus Žeimena, kitą savaitgalį plaukti Nerimi ar Vilnele.

Kad ir kokį plaukimą, kad ir kokią upę ar jos dalį pasirinktumėte, atminkite, kad baidarių nuoma yra vienas geriausių būdų aktyviai praleisti laisvalaikį, pailsėti po darbų ar pasilinksminti su draugais. Svarbiausia – gerai nusiteikti ir imtis realių veiksmų, o ne tik galvoti.