Kelionės / Turizmas,  Lietuvoje

Baidarių nuoma

Artėjant vasarai ne vienas pradedame galvoti apie smagų laiko praleidimą gamtoje. Juk ji – nieko nekainuojantis mūsų visų turtas. Tačiau kepti dešreles ar tiesiog žiūrėti į degantį laužą greit pabosta. Kad taip nenutiktų, galime rinktis aktyvų poilsį. Vienas iš jų – plaukiojimas baidarėmis.

Mūsų paslaugos: baidarių nuoma Dzūkijoje, Varėnos rajone, Kriokšlio kaime. Atvykus ten, galima pasigrožėti ne tik  Ūlos upe, ja paplaukioti, tačiau ir maloniai praleisti laiką ant nuostabios upės kranto. Atvykusiems poilsiautojams nebūtinai reikia plaukti baidarėmis, galima pabūti  gamtoje, paiškylauti ar tiesiog atsipūsti nuo miesto šurmulio.

Poilsiautojams, kurie atvyksta  paplaukioti baidarėmis, Krokšlio kaime įsikūręs baidarių nuomos centras suteiks visas paslaugas, susijusias su baidarių nuoma. Tai ne tik  nuoma, tačiau ir transportavimas, tiek baidarių, tiek pačių poilsiautojų į pasirinktą kelionės pradžios tašką, jų paėmimas ir pervežimas iš galutinio kelionės tikslo atgal į stovyklavietę.

Paslaugus, jaunas ir  energingas gidas Giedrius visuomet pasirengęs padėti. Keliautojams Ūlos ūpe siūloma net 16 kelionės maršrutų, kurių trukmė gali būti nuo 1 valandos iki  poros dienų.

Taipogi atvykus į Krokšlio kaimą, galima mėgautis ne tik nuostabios Ūlos upės krantais, stačiais skardžiais, nuo kurių atsiveria nuostabus panoraminis vaizdas bei paplaukioti šia nuostabia Dzūkijos krašto upe, tačiau ir užsisakyti pasiplaukiojimą baidarėmis ir dar viena nuostabia upe – Merkiu. Norintiems tik ramiai pasiplaukioti, gidas parenka ramesnį maršrutą, tiek pačia Ūla, tiek ir Merkiu. Beje, Merkio upe siūlomi ramūs, lengvi pasiplaukiojimai. Priešingai nuo Merkio, Ūlos upe galima pasiūlyti daug sudėtingesnį plaukimą, su įvairiausiomis kliūtimis, upės perkritimais, srovėmis. Apskritai kalbant, Krokšlio baidarių turizmo sodyboje galima pasirinkti bet kokias su baidarėmis susijusias pramogas, tiek pasyviam ir lengvam pasiplaukiojimui, tiek ekstremaliam ir pilnam netikėtumų nuotykiui.

Atvykus pailsėti į Krokšlio kaimą, nebūtina nuomotis baidares. Čia, prie Ūlos upės esančioje stovyklavietėje, galima maloniai praleisti laiką. Nuostabus ir tyras Dzūkijos kraštų pušynų oras maloniai pravėdina plaučius. Juk neveltui sakoma, kad toks tyras ir gaivus oras turi gydomųjų savybių.

Varėnos rajone yra visiems žinomas ir gausiai turistų lankomas Čepkelių raistas, paskelbtas rezervatu dar 1960 metais. Netoliese yra ir Dzūkijos nacionalinis parkas. Bevaikščiojant nuostabiais pušynais, kuriuose yra įrengti net specialūs takeliai, visuomet galima nesunkiai pasiekti ir Čepkelių raistą. Po pasivaikščiojimų, visuomet smagu ir malonu paplaukioti ežere ar upėje. O tokių vietų, kuriose būtų saugu maudytis, čia yra ne viena. Vandens minkštumu pasižymi Juodas ežerėlis. Jame ne tik kad malonu atsivėsinti ir atsipalaiduoti po dienos kelionių, tačiau jo vanduo toks minkštas, jog po maudynių atrodo, kad visas kūnas išteptas drėkinamuoju kremu. Taip pat netoliese yra ir Titno ežerėlis.

Ne paslaptis, jog Varėnos rajonas pamėgtas grybautojų, uogautojų. Čia kasmet rengiami net grybautojų turnyrai, varžybos. Rezervate taip pat galima išvysti tik čia gyvenančius gyvūnus, paukščius. Vienas iš tokių plėšrūnų – meškėnas, apie kurį turbūt mažai kam teko girdėti, o tuo labiau-matyti.

Atvykęs prie Ūlos upės pailsėti, veiklos ras kiekvienas: ir grybautojas, ir uogautojas, ir žvejys, ir baidarėmis norintis paplaukioti ar šiaip tinginys, tenorintis pabėgti nuo miestietiško gyvenimo.

Atvykus  Jus visada pasitiks, priims saugojimui Jūsų automobilius, keliaujant baidarėmis nuveš į pageidaujamos kelionės pradžios vietą, pasitiks plaukimo pabaigoje. Ant Ūlos kranto yra įrengta nuostabi stovyklavietė su laužaviete, WC.

Tai nuostabus Lietuvos kampelis prie dar nuostabesnės Ūlos upės ir puikiu gidu, kuris visuomet pasirengęs padėti svečiams.
Išsamesnę informaciją galima rastį užsukę į puslapį: www.baidariunuomaula.lt